Naujienų srautas

Sportas2020.05.13 07:35

NBA lygos ir klubų vadovybės optimizmas – daugėja ženklų dėl sezono pratęsimo

LRT.lt 2020.05.13 07:35

ESPN apžvalgininkas Adrianas Wojnarowski skelbia, kad po antradienį surengtos bendros NBA klubų vadovų ir lygos komisaro Adamo Silverio vaizdo konferencijos, jaučiamas didesnis optimizmas dėl galimo 2019–2020 m. sezono atnaujinimo.

Teigiama, kad klubų vadovybė pozityviai įvertino NBA rengiamą žaidėjų sveikatos saugumo strategiją, atnaujinus dėl koronaviruso pandemijos sustabdytas krepšinio kovas. A. Silveris konferencijos metu papasakojo ir apie NBA žaidėjų asociacijos išreikštą norą pratęsti sezoną.

Pagrindinė klubų savininkų, vadovų ir lygos komisaro pokalbio tema – kaip tinkamai užtikrinti žaidėjų saugumą pratęsus sezoną. Susitikimo metu buvo pasiekta bendras susitarimas, kad teigiami žaidėjų koronaviruso testai, pradėjus masinį krepšininkų testavimą, nesugriaus sezono pratęsimo planų.

Komisaro A. Silverio teigimu, „jeigu teigiamas žaidėjo testas reikštų sezoną pabaigą, tikriausiai mums net nereikėtų eiti šiuo keliu“.

Tiesa, toks požiūris kelia ir kitą klausimą: kiek teigiamų koronaviruso testų būtų per daug tiek lygai, tiek klubų vadovybei? Šį klausimą artimiausių kelių savaičių metu NBA spręs kartu su žaidėjų asociacija bei medicinos specialistais. Tik priėmus bendrą sutarimą, bus priimtas sprendimas pratęsti sezoną.

Pokalbio metu nebuvo nutarta, kokiu turnyro formatu komandos pratęstų 2019–2020 m. sezono kovas. Nėra aišku, ar ant parketo pasirodys visos 30 komandų, skelbia ESPN šaltiniai. Nėra aišku, ar bus žaidžiamos likusios reguliariojo sezono rungtynės, ar visos 30 komandų dalyvaus turnyre, kuriame turės galimybę patekti į 16 ekipų atkrintamąsias.

NBA komisaras papasakojo klubų savininkams ir vadovams apie toliau vykstančią žvalgybą dėl geriausios vietos likusiai sezono daliai. Planai nesikečia – komandos galimai žaistų Orlando mieste esančio Disnėjaus pramogų parko komplekse arba Las Vegase. Klubų žaidėjai bei personalas gyventų bei žaistų bendroje erdvėje izoliuoti nuo aplinkinių.

Lygos vadovybė, prieš paskelbdama galutinį sprendimą dėl sezono, toliau aktyviai stebi su koronavirusu susijus faktorius, tokius kaip atsirandančius naujus viruso židinius, sergančiųjų sveikatą bei testavimą. Lyga dairosi ir kitus čempionatus, kuriuose prieš atnaujinant sezoną, jau buvo užfiksuoti teigiami koronaviruso atvejai tarp sportininkų.

Pokalbio metu išreikštas džiaugsmas dėl vis daugiau klubų, atveriančių duris į savo treniruočių centrus. Skelbiama, kad iki kito pirmadienio 22 klubų treniruočių centrai iš 30-ies jau bus atidaryti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi