Sportas

2020.05.16 15:33

Iš Chiellini – ir pagyros, ir pastabos Ramosui: mano, kad Čempionų lygos finale specialiai traumavo Salah

LRT.lt2020.05.16 15:33

Visus įmanomus titulus per savo karjerą susišlavęs Madrido „Real“ ir Ispanijos rinktinės kapitonas Sergio Ramosas neretai yra apibūdinamas kaip vienas „nešvariausių“ žaidėjų pasaulyje. Turino „Juventus“ gynėjas Giorgio Chiellini, rašydamas apie jį savo naujai išleistoje knygoje, tvirtina, kad ispaną galbūt ir galima laikyti grubiu žaidėju, tačiau nesižavėti jo sugebėjimais aikštėje yra neįmanoma.

Pagrindiniu Madrido „Real“ komandos pergalių kalviu per pastaruosius dešimt metų laikomas S. Ramosas iki šiol yra priešas numeris vienas „Liverpool“ klube. 2018-ųjų UEFA Čempionų lygos finale Mohamedas Salah po susidūrimo su „Real“ gynėju jau pirmajame kėlinyje turėjo palikti aikštę ir, kaip mano G. Chiellini, S. Ramosas griūdamas specialiai nepaleido egiptiečio rankos.

„Jis yra geriausias gynėjas pasaulyje“, – nuo pagyrų S. Ramosui pasakojimą pradėjo G. Chiellini.

„Žmonės sako, kad jis yra labai impulsyvus, netaktiškas, darantis nemažai klaidų, bet tuo pačiu techniškas ir galintis žaisti puolėjo pozicijoje. Aš turiu visiškai kitokią nuomonę.

Jis turi dvi savybes, kurių daugiau neturi joks kitas žaidėjas. Jis žino, kaip žaisti svarbiausias rungtynes ir eiti prieš logiką, iš kurios sąmoningai atsiranda varžovų traumos.

Epizodas su Salah, įvykęs Čempionų lygos finale, buvo tikras meistriškumo pavyzdys. Jis visada sakė, kad neturėjo jokių intencijų traumuoti varžovą, tačiau devynis iš dešimties kartų toks kritimas ant žemės, laikant varžovo ranką, prilygs rizikai patirti lūžį“, – „juodus“ S. Ramoso žaidimo elementus įvardijo G. Chiellini.

Praėjusiais metais S. Ramosas pasižymėjo iš kitos pusės – pirmajame Čempionų lygos aštuntfinalio susitikime prieš Amsterdamo „Ajax“ specialiai užsidirbo geltoną kortelę. Apie tai viešai prasitarus žiniasklaidoje, UEFA jam skyrė dvejų rungtynių diskvalifikaciją. Pirmoji dvikova Amsterdame baigėsi „Real“ pergale, o be S. Ramoso „Real“ savo aikštėje jau pralaimėjo 1:4.

„Jėga, kurią jis duoda komandai vien savo buvimu aikštėje, yra neįtikėtina. Be Ramoso tokie čempionai kaip Varane, Carvajalis ir Marcelo atrodo mokyklos lygio gynėjai. Jie tampa lengviau pažeidžiami, komanda be gynybos.

Neabejoju, kad su Ramosu aikštėje „Real“ nebūtų pralaimėjęs mačo prieš „Ajax“ trijų įvarčių skirtumu. Galėčiau už tai net statyti“, – pridūrė G. Chiellini.

G. Chiellini knyga italų kalba „Aš, Giorgio“ dienos šviesą išvydo gegužės 12-ąją dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.