Sportas

2020.05.13 12:35

Ruošiamasi atlaisvinti karantino pančius sportui – A lygos sezonas galės būti pratęstas gegužės pabaigoje

LRT.lt2020.05.13 12:35

Lietuvoje dar šį mėnesį gali būti leidžiama organizuoti sporto renginius. Tokias naujienas pranešė Saulius Skvernelis po COVID-19 komiteto posėdžio, kuriame buvo aptartos tolimesnis karantino taisyklių švelninimo planas.

„Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas. Kol kas, žinoma, be žiūrovų“, – skelbė S. Skvernelis.

Šį nutarimas dar turės būti patvirtintas Vyriausybės posėdyje, tačiau Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar šios savaitės pradžioje minėjo, kad nemato kliūčių leisti vykti sporto varžyboms be žiūrovų.

„Jeigu tai vyksta be žiūrovų, tai tą reikėtų vertinti kaip tam tikrą darbinę veiklą, nes jeigu mes kalbame apie asmenis, kurie bet kokiu atveju būna kartu, kartu treniruojasi, tai, matyt, nėra labai didelio skirtumo, jeigu jie ir varžybas sužais visą laiką prieš tai praleidę kartu“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Sporto varžybų organizavimo leidimas turėtų pradžiuginti Lietuvos futbolo A lygos bendruomenę ir gerbėjus, kurie laukė žalios šviesos iš valdžios atstovų. Iki karantino paskelbimo šių metų A lygos sezono sezone spėta sužaisti tik vieno turnyro rungtynes.

S. Skvernelis tai pat pranešė, kad viešose erdvėse nebebus privalomas kaukių dėvėjimas: „kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems“.

A lygos futbolo klubai į pirmąsias treniruotes surinko jau balandžio pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.