Naujienų srautas

Sportas2020.05.19 19:32

Sūnaus laukianti plaukimo superžvaigždė Peaty atsivėrė apie tamsų periodą – alkoholis, vakarėliai ir depresija

LRT.lt 2020.05.19 19:32

25-erių metų Didžiosios Britanijos plaukimo superžvaigždė Adamas Peaty interviu „Brinkwire“ atsivėrė apie juodžiausią savo gyvenimo periodą 2018 m. Šiuo metu pasaulio rekordininkas su savo mergina laukia sūnaus.

Olimpinis čempionas ir daugkartinis pasaulio rekordininkas plaukiant 50 ir 100 metrų krūtine pripažino, kad 2018 m. išgyveno juodą periodą, kuriame buvo gausu alkoholio ir tamsių depresinių minčių.

„Buvo periodas, kuriame niekam nejaučiau džiaugsmo, nemačiau jokio tikslo. Tai buvo po Rio žaidynių, taip, dažnai būna blogas periodas po pergalių, tačiau mano giliausia žemuma buvo 2018 m. Geros valios žaidynės man buvo labai sunkios, nes pralaimėjo 50 rungtyje. Aš esu greičiausias plaukikas planetoje, kodėl aš pralaimėjau? Prasidėjo abejonės, susvyravo mano pasitikėjimas savimi“, – kalbėjo A. Peaty.

Geros valios žaidynėse britą tada aplenkė dabar karjerą jau baigęs Pietų Afrikos plaukikas Cameronas van der Burghas. Tai buvo pirmasis A. Peaty pralaimėjimas per 4 metus.

Iškart po tų varžybų A. Peaty teigė, kad tai jam buvo puikus „realybės išbandymas, privertės suprasti, kad neįveikiamų nėra.“

Vis dėlto po šios nesėkmės plaukikas per dažnai ėmė draugauti su alkoholiu.

„Man patiko su draugais išeiti kažkur penktadienio vakare, šeštadienio vakare. 2018 m. tai dariau nuo rugsėjo iki pat gruodžio. Po Geros valios žaidynių neturėjau startų iki metų pabaigos. Įsivėliau į tokį ratą, kuriame buvo daug vakarėlių ir alkoholio – tai tiesus kelias į depresiją.

Negalima sakyti, kad buvau visai pasileidęs į bedugnę, tačiau neturėjau jokio noro ar motyvacijos geriems pasirodymams, visiškai praradau savo kelią“, – atviravo sportininkas.

Vis dėlto A. Peaty pavyko susitvarkyti, nes jam „tiesiog atsibodo“ toks gyvenimas ir jis užsinorėjo „ištrūkti iš sistemos“.

Ištrūko plaukikas puikiai, kai 2019 m. pasaulio čempionate Pietų Korėjoje užfiksavo naują 100 m krūtine rekordą – 56,88 sek. Tai buvo net 0,22 sek. geresnis laikas nei jo paties 2018 m. rugpjūtį užfiksuotas rezultatas.

„Po to pralaimėjimo taip patobulėjau, kaip niekada nebūčiau patobulėjęs pergalės atveju. Dabar džiaugiuosi, kad pralaimėjau“, – kalbėjo A. Peaty.

Dabar A. Peaty su savo mergina Eirianedd Munro laukia pirmojo jų vaikelio – sūnaus, kuris gims rugsėjo mėnesį. Prie to paties plaukikui reikia rengtis Tokijo olimpinėms žaidynėms, kurios perkeltos į 2021 m.

Britas pasirengęs dar kartą įrodyti, kad yra greičiausiais plaukikas krūtine pasaulyje – tai jo pagrindinė motyvacija.

„Aš dievinu būti viršūnėje ir jeigu nelaimėčiau, kažkas kitas būtų toje viršūnėje, tai man yra nepriimtina. Tačiau aš galvoju ne tik apie dalyvavimą olimpinėse žaidynėse ir pergalę, man svarbu būti ir geriausia bei greičiausia savo paties versija“, – sakė A. Peaty.

2016 m. Olimpinėse žaidynėse 100 m krūtine rungtyje triumfavęs A. Peaty savo trofėjų kolekcijoje turi ir visus šešis aukso medalius iš pastarųjų trijų pasaulio čempionatų 100 ir 50 m krūtine varžybose.

Pasaulio rekordų įskaitoje jam priklauso penki pastarieji 100 metrų ir keturi pastarieji 50 metrų krūtine rungčių rekordai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi