Sportas

2020.05.13 13:43

Eurolygos kovas pasirinkęs „Maccabi“ klubas pykdo šalies politikus: tai – nepriimtina

LRT.lt 2020.05.13 13:43

Praėjusią savaitę pasirodžiusi žinia apie Tel Avivo „Maccabi“ vadovybės norą 2019–2020 m. sezoną pratęsti žaidžiant tik Eurolygoje, o ne Izraelio čempionate, supykdė ne tik kitus šalies klubus, bet ir politikus.

Po išplatinto „Maccabi“ prezidento Simono Mizrahio laiško, kuriame išdėstyta klubo pozicija, Jeruzalės „Hapoel“ vadovybė aršiai sukritikavo tokį sprendimą ir pareiškė, kad „skorpionas visada išliks skorpionu“.

Apie „Maccabi“ klubo pasirinkimą savo nuomonę laikraščiui „Jerusalem Post“ išdėstė ir Izraelio kultūros ir sporto reikalų ministrė Miri Regev.

„Maccabi“ sprendimas teikti prioritetą Eurolygai, o ne Izraelio čempionatui, yra nepriimtinas. Tikiuosi, kad klubo vadovybė priims teisingą sprendimą ir ras būdą, kaip užbaigti sezoną Izraelio čempionate.

„Maccabi“ mane nuvylė savo pasirinkimu. Klubo valdžia turi pakeisti savo sprendimą ir be išlygų dalyvauti nacionaliniame čempionate. Izraelio lygai reikia „Maccabi“ klubo ir net negalime kalbėti apie tai, kad užsienio turnyras taptų prioritetu“, – tvirtino politikė.

Tel Avivo klubas tokį pasirinkimą motyvuoja susikertančiais abiejų čempionatų, jeigu jie bus atnaujinti, tvarkaraščiais liepos mėnesį.

Izraelio vyriausybės pozicija stumia „Maccabi“ klubą ir Eurolygą į sunkią situaciją, teigia tinklalapis „Eurohoops“. Koronaviruso pandemijos sustabdyto sezono padariniai komandai gali siekti daugiau nei 20 milijonų eurų žalą.

Tel Avivo klubo negalėjimas dalyvauti Eurolygoje sukels problemų ir turnyrui, kuris ruošiasi atnaujinti 2019–2020 m. sezono kovas su visais 18 klubų.