Naujienų srautas

Sportas2020.05.18 09:38

Laiko neištrintos Jordano nuoskaudos: jaučiau, kad su „Bulls“ galime laimėti ir septintąjį titulą

LRT.lt 2020.05.18 09:38

Didžiulio populiarumo sulaukusiame dokumentiniame seriale „Paskutinis šokis“, pasakojančiame apie NBA legendos Michaelo Jordano paskutinį, 1997–1998 m. sezoną Čikagos „Bulls“ gretose, pats buvęs krepšininkas papasakojo norėjęs siekti dar vieno NBA čempiono titulo, skelbiama ESPN.

M. Jordanas po trečiojo iš eilės ir šeštojo karjeros titulo su „Bulls“ klubu greitai paskelbė apie karjeros pabaigą bei daugiau Čikagos ekipos marškinėlių nebeapsivilko. 2001–2003 m. krepšininkas karjerą atgaivino Vašingtono „Wizards“ komandoje.

„Jeigu paklaustumėte visų vyrukų, laimėjusių titulą 1998 metais, ar jie būtų sutikę dar sezonui pratęsti sutartį su klubu, manau, aišku, kad jie būtų sutikę tai padaryti, – kalbėjo M. Jordanas. – Ar aš būčiau sutikęs sezonui pratęsti sutartį? Taip, būčiau sutikęs. Dar iki paskutinio sezono sudarydavau metų trukmės kontraktus.“

Dar prieš 1997–1998 m. sezoną „Bulls“ klubo generalinis direktorius Jerry Krause`as pranešė titulus su komanda skynusiam vyriausiajam treneriui Philui Jacksonui, kad artėjantis sezonas specialistui bus paskutinis ekipos gretose. P. Jacksonas prasidėjusį sezoną pavadino „paskutiniu šokiu“. Visą sezoną „Bulls“ krepšininkai rungtyniavo suprasdami, kad daugelis žaidėjų žaidžia savo paskutinius metus komandoje.

Po 1997–1998 m. sezono iškovoto titulo, „Bulls“ savininkas Jerry Reinsdorfas siūlė P. Jacksonui pratęsti sutartį su klubu, tačiau „Bulls“ į olimpą užkelti padėjęs specialistas atsisakė tai padaryti.

„Pasakiau, kad tikriausiai man reikia pertraukos. Be to, toks žingsnis būtų buvęs neteisingas Jerry Krause`o atžvilgiu. Manau, kad jam sunku būtų buvę tai priimti“, – aiškino P. Jacksonas.

J. Reinsdorfas „Paskutinio šokio“ dokumentiniame seriale bandė paaiškinti, kodėl po čempioniško 1997–1998 m. sezono reikėjo išformuoti „Bulls“ sudėtį. Čikagos klubo savininko teigimu, buvo „savižudiška“ toliau komandoje išlaikyti tokius senstančius krepšininkus kaip Dennisas Rodmanas, Steve`as Kerras ar Ronas Harperis, kurių kontraktai išsipūtė.

„Krepšininkai nebuvo verti tokių pinigų, kuriuos tuo metu jie galėjo gauti žaidėjų rinkoje“, – aiškino J. Reinsdorfas.

M. Jordanas tvirtino, kad komandos branduolys būtų buvęs pasiryžęs siekti septintojo titulo su „Bulls“ gretose likusiu P. Jacksonu.

Be to, buvęs krepšininkas aiškino, kad jo žaidimo supratimas ir įgūdžiai 1998 metais buvo pasiekę viršūnę. Paklaustas, ar jautėsi laimingas, galėdamas baigti karjerą „Bulls“ geriausioje formoje, M. Jordanas buvo kategoriškas.

„Tai kėlė įsiūtį. Jaučiau, kad su „Bulls“ galėjome laimėti ir septintąjį titulą. Tikrai tuo tikiu. Gal mums ir nebūtų pavykę, bet tai, kad net nebandėme to padaryti, yra dalykas, su kuriuo iki šiol negaliu susitaikyti“, – kalbėjo M. Jordanas.

Po 1997–1998 m. sezono „Bulls“ paliko M. Jordanas, Scottie Pippenas, D. Rodmanas, S. Kerras. Čikagos ekipa pradėjo nesėkmingą atsinaujinimo procesą ir iki šių dienų buvusių šlovingo M. Jordano laikų nepasiekė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi