Naujienų srautas

Sportas2020.05.18 07:30

Vis daugiau sportininkų tvirtina „persirgę koronavirusu“ Uhane vykusiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse

LRT.lt 2020.05.18 07:30

Vis daugiau sportininkų tvirtina, kad „buvo susirgę koronavirusu“ spalio mėnesį Uhano mieste Kinijoje vykusių pasaulio kariškių sporto žaidynių metu. Tiesa, pirmieji viruso atvejai Kinijoje buvo užfiksuoti praėjus tik keliems mėnesiais po renginio, skelbia tinklalapis insidethegames.biz.

Žaidynėse dalyvavo beveik 10 tūkstančių sportininkų iš daugiau nei 100 valstybių. 9 dienas trukusiame renginyje varžėsi ir beveik 60 mūsų šalies atstovų, besirungusių 11-oje sporto šakų.

Vokietijos tinklininkė Jacqueline Brock, bendraudama su „Mail on Sunday“, įtarė, kad persirgo koronavirusu, nors pirmasis viruso atvejis Kinijoje buvo užfiksuotas gruodžio mėnesį.

„Praėjus kelioms dienoms nuo varžybų pradžios, dalis mano komandos draugų susirgo. Pati susirgau žaidynių pabaigoje. Niekada taip stipriai nesirgau. Arba smarkiai peršalau, arba tai buvo COVID-19 virusas. Manau, kad tai – COVID-19“, – tvirtino vokietė.

Panašiomis mintimis pasidalino ir Prancūzijos šiuolaikinės penkiakovės žvaigždė Elodie Clouvel, teigusi, kad ji ir jos draugas Valentinas Belaudas žaidynių metu užsikrėtė virusu.

Fechtuotojas iš Italijos Matteo Tagliarolis aiškino, kad visi jo bute gyvenę sportininkai susirgo, o „simptomai buvo panašūs į koronaviruso“.

Triatlono sporto šakos atstovas iš Liuksemburgo – Oliveris Gorgesas – pasakojo persirgęs gripu, tačiau žada atlikti antikūnių testą, bandydamas išsiaiškinti, ar nebuvo susirgęs koronavirusu.

O. Gorgesas aiškino, kad žaidynių metu Uhanas priminė „vaiduoklių miestą“. Sportininkas pasakojo, kad atvykus į vietinį oro uostą buvo matuojama atvykusiųjų temperatūra, o renginio dalyvių buvo prašoma plauti rankas einant į valgyklą.

Kaip bebūtų, švedų sportininkė Melina Westerberg tvirtino, kad ji ir kiti Švedijos atletai buvo susirgę žaidynių metu, tačiau nė vienas iš jų nebuvo užsikrėtęs koronavirusu.

„Tai buvo tiesiog atsitiktinumas, visi jautėmės saugiai“, – aiškino M. Westerberg.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi