Sportas

2015.10.27 12:43

FIFA prezidentu tapti pretenduoja aštuoni kandidatai

DELFI.lt 2015.10.27 12:43

Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti paraiškas dalyvauti Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidento rinkimuose. Pirminę atranką įveikė aštuoni kandidatai, o galutinį pretendentų sąrašą FIFA Etikos komitetas paskelbs po 10 dienų.

Paraiškas pateikė aštuoni kandidatai: UEFA prezidentas prancūzas Michelis Platini, UEFA generalinis sekretorius Gianni Infantino, Azijos futbolo konfederacijos vadovas Bahreino šeichas Salmanas bin Ebrahimas al-Khalifa, FIFA viceprezidentas Jordanijos princas Ali bin Husseinas, Tokyo Sexwale iš Pietų Afrikos, buvęs UEFA generalinio sekretoriaus pavaduotojas prancūzas Jerome‘as Champagne, Liberijos futbolo asociacijos vadovas Musa Bilitas ir Trinidado ir Tobago rinktinės buvęs kapitonas Davidas Nakhidas.

Kandidatą turėjo iškelti ne mažiau, kaip penkios organizacijos – FIFA narės. To nepavyko užsitikrinti buvusiam Brazilijos rinktinės žaidėju Zico, kurį palaikė tik trys nacionalinės asociacijos.

FIFA prezidento rinkimai vyks 2016 metų vasario 26 dieną Šveicarijos mieste Ciuriche. Balsavimas gali vykti keliais turais, kol vienas kandidatų surinks balsų daugumą. Po kiekvieno turo iš rinkimų pasitrauks mažiausiai balsų surinkęs asmuo. FIFA prezidentas savo pareigas pradės vykdyti tuoj po kongreso, kuriame bus išrinktas.

Vienas rinkimų favoritas M. Platini yra įtariamas korupcija ir šiuo metu 90 dienų yra nušalintas nuo visos su futbolu susijusių veiklos. Prancūzo diskvalifikacija dar gali būti pratęsta 45 dienom. Jei taip įvyks, M. Platini negalės dalyvauti FIFA prezidento rinkimuose.