Sportas

2020.05.19 09:00

Bundeslyga nebaus komandos draugą pabučiavusio žaidėjo – tik pagrūmojo pirštu

LRT.lt2020.05.19 09:00

Savaitgalį Vokietijoje į stadionus be žiūrovų sugrįžo šalies futbolo pirmenybės – Bundeslyga. Stadionuose nebuvo žiūrovų, žaidėjai prieš rungtynes nespaudė vieni kitiems rankų, o ant atsarginių žaidėjų suolelių sėdėjo su kaukėmis, įmušus įvartį buvo džiaugiamasi santūriai ir nesiglėbesčiuojant.

Norvegų talentas Erlingas Brautas Haalandas iš Dormundo „Borussia“ klubo buvo pirmasis po pertraukos įvartį pelnęs žaidėjas, kai rungtynėse su „Schalke“ pasižymėjo 29-ąją minutę.

Puolėjas parodė puikų pavyzdį visiems kitiems žaidėjams, kai džiaugdamasis įvarčiu neapkabino komandos draugų, o sušoko džiaugsmo šokį atskirai nuo jų. Atrodo, kad artimiausiu metu futbolo sirgaliams teks priprasti ne tik prie tuščių stadionų, bet ir prie tokių žaidėjų emocijų.

„Borussia“ galiausiai laimėjo susitikimą 4:0.

Vis dėlto buvo klausiančių, kodėl žaidėjai, kurie rungtynių metu nuolat kontaktuoja vieni su kitais, tai daro ir treniruotėse, negali po įvarčių apsikabinti.

Buvo ir nesilaikiusių taisyklių. Štai Berlyno „Hertha“ puolėjas Vedadas Ibiševičius užfiksuotas nusispjaunantis varžovų baudos aikštelėje po nepavykusio smūgio į vartus. Spjaudytis aikštėje dabar yra draudžiama.

„Hertha“ svečiuose 3:0 įveikė „Hoffenheim“, o po vieno iš įvarčių, kurį į savus vartus įsimušė patys šeimininkai, „Hertha“ gynėjas Dedryckas Boyata pabučiavo komandos draugą Marko Grujičių į skruostą. Toks elgesys iškart sukėlė daug klausimų dėl socialinės distancijos laikymosi.

„Tikiuosi, kad žmonės supranta, kad tai yra tik rekomendacija. Mes visi buvome testuoti šešis kartus, visus kartus atsakymas buvo neigiamas. Paskutiniai testai atlikti vakar. Emocijos yra žaidimo dalis, kitu atveju, koks tikslas žaisti“, – klausė „Hertha“ treneris Bruno Labbadia.

Jau pranešta, kad D. Boyata nebus niekaip baudžiamas už tokį elgesį, nes įvarčių šventimo nurodymai yra tik rekomendacinio pobūdžio.

BBC cituoja vieną Bundeslygos vadovų Robertą Kleiną, kuris siunčia aiškią žinia: „Yra aiškūs nurodymai. Mes prašome, kad visi jų laikytųsi.“

Vis dėlto jis pasidžiaugė, kad pirmasis po sugrįžimo surengtas turas praėjo sklandžiai. Klubams ir policijai pavyko užtikrinti, kad į stadionus tikrai kokiu nors būdu nepatektų sirgaliai, nebuvo užfiksuota ir masyvių jų susibūrimų aplink stadionus ar miestų centruose, aikštėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.