Sportas

2020.05.12 21:46

Bryanto sraigtasparnį valdžiusio piloto brolis: keleiviai pasirinko skristi ir yra patys atsakingi už pasekmes

LRT.lt2020.05.12 21:46

Kobe Bryanto, jo dukters ir dar 6 keleivių žūtimi pasibaigusios sraigtasparnio katastrofos piloto Aros Zabayano brolis teismui pareiškė, kad dėl nelaimės yra kalti patys keleiviai.

Buvusios NBA žvaigždės našlė Vanessa Bryant vasario mėnesį kreipėsi į teismą, kaltindama pilotą A. Zabayaną neatsargumu, dėl kurio kilo katastrofa. Į teismą taip pat paduota ir sraigtasparnį operavusi kompanija „Island Express Helicopters Inc.“

Anot V. Bryant ieškinio, pilotas netinkamai įvertino skrydžio ir oro sąlygas, elgėsi aplaidžiai, prieš skrydį neieškojo tikslios oro prognozės, nesuvaldė sraigtasparnio, neatšaukė skrydžio. Nėra pranešama, kokio dydžio yra K. Bryanto žmonos ieškinys.

Primename, kad sausio 26 d. įvykusios katastrofos metu be K. Bryanto žuvo jo 13 metų dukra Gianna bei dar 6 žmonės.

Vis dėlto piloto brolis Berge Zabayanas, anot NBC, teismui pareiškė, kad K. Bryantas ir kiti keleiviai patys pasirinko skristi sraigtasparnių ir turėjo puikiai žinoti riziką, kurią kelia toks skrydis. Piloto brolis Berge kaltina K. Bryantą lygiai tuo pačiu, kuo kaltinamas Ara Zabaynas – neatsargumu.

Kompanija „Island Express Helicopters Inc.“ teismui pateikė dokumentus su panašiu situacijos vertinimu. Anot jos, keleiviai žinojo aplinkos sąlygas, pavojus ir patys prisiėmė riziką, sėsdami į lemtingu tapusį skrydį.

Įdomu, kad kitų dviejų katastrofoje žuvusių šeimų artimieji neseniai taip pat kreipėsi į teismą dėl šios nelaimės, tačiau kaltina ne pilotą, o sraigtasparnį valdžiusią kompanija „Island Express Holding Corp.“ bei operavusią kompanija „Island Express Helicopters Inc.“

Kovo mėnesį atskirus ieškinius teismui padavė „Orange Coast College“ beisbolo komandos trenerio Johno Altobelli ir jo žmonos Keri, kurie žuvo aviakatastrofoje su dukra Alyssa, likę gyvi vaikai. Kitas ieškinys paduotas žuvusios Christinos Mauser vyro ir trijų vaikų. Ši trenerė padėjo K. Bryantui treniruoti dukrą.

Iki šiol nėra pateikta oficiali nelaimės priežastis, mat sraigtasparnis neturėjo juodosios dėžės. Žinoma, kad tą dieną virš Los Andželo tvyrojo tirštas rūkas, o sraigtasparnis atsitrenkė į kalvą. Tyrimas nėra parodęs, kad būtų sugedęs orlaivio variklis ar kitas svarbus mazgas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.