Naujienų srautas

Sportas2020.05.13 16:13

Uždegus žalią šviesą profesionaliam sportui, mėgėjai ir būreliai savo eilės dar turės palaukti

LRT.lt 2020.05.13 16:13

Trečiadienį surengtoje Vyriausybės spaudos konferencijoje premjeras Saulius Skvernelis papasakojo apie priimtas karantino švelninimo gaires, kurių dalis yra itin aktuali profesionaliai ir mėgėjiškai sportuojantiems šalies gyventojams.

Vyriausybė pritarė siūlymui nuo gegužės 30-osios vėl organizuoti profesionalaus sporto renginius. Tiesa, nutarta, kad varžybos ar rungtynės atvirose ar uždarose patalpose vyks be žiūrovų.

„Atsiranda galimybė vykdyti sporto renginius – tiek uždarose patalpose, tiek atvirose vietose. Aišku, iš pradžių jie bus organizuojami be žiūrovų. Kaip ir su masiniais renginiais, turėsime preliminarų grafiką, kuris leis nuspręsti, kiek žiūrovų galės lankytis, pirmiausia, sporto varžybose ir rungtynėse atvirose erdvėse, o vėliau, galbūt, ir uždarose patalpose“, – tvirtino S. Skvernelis.

Paklaustas, kada artimiausiu metu žiūrovai gali tikėtis sugrįžti į stadionus ar arenas stebėti sporto renginių, S. Skvernelis atsakė, kad tikslaus grafiko Vyriausybė dar nėra patvirtinusi.

„Žiūrovams jokių terminų nėra. Kol kas yra nutarimas profesionaliam sportui be žiūrovų. Matysime, kaip keisis situacija. Natūraliai žiūrovų skaičius varžybų metu gali atsirasti pagal tam tikrus saugumo reikalavimus“, – tvirtino premjeras.

Nors profesionalaus sporto renginiams nuo gegužės 30-osios uždegama žalia šviesa, dar teks palaukti, kada bus galima mėgėjiškai žaisti krepšinį, futbolą ir kitas komandines sporto šakas lauke ar uždarose patalpose.

„Individualus sportas yra leidžiamas, bus galima ir nebedėvėti veido kaukių, raspiratorių, tačiau išlieka labai svarbus atstumo tarp žaidžiančių žmonių, jų skaičiaus klausimas bei jiems tenkantis plotas“, – pasakojo S. Skvernelis.

Panašūs draudimai išlieka galioti ir neformaliojo švietimo ugdymo veikloms, susijusioms su komandinėmis sporto šakomis. Atverti duris siekiančių krepšinio, futbolo ir kitų komandų sporto šakų akademijos bei mokyklos, tokios galimybės kol kas neturės.

„Kai kalbama apie kontaktinį, komandinį sportą, kuriame atstumas tarp žaidėjų yra minimalus arba jo visai nėra, kada veidas yra prie veido, neturime rekomendacijų ir siūlymų iš medikų dėl tokios veiklos leidimo, todėl galioja apribojimai. Kiti būreliai, kuriose nėra artimo žmonių kontakto ar nežaidžiamas komandinės sporto šakos, savo veiklą galės atnaujinti artimiausiu metu“, – aiškino S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi