Sportas

2020.05.13 19:01

A lygos vadovas patvirtino čempionato sugrįžimą, bet apie žaidėjų testavimą kalba atsargiai

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.05.13 19:01

Panašu, kad kliūčių A lygos grįžimui nebėra – trečiadienį žinute feisbuke pasidalinęs premjeras tikino, jog nuo gegužės 30-osios bus leidžiama atnaujinti profesionalaus sporto varžybas, o tai, kad A lyga bus pratęsta, portalui LRT.lt patvirtino ir lygos prezidentas Janas Nevoina.

„Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas. Kol kas, žinoma, be žiūrovų“, – savo socialinio tinklo profilyje skelbė S. Skvernelis.

Kiek vėliau LRT.lt susisiekė su A lygos prezidentu Janu Nevoina, kuris patvirtino, jog buvo sutarta dėl tokios datos, o ketvirtadienį bus derinamos tam tikros organizacinės detalės.

„Rytoj turime tam tikrą nuotolinę A lygos konferenciją, pasitarimą ir turbūt jau, jei nieko nepasikeis, tvirtinsime. Tai dar yra tik bendras pasakymas, reikia detalių, dėl tam tikrų organizacinių dalykų, tai laukiame. Tikimės, kad tai jau šiandien gausime ir bus apie ką kalbėti“, – LRT.lt sakė J. Nevoina.

Kaip teigė S. Skvernelis, rungtynės dar turėtų vykti be žiūrovų, nors anksčiau buvo svarstoma stadionus užpildyti dalinai ir laikantis numatytų saugumo reikalavimų.

Dar vienas aktualus aspektas – visų žaidėjų testavimas nuo koronaviruso prieš jiems grįžtant į stadionus.

Kaip LRT.lt jau rašė pirmadienį, vienas klubas jau ėmėsi iniciatyvos ir savo žaidėjams bei treneriams testų atlikimą inicijavo pats – tai buvo Vilniaus „Žalgiris“.

Apie tai, kad testus atlikti būtina, kalbėjo ir profesionalių žaidėjų asociacijos prezidentas Arūnas Klimavičius.

„Sekdami prasidedančias bendras komandų treniruotes futbolo pasaulyje, dėl susidariusios pandemijos matome ir sėkmingų ir pavojingų reiškinių. Mūsų manymu, žaidėjų sveikata yra svarbiausia, todėl varžybų proceso organizatoriai savo veiksmais turi labai aiškiai parodyti, kad sveikata ir jiems yra prioritetas,“ – pfasociacija.lt sakė organizacijos vadovas A. Klimavičius.

Paklaustas apie tai, ar A lyga sutiktų koordinuoti testų atlikimą, ar paliktų tai klubams, J. Nevoina šyptelėjo.

„Geras klausimas (juokiasi – LRT.lt). Sunku pasakyti, kadangi A lyga yra ne pelno siekianti organizacija, kaip ir klubai, bet tai yra klausimas. Jei bus pritarta ir A lyga turės biudžetą… Bet faktiškai, tas biudžetas turi ateiti iš klubų.

Tada A lyga ir galėtų finansuoti. Bet diskutuosime apie tai su klubais, kokį jie priims sprendimą, ir tada žiūrėsime,“ – minėjo A lygos vadovas.

Iki čempionato sustabdymo komandos spėjo sužaisti vos po vienerias rungtynes. Planuojama, kad pratėsus čempionatą būtų sužaisti visi keturi ratais. Tai reiškia, kad klubai sužais po 20 rungtynių A lygoje, šiemet sudarytoje vos iš šešių komandų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.