Sportas

2020.05.18 16:54

Rokas Baciuška lenktyniaus Lietuvoje ir pateiks siurprizų savo gerbėjams

LRT.lt2020.05.18 16:54

Pasaulį užklupusi pandemija sugriovė viso pasaulio automobilių sportą. Griuvo ir Pasaulio ralio-kroso čempionatas, kuriame turėjo lenktyniauti vienintelis lietuvis Rokas Baciuška, rašoma žinutėje spaudai.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Pagaliau paskelbtas preliminarus Pasaulio čempionato kalendorius, pirmasis etapas turėtų prasidėti rugpjūčio pabaigoje. Taip vėlai prasidedančios lenktynės atvėrė kitas galimybes – R. Baciuška ketina startuoti Lietuvos kartingo čempionato galingiausioje KZ2 klasėje.

„Kaip sako liaudis, kai vienos durys užsidaro, atsiveria kitos. Taip ir man šiemet - jau dalyvavau virtualiame Pasaulio ralio-kroso čempionato etape. Po gero pasirodymo, panašu, kad ir į kitą etapą būsiu kviečiamas. Planuoju dalyvauti ir Lietuvos kartingo čempionate o ir mano pagrindinis tikslas – Pasaulio ralio–kroso čempionatas taip pat išlieka. Todėl galų gale tikiuosi viskas pasisuks tik į gera,“ – pasakoja Rokas Baciuška.

Artimiausiuose Roko planuose yra pirmasis Lietuvos kartingo čempionato etapas. Jis preliminariai turėtų įvykti jau labai greitai – paskutinį gegužės savaitgalį. Tai bus vienos pirmųjų lenktynių, kurias bus leista rengti Lietuvoje po karantino.

„Gal ir nepavyks suderinti ir sudalyvauti visuose Lietuvos čempionato etapuose, juk mano pagrindinis tikslas yra Pasaulis. Tačiau džiaugiuosi, kad galėsiu palenktyniauti Lietuvoje bent keliuose etapuose. Nors kažkokių didelių tikslų sau nekeliu, nes man tai tik treniruotė, tačiau neketinu niekam nusileisti ir kaip bet kokiose varžybose, sieksiu tik aukščiausių tikslų,“ – sako R. Baciuška.

Pagrindinis lietuvio uždavinys – kuo geriau pasirodyti Pasaulio ralio-kroso čempionate, kuriame jis kartu su legendiniu Prancūzijos sportininku Guerlainu Chicherit atstovaus „Unkorrupted“ komandai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.