Naujienų srautas

Sportas2020.05.13 08:39

Kinai toliau griežia dantį ant NBA ir nežada transliuoti lygos rungtynių

LRT.lt 2020.05.13 08:39

Antradienį Kinijos nacionalinio transliuotojo CCTV atstovai patvirtino, kad šalyje ir toliau netransliuos NBA čempionato rungtynių, jeigu 2019–2020 m. sezonas bus pratęstas, skelbia ESPN.

Santykiai tarp Kinijos valdžios atstovų ir NBA tapo įtempti po to, kai praėjusių metų rudenį, 2019–2020 m. sezono išvakarėse, Hjustono „Rockets“ klubo generalinis direktorius Darylas Morrey socialiniame tinklapyje „Twitter“ išreiškė palaikymą Kinijos valdomam Honkongui.

Pirmadienį oficialiu NBA atstovu Kinijoje buvo paskirtas Michaelas Ma, kilęs iš įtakingos kinų šeimos. Jo tėtis, Ma Guoli, yra vadinamas CCTV sporto kanalo kūrėju, valdęs jį 16 metų. Toks NBA žingsnis paskatino kalbas apie tai, kad lyga nori atkurti ryšius su nacionaliniu Kinijos transliuotoju.

Tiesa, kalbas greitai nutildė CCTV pranešimas populiariausiame Kinijos socialiniame tinklapyje „Weibo“. CCTV teigimu, nacionalinis transliuotojas „išlaiko nepajudinamą poziciją dėl šalies suvereniteto“.

D. Morrey spalio 4 d. į savo „Twitter“ paskyrą įkėlė paveikslėlį, kuriame išreiškiamas palaikymas taikiems protestuotojams Honkonge. Prieš Kinijos valdžią nukreipti protestai reikalavo nesumažinti teritorijos autonomijos.

Nors D. Morrey greitai ištrynė įrašą iš paskyros bei kitais dviem įrašais paaiškino savo veiksmus, Kinijos valdžia greitai nusprendė nutraukti iki tol buvusius puikius ryšius su NBA. Vietos valdžia atšaukė tiesiogines transliacijas bei ateityje gali nebeįsileisti klubų, šalyje žaidžiančių ikisezonines rungtynes.

Vasarį NBA komisaras Adamas Silveris paskelbė, kad lyga neteko apie 300 milijonų pajamų iš Kinijos rinkos. Toks finansinis smūgis privertė NBA vadovybę sumažinti klubų algų kepurės dydį kitam sezonui.

Tiesa, A. Silveris išreiškė viltį, kad Kinijos ir NBA santykiuose įvyks atšilimas, tačiau negalėjo atsakyti, kada tai gali įvykti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi