Naujienų srautas

Sportas2020.05.17 13:00

Jarutis – apie lyderių išsaugojimą „Ryte“, žaidėjų rinkos pokyčius ir patirtus nuostolius

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.05.17 13:00

Visą 2019–2020 m. sezoną be jokių sudėties korekcijų užbaigęs Vilniaus „Ryto“ klubas ekonominio sąstingio, kilusio dėl koronaviruso pandemijos, metu suskaičiavo nemažus nuostolius, tačiau su viltimi žiūri į ateitį ir tikisi išlaikyti komandos lyderius lietuvius.

D. Adomaičio treniruojamas sostinės klubas 2019–2020 m. sezone įvykdė klubo vadovybės keltus tikslus: „Rytas“ pateko į antrąjį Europos taurės etapą, žaidė Karaliaus Mindaugo taurės finale, o dėl koronaviruso pandemijos anksčiau laiko užbaigtame LKL sezone užėmė antrąją vietą.

Komandos gerbėjams vilčių žvelgiant į ateitį teikia augantis klubo sistemos jaunimas. 18-metis aukštaūgis Marekas Blaževičius jau buvo aktyviai įtraukiamas į komandos rotaciją LKL ir Europos taurės rungtynėse, pirmuosius žingsnius vyrų komandoje žengė 17-metis 206 cm ūgio Ąžuolas Tubelis. Kitame sezone prie vyrų komandos prisijungs ir legendinio Šarūno Marčiulionio sūnus Augustas.

Komandoje nepaskutinį vaidmenį atliko ir 19-metis Deividas Sirvydis. Tiesa, iš jo komandos vadovybė ir sirgaliai tikisi dar geresnio žaidimo ateityje.

Po 2019–2020 m. sezono vilniečių veidas gali pasikeisti, nors klubo direktorius Rolandas Jarutis tikisi išlaikyti visus komandos lyderius lietuvius. Galiojančias sutarti su „Rytu“ turi Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Nėra aiški Martyno Echodo situacija. Krepšininko sutartis su Vilniaus ekipa baigiasi šiais metais, o rinkoje aukštaūgis gali sulaukti ir solidesnių pasiūlymų iš kitų Europos komandų.

Galų gale, nemažai nei komandos sudėties branduolio išsaugojimo klausimas, aktualus ir klubo finansinės ateities klausimas. Po koronaviruso pandemijos vilniečiai skaičius ženklius nuostolius, patirtus dėl dalies pajamų praradimo.

Apie tai kartu su portalu LRT.lt bendravo „Ryto“ klubo direktorius Rolandas Jaurtis, aptaręs komandos sudėties bei finansinį klausimus.

– Tikriausiai vienas iš svarbiausių tarpsezonio klausimų – ar komandą kitą sezoną treniruos Dainius Adomaitis. Ar jau aptarėte su treneriu kito sezono klausimą?

– Turėjome su Dainiumi labai gerą pokalbį. Mūsų prioritetas, kad treneris liktų komandoje. Tai yra didžiulis klubo vadovų noras. Žiūrėsime, ar mūsų galimybės leis jį išlaikyti. Kitas dalykas, treneris dar turi galiojančią sutartį su klubu.

– Netyla kalbos apie tai, kad kiti klubai gali būti nusitaikę į Arną Butkevičių, kurio kontrakte numatyta išpirka. Kiek realu, kad jis kitą sezoną žais „Ryte“?

– Taip, normalu, kad kiti klubai domisi A. Butkevičiumi. Tą patį galima pasakyti ir apie D. Adomaitį, kuris turėjo gerą sezoną komanda. Tokias kalbas dėl A. Butkevičiaus girdžiu ir aš, jos buvo ir sezono metu. Kuo geriau žaidėjas rungtyniauja, natūralu, kad jis domina kitas komandas.

Pasakysiu labai paprastai – tiek Arnas, tiek Eimantas (E. Bendžius), jau galima sakyti, ilgamečiai klubo žaidėjai. Jie yra mėgstami sirgalių, o šie krepšininkai rungtyniavo puikai. Turime tikslą juos matyti komandoje ir kitą sezoną, jie turi galiojančius susitarimus su klubu.

– Su žiniasklaida bendravęs gynėjas Paco Cruzas tvirtino, kad neprieštarautų ir toliau rungtyniauti Vilniuje. Antroje sezono dalyje geresnęį žaidimą demonstravo ir Tu Holloway`us. Kokios galimybės, kad jie liks komandos sudėtyje?

– Galiu tik pasidžiaugti, kad per visas keturias „Ryto“ krepšinio sistemos komandas neturėjome nė vieno konflikto. Nebuvo jokių nesusipratimų, o mikroklimatai buvo „superiniai“. Kalbant apie legionierius, tikrai galime pasidžiaugti, kad turėjome puikaus charakterio žmones, kovojusius už klubą.

Laikui bėgant viskas paaiškės. Dar truputį anksti kalbėti apie legionierių klausimą. Dabar mūsų prioritetas – lietuviai krepšininkai.

– Galima teigti, kad kito sezono tikslas: lietuviškas branduolys su keliais užsieniečiais?

– Tikrai taip. Net ir praėjusiais metais buvo svarstoma galimybė įsigyti maksimalų užsieniečių skaičių – 5 ar 6 pagal leistinas normas. Kaip bebūtų, turime prioritetą suteikti daugiau galimybių lietuviams krepšininkams. Norime, kad jie labiau atsiskleistų. Norime, kad „Rytas“ taptų tramplinu į kitas komandas arba galima tolesnės karjeros pratęsimo stotele.

– Martyno Echodo sutartis baigiasi šią vasarą. Kokia klubo pozicija ties šiuo aukštaūgiu?

– Taip, jo sutartis baigiasi šią vasarą ir klubas nori, kad Martynas toliau žaistų komandos gretose.

– Krepšininko rinkos kaina turbūt bus pašokusi po šio sezono. Kiek jį realu išlaikyti Vilniuje?

– Jis turėjo gerą sezoną ir, jeigu ne ta trauma, Martyno žaidimo kreivė būtų dar labiau pakilusi. D. Adomaitis jį gerai išnaudojo.

Taip, Martyno kaina išaugo, bet visi žaidėjų rinkos ekonominiai dėsniai sako kitą tiesą – žaidėjo kaina padidėjo, bet kiek bus klubų, galinčių leisti pinigus, nes biudžetai traukiasi.

Pateiksiu pavyzdį: sulaukiame pasiūlymų dėl žaidėjų įsigijimo, kalbu daugiau apie užsieniečius, kurie mums buvo siūlomi prieš praėjusį sezoną. Nors dabar yra tik gegužės mėnuo, jų kaina yra mažesnė nei praėjusiais metais.

Klausimas, kiek klubų išgyvens, kiek klubų nepaskelbs bankroto? Kiek klubų nebus įsitraukusių į teisinius procesus su žaidėjais?

– Marekas Blaževičiaus jau 2019–2020 m. demonstravo paraišką dar labiau įsitvirtinti komandos sudėtyje. Ar realu, kad jis jau kitame sezone taptų antruoju komandos vidurio puolėju?

– Marekas išties turėjo gerų rungtynių ir yra tikras vilnietis. Turime galiojančią sutartį su juo ir norime, kad Marekas toliau sėkmingai progresuotų savo karjeroje. Galvoju, kad jam kitą sezoną atsiveria didelės galimybės. Jis turi trenerio pasitikėjimą, o savo darbais jis galės įrodyti, ko yra vertas.

– Kokia situacija su jaunuoju aukštaūgiu Ąžuolu Tubeliu. Ar jis jau gali būti tvirtas vyrų komandos žaidėjas kitame sezone?

– Be abejo. Nėra net klausimų. Tiek jis, tiek Augustas Marčiulionis yra pagrindinės komandos žaidėjai. Kalbant, apie A. Marčiulionį, jam nebeliko nieko, ką reiktų įrodyti žemesniame lygyje. Jam atėjo metas parodyti save LKL čempionate. Toks turėtų būti pagrindinis jo vasaros tikslas. Mūsų jaunimas turi šansą ir žinau, kad šiuo metu netinginiauja ir rengiasi parodyti save.

– 2018–2019 m. sezone buvo daug tikėtasi iš pernai NBA naujokų biržoje pašaukto Deivido Sirvydžio. Kaip žiūrite į šio krepšininko ateitį Vilniuje?

– Deividas turi galiojančią ilgametę sutartį su klubu. Žiūrėsime, kokie judesiai bus iš Detroito „Pistons“ komandos, kokie judesiai bus iš kitų Europos komandų. Viena yra aišku, kad jis šiuo metu yra „Ryto“ klubo žaidėjas. Galvoju, kad jis turi didžiulį palaikymą iš klubo vadovybės ir trenerių štabo pusės.

Norėčiau Deividą užstoti ir aš. Jis tikrai sulaukia nemažo spaudimo. Žinoma, kad nėra lengva susitvarkyti su tokiu spaudimu ir dėmesiu. Tai nėra paprasta.

– Eurolygos klubai paskaičiavo, kad dėl koronaviruso pandemijos praras apie 30 procentų planuotų pajamų. Ar jau esate įsivertinę galimus „Ryto“ klubo pajamų paradimus?

– Mūsų pajamų praradimai sieks apie 40 procentų. Tai yra skaičius, kuriuos turime šiai dienai, bet reikia, kad sąstingis neužsitęstų ir visi ekonominiai rodikliai grįžtų vėžes.

– Kokių signalų sulaukiate iš klubo rėmėjų dėl kito sezono?

– Esame labai dėkingi savo rėmėjams, turime jų palaikymą. Nebuvo kalbų apie galimą paramos nutraukimą.

– Kiek nukentėtų „Ryto“ klubas, jeigu kitą sezoną sirgaliai nebūtų įleidžiami į arenas?

– Taip, labai nukentėtumėme. Šiemet galėjome pasidžiaugti dideliais atributikos pardavimais, o mūsų LKL rungtynių metu būdavo užpildoma visa „Ryto“ arena. Kitas dalykas, buvome treti ir Europos taurėje pagal sirgalių lankomumą po Belgrado „Partizan“ ir Malagos „Unicaja“ ekipų. Mums tai tikrai atsilieptų, kaip ir kitiems Eurolygos klubams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi