Naujienų srautas

Sportas2015.10.28 15:55

Deviso taurė: slovėnai ir lietuviai žais reikalavimų neatitinkančiame korte

DELFI.lt 2015.10.28 15:55

Lietuvos teniso rinktinės žaidėjai, praėjusio sekmadienio (spalio 25 d.) vakarą įsikūrę maždaug 50 tūkstančių gyventojų turinčiame Slovėnijos Kranjo mieste, jau įsisuko į gerai pažįstamą Deviso taurės varžybų rutiną.

Kasdien dvi valandas trunkančios treniruotės, pokalbiai su žurnalistais, poilsis, oficialios ir neoficialios varžybų vakarienės. Ir visgi vienas dalykas lietuvius nustebino – „Triglav“ teniso klubą, kuriame vyks mačas su slovėnais, kažkas iš lietuvių tiesiog praminė „nebeveikiančios traktorių gamyklos angaru“.

Tiesa, Lietuvos rinktinės kapitonas Rimvydas Mugevičius nebuvo linkęs sureikšminti salės.

„Galbūt kortas nėra visai lygus. Čia tikrai kiek tamsiau, nei turėtų būti. Užbėgimas aikštės gale trumpesnis, o lubos žemesnės, nei to reikėtų pagal Deviso taurės reikalavimus. Tačiau Tarptautinė teniso federacija patvirtino varžybų vietą ir mes neturime pasirinkimo. Privalome eiti į kortą, žaisti ir likti pirmoje Deviso taurės varžybų grupėje. Taip, pirmas dvi dienas galėjome stebėtis korte pamatytais dalykais ir kraipyti galvą. Dabar gi atėjo laikas nebekreipti į tai dėmesio ir susikaupti ties žaidimu“, – sako R. Mugevičius.

Kalbėdamas apie varžovų komandą, R. Mugevičius išskyrė du svarbius aspektus: „Visų pirma tai tikrai pajėgūs žaidėjai, šiuo metu įgiję tikrai gerą sportinę formą. Praėjusią savaitę JAV vykusiame „Challenger“ serijos turnyre į ketvirtfinalį pateko visi trys Slovėnijos rinktinės lyderiai. Pusfinalyje jų buvo du, o Gregui Zemljai iki pergalės turnyre trūko visiškai nedaug. Antra vertus, visi šie žaidėjai Slovėnijoje, po ilgos kelionės iš JAV, pasirodė vėliau už mus. O tai gali tapti svarbiu mūsų susitikimo faktoriumi.“

Lietuvos rinktinės lyderis Ričardas Berankis Liublianoje vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo apie dar vieną svarbų slovėnų ir lietuvių susitikimo aspektą – sezono pabaigą.

„Nėra lengva žaisti pačioje sezono pabaigoje. Būni pavargęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai, viena koja jau esi atostogose. Visgi žaidimas už savo šalį ir buvimas kartu su gerais savo bičiuliais suteikia papildomų jėgų ir motyvuoja. Matysime, kaip mums seksis savaitgalį“, – sakė R. Berankis.

Lietuvos ir Slovėnijos tenisininkai Deviso taurės varžybose tarpusavyje žaidė du kartus ir abu sykius pergalę šventė slovėnai. 2009 metais Slovėnijoje šeimininkai sutriuškino lietuvius 5:0, o po metų Vilniuje vykusiame susitikime Slovėnijos tenisininkai buvo pajėgesni 3:2. Būtent po pergalės Vilniuje slovėnai pakilo į pirmą Deviso taurės varžybų grupę, kurioje žaidžia iki šiol.

Visgi R. Berankis sako, kad neverta kreipti per daug dėmesio į buvusių susitikimų rezultatus: „Slovėnų sudėtis iš esmės nepakitusi, tačiau nuo mūsų pasimatymų Deviso taurės varžybose praėjo tikrai daug laiko. Manau, kad daug kas pasikeitė ir laikyti slovėnų favoritais vien todėl, kad jie mus nugalėjo prieš 5 metus, neverta.“

Lietuvos rinktinės spalvas Slovėnijoje gins tenisininkai R. Berankis, Laurynas Grigelis, Lukas Mugevičius ir komandoje debiutuojantis Tadas Babelis. Slovėnai mačui su lietuviai nominavo Blažą Rolą, Blažą Kavčičių, G. Zemlją ir Tomą Kočevarą-Dešmaną.

Slovėnijos ir Lietuvos teniso rinktinių mačas vyks spalio 30 – lapkričio 1 dienomis. Nugalėjusi rinktinė liks pirmoje Deviso taurės varžybų grupėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi