Sportas

2020.05.15 19:03

Motiejūnas džiaugiasi Skvernelio palaikymu, bet lieka skeptiškas: šansų, kad Eurolygos sezonas būtų atnaujintas, nėra daug

Kauno „Žalgirio“ klubo vadovybė penktadienį oficialiai pranešė apie sulauktą palaikymą iš šalies Vyriausybės dėl pratęsto Eurolygos sezono kovų organizavimo Kauno ir Vilniaus miestuose.

Anot Kauno klubo išplatinto pranešimo spaudai, premjeras Saulius Skvernelis raštu kreipėsi į Eurolygą ir išvardino priežastis, kodėl 18-ika Europos klubų galėtų dėl koronaviruso pandemijos sustabdytą 2019–2020 m. sezoną užbaigti Lietuvoje liepos mėnesį.

Tiesa, galutinį sprendimą dėl Eurolygos sezono pratęsimo turnyro vadovybė žada paskelbti iki gegužės 25-osios.

Su LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba bendravęs Kauno „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas papasakojo apie bendrabiavimą su Vyriausybe. Tiesa, kaunietis neteikia daug vilčių Eurolygos sezono pratęsimui.

„Su premjeru ir jo komanda darbas vyko tikrai sklandžiai. Puikiai sutariame ir iš pradžių gavome žodinį patvirtinimą, kad galime organizuoti, o dabar tas palaikymas išreikštas raštiškai. Kadangi išsiuntėme Eurolygai raštą ir toliau dirbame, kad tas turnyras įvyktų. Šansų, kad būtų atnaujinta Eurolyga, nėra daug. Bet vėlgi, jei būtų, tai darome, kad tai būtų pas mus“, – pasakojo P. Motiejūnas.

P. Motiejūnas pasakojo, kad Lietuvai suteikta teisė organizuoti likusias Eurolygos sezono kovas šaliai atneštų ir ekonominės naudos. Kaune ir Vilniuje apsistotų ir beveik mėnesį viešbučiuose gyventų 17-ikos klubų atstovai.

„Finansus tvarko Eurolyga. Mes pateikiame nuomos ir viešbučių kainas, o jie skaičiuoja. Daugiausia viską dengtų pati Eurolyga ir atvykstantys klubai. Lietuva turi privalumų prieš kitus miestus, kurie nori surengti turnyrą, čia geros arenos ir kainos, stiprus valdžios palaikymas. Tai leis aiškiai atlikti viruso kontrolę, kad būtų apsaugoti žaidėjai ir personalas.

Lietuva yra rengusi Europos čempionatą ir turi geros organizavimo patirties. Tai pačiai olimpinei atrankai buvo pasiruošta. Viešbučiai ir įmonės žinotų, kaip veikti. Dabar viešbučiai tušti, tai mes juos užpildytume. 17 komandų po 20 ir daugiau žmonių ir gyventų čia beveik mėnesį. Šaliai didelės pajamos“, – tvirtino „Žalgirio“ direktorius.

Lietuvoje atlaisvinti karantino gniaužtai leis nuo gegužės 30 dienos organizuoti profesionalaus sporto varžybas uždarose ir atvirtose erdvėse. Šis leidimas – vienas iš argumentų Eurolygai kovas perkelti į Lietuvą.

P. Motiejūnas apie sirgalius Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Siemens“ arenose nekalba. Eurolyga jau yra skelbusi, kad sugrįžusio sezono kovos vyktų už uždarų durų.

Tiesa, „Žalgirio“ direktorius yra paskaičiavęs, kad Kaune rungtynes, su dviejų metrų atstumu tarp sirgalių, galėtų stebėti apie 3 tūkstančiai žiūrovų.

„Kol kas apie žiūrovus su Eurolyga nekalbame, bet jeigu sąlygos švelnėtų, gal ir būtų įmanoma. Dabar galima 30 žiūrovų, jeigu vėliau vyktų, kad ir daugiau jų galėtų būti“, – svarstė P. Motiejūnas.

Panaikinti karantino suvaržymai aukšto meistriškumo sportininkams leidžia į pilnavertes treniruotes sugrįžti Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Jau artėjantį pirmadienį žalgiriečiai rinksis į pirmąją bendrą treniruotę po to, kai kovo viduryje šalyje buvo paskelbtas karantinas.

„Žiūrėsime pagal reikalavimus. Galėsime pagaliau patekti į salę, žaidėjai paims kamuolį ir galės prisiminti, kad žaidžia krepšinį, ne tik sportuoja, kad palaikytų formą. Viskas bus keista. Tikrinsime temperatūrą, koronaviruso testų neplanuojame. Jeigu turės simptomų, tai nukreipsime pasitikrinti. Kol kas niekas jų nejaučia. Jeigu patikrinus temperatūrą, pamatysim, kad nemeluoja, tai kodėl nesitreniruoti“, – teigė Kauno ekipos vadovas.

Viena yra aišku – tarp ant parketo sugrįžtančių „Žalgirio“ krepšininkų nebus užsienyje karantino laikotarpį leidžiančių žaidėjų. Į Australiją po sustabdyto Eurolygos sezono sugrįžo Jockas Landale`as, į JAV išvyko – Nigelas Hayesas, Zachas LeDay`us, Thomas Walkupas KC Riversas ir Martinas Gebenas.

„Legionierių kol kas nejudiname. Jeigu atnaujins sezoną, prašysime, kad grįžtų“, – situaciją paaiškino P. Motiejūnas.