Naujienų srautas

Sportas2020.05.14 15:22

Futbolo sirgalių grupuotės nepatenkintos sezono pratęsimu be žiūrovų stadionuose: vaizdas bus liūdnas

DPA, LRT.lt 2020.05.14 15:22

Europos futbolo klubų sirgalių grupuotėms šį savaitgalį žiūrovų stadionuose atnaujinamas 2019–2020 m. Bundeslygos sezonas džiaugsmo proveržio nesukėlė, skelbia DPA.

Rungtynių stebėjimas namuose prie televizoriaus nėra išeitis sirgaliams, kurie sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be futbolo.

„Tai tas lyg dalyvautum vestuvėse, kuriose esančią nuotaiką norėtum vesti pats“, – tvirtino Sigi Zeltas „ProFans“ futbolo sirgalių asociacijos atstovas.

Dalis futbolo gerbėjų supranta, kad dėl koronaviruso pandemijos sustabdyti Vokietijos ar kitų šalių futbolo čempionatai yra atnaujinami dėl finansinio aspekto. Tiesa, didžiulė ekonominė priklausomybė ir, sirgalių nuomone, žaidėjų sveikatos aspekto nustūmimas į antrąjį planą yra neteisingas požiūris.

Trečiadienį šimtai sirgalių grupių, pasivadinusių „Susivieniję Europos sirgaliai“, kreipėsi į UEFA ir nacionalines federacijas prašydami sustabdyti futbolo rungtynes tol, kol į stadionus nebus įleisti sirgaliai.

„Mes prašome UEFA ir nacionalines federacijas sustabdyti futbolo tol, kol sirgaliai galės vėl užpildyti stadionus, o žmonių sveikatai nebegrės pavojus, – tvirtinama išplatintame pranešime. – Galime daryti logišką išvadą, kad šiuo metu ekonominiai interesai yra keliami aukščiau nei žmonių sveikata. Sporto klubai turi suprasti, kokia aistra vienija tūkstančius žmonių. Nėra klausyti tik verslo vilkų.“

Viurcburgo universitete dirbantis futbolo sirgalių ekspertas Haraldas Lange nekantrauja pamatyti, kaip atrodys atnaujintas Bundeslygos sezonas be sirgalių.

„Futbolo įvaizdis jau yra patyręs smūgių ir kyla pavojus prarasti sirgalių grupes“, – aiškino vyras „Heilbronner Stimme“ laikraščiui.

Politikai ir policija baiminasi, kad minios sirgalių, negalinčios patekti į stadionus, prieš rungtynes ar jų metu buriuosis prie stadionų bei pažeis šalyje galiojančias karantino taisykles.

Tokios sirgalių iniciatyvos gali sutrukdyti sezono atnaujinimo planams, tačiau kol kas nebuvo užfiksuota jokių futbolo gerbėjų planų burtis į minias prie stadionų.

Vokietijos futbolo lygos (DFL) vykdantysis direktorius Christianas Seifertas tvirtino nemanantis, kad tai sirgalių veiksmai gali sukelti pavojų. Tuo tarpu šeštadienį pirmąsias rungtynes po sezono sustabdyto žaisiančios Dortmundo „Borussia“ fanai tvirtino, kad prie stadiono nesibūriuos.

Vokietijoje yra uždraustas rungtynių metu skleisti triukšmą per garsiakalbius, tačiau „Sky TV“ trečiadienį tvirtino, jog planuoja rungtynių transliuos metu paleisti įrašyto triukšmo takelį.

Menchengladbacho „Borussia“ klubo sirgaliai pardavė 12 tūkst. kartoninių sirgalių iškarpų, o visos surinktos lėšos buvo skirtos labdarai.

Žadama, kad Menchengladbacho ekipos rungtynių metu stadiono tribūnas dalinai užpildys minėtos iškarpos. Tiesa, tai nepadės užgožti rungtynių metu tvyrančios tylos ir tuščio stadiono įvaizdžio.

„Daugelis žmonių bus susidomėję tik pačiu rungtynių stebėjimu. Vaizdas bus liūdnas“, – teigė „Our Curve“ sirgalių grupės vadovo pavaduotojas Markusas Sotirianosas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi