Sportas

2020.05.14 11:46

Rankininkas Dumčius apie nutrauktą atranką į pasaulio čempioną: be abejo, kad pikta

LRT.lt 2020.05.14 11:46

Geriausio 2019 metų Lietuvos rankininko Mindaugo Dumčiaus, kaip ir didžiosios dalies mūsų šalies žaidėjų, sezonas oficialiai baigtas. Vokietijoje rankinio, priešingai nei krepšinio ar futbolo, sezonas pratęstas jau tikrai nebus.

„Sezonas nutrauktas buvo gana greitai. Niekas neiškrenta iš aukščiausio bei antros lygų, bet pakilimai bus. Mes finišavome 14, tad tiesiog liekame toje pačioje lygoje. Dėl kontraktų tai situaciją yra tokia, kad valstybė už tuos mėnesius, kai nežaidžiame mums moka 60 procentų sumos“, – pasakojo M.Dumčius.

Viena iš Lietuvos rinktinės lyderių itin skaudžiai priėmė tai, kad Europos rankinio federacija nutraukė atranką į Pasaulio čempionatą ir komandas į pirmenybes kvalifikavo pagal pasirodymą praėjusiuose čempionatuose.

„Be abejo, kad pikta. Nesakau, kad tikrai būtumėme laimėję prieš lenkus ir baltarusius, bet būtumėme turėję savo šansą, o dabar iš mūsų jį tiesiog atėmė“, – nepasitenkinimo neslėpė rankininkas.

M.Dumčiui tai yra jau ketvirtas sezonas užsienyje. Prieš atvykstant į dabartinį „Elbfflorenz“ klubą lietuvis su dar dviem tautiečiais žaidė kitoje antro Vokietijos lygos ekipoje – „Aue“, o prieš tai rungtyniavo Islandijoje.

„Galbūt daug kam atrodys, kad antra Vokietijos lyga nėra stipri, tačiau tai klaidingas įspūdis. Pats irgi galbūt tikėjausi, kad lengviau seksis skintis kelią į aukščiausią lygą, bet užsieniečiai čia tikrai aukšto lygio ir žaidžia profesionaliai. Islandijoje lygis buvo žemesnis, bet ten buvo mano pirmas klubas užsienyje, tad viskas buvo nauja. Islandijoje lietuvius vertina, tad, kaip pirmai išvykai tai buvo geras pasirinkimas“, – apie savo karjerą pasakojo M.Dumčius.