Naujienų srautas

Sportas2020.05.12 14:46

Edgaras Stankevičius apie nukeltą futsalo čempionatą: tai buvo logiškiausias sprendimas

Antradienį FIFA oficialiai išplatino žinutę, kuria pranešė tai, ką buvo galima numanyti – greta visų didžiųjų metų sporto renginių į ateitį buvo nukeltas ir šį rudenį Lietuvoje turėjęs vykti pasaulio salės futbolo čempionatas.

FIFA sprendimo buvo laukta jau balandžio mėnesio pabaigoje, tačiau tai šiek tiek užtruko ir galutinis verdiktas buvo paskelbtas tik šią savaitę.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) jau anksčiau kreipėsi į FIFA su siūlymu nukelti turnyrą į kitus metus ir, kaip minėjo generalinis LFF sekretorius Edgaras Stankevičius, yra dėkinga, jog toks sprendimas ir buvo priimtas.

„Kreipėmės į FIFA, kad atidėtų pasaulio salės futbolo čempionatą dar bent vieneriems metams. Tai yra logiškas sprendimas. Mes dėkojame FIFA, kad suprato mūsų poziciją. Visas sporto pasaulis yra užkonservuotas, visi didieji renginiai yra perkeliami į kitų metų vasarą arba rudenį. Taip, kad tai yra logiškas sprendimas ir dėkui FIFA, kad priėmė šį sprendimą“, – sakė E. Stankevičius.

Čempionato nukėlimo scenarijus realus atrodė dar ir dėl to, kad kai kuriose atrankos zonose dar nebuvo aiškios visos komandos, kurios turėtų iškovojusios kelialapius, mat visi atrankos turnyrai viruso akivaizdoje buvo sustabdyti.

„Nėra oficialiai pasibaigusi atranka, patekimas į pasaulio salės futbolo čempionatą. Šiai dienai su Lietuva yra žinomos trylika nacionalinių rinktinių, kurios dalyvauja čempionate. Tai dar lieka vienuolika nežinomųjų. Nebūtų galima užtikrinti pilno patekimo, burtų traukimo ceremonija, turėjusi vykti gegužę, taip pat nukelta. Būtų sudėtinga. Taip pat ir iš vartotojiškos elgsenos būtų sunku prognozuoti dėl kitų šalių sirgalių, kurie ketino atvykti į čempionatą, ar jie galėtų vykti ir ar norėtų. Atsiranda daug klausimų“, – atviravo E. Stankevičius.

Vienas LFF vadovų taip pat užsiminė, jog didelio finansinio smūgio LFF dėl tokio sprendimo pajausti neturėtų ir paminėjo, jog tai net gali pasitarnauti dėl to, kad atsirastų naujų vietų, kur būtų galima vykdyti komandų treniruočių procesą.

„Šiai dienai sunku kažką pasakyti, kalbėsimės su FIFA. Labai tiksliai pasakyti yra sunku. Organizacine prasme visi darbai buvo vykdomi, jie bus ir toliau vykdomi. Mūsų ir FIFA pageidavimas bus tęsti pradėtus darbus. Kažkokių labai didelių finansinių įsipareigojimų sutartys nėra pasirašytos. Nujautėme, kad gali būti priimtas šis sprendimas. Ypač, kai prasidėjo visa šita pandemija.

Tikrai nebus kažkokių labai didelių finansinių nuostolių. Kai kurios biudžeto eilutės gali padidėti, kai kurios – sumažėti. Tie metai leidžia geriau pasiruošti. Galbūt atsiras nauja Kretingos salė, kur galėtų vykti treniruočių procesas, Kaune atsiras keli nauji viešbučiai. Viskas tik į naudą“, – teigė E. Stankevičius.

Kalbėdamas apie galimą A lygos pratęsimą, E. Stankevičius tikino, jog viliasi, kad sprendimai bus priimti greitai ir futbolas į šalies stadionus grįš jau šį mėnesį.

„Labai tikimės. Kalbėjomės su Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Kornelija Tiesnesyte, kuri supranta mūsų pageidavimus ir norus, kad kuo greičiau grįžtų futbolo kovos į aikštes. Noras yra pradėti arba paskutinį gegužės savaitgalį, arba gegužės 22-24 dienomis. Suprantame, kad negalime perskubėti. Turime būti atsargūs ir pradėti be žiūrovų.

Be žiūrovų mes turime apie 100 žmonių, skaičiuojant dalyvius, teisėjus, media atstovus. Norime sumažinti rizikas ir pradėti čempionatą be žiūrovų, po to palaipsniui kviestis žmones į stadionus.

Kreipėmės į Vyriausybę ir ŠMM, kad sudarytų galimybę dėl koronaviruso išsitirti visoms komandoms ir jų personalams, kad nebūtų pasekmių ateityje. Prieš čempionatą turime būti visi sveiki ir pasiruošę.

Mes taip pat prašėme, kad Vyriausybė leistų žiūrovus įleidinėti 10 proc. nuo stadiono talpų jau nuo birželio 1-os, o birželio viduryje norėtume, kad tas procentas paaugtų iki 20 proc. Klubams, dalyvaujantiems Europos turnyruose, aktualiausia, kad liepos pabaigoje jau galėtų visi žiūrovai ateiti į stadionus“, – svarstė E. Stankevičius.

Jis taip užsiminė ir apie kreipimąsi į šalies vyriausybę su prašymu prisidėti ir padėti nemenką smūgį patyrusiems klubams.

„Mes kreipėmės visos futbolo bendruomenės vardu. Ypatingai A lygos ir I lygos klubų vardu, nes klubai tikrai patiria nemažus nuostolius. Tikimės, kad Vyriausybė parems klubus ir lygas, nes jos labiausiai nukenčia. Mes bendraujame su UEFA ir FIFA, bet jie papildomo finansavimo kol kas nėra skyrę, tik palengvinę pinigų panaudojimą. Labai tikimės, kad atsiras tas papildomas finansavimas.

Kai rinkome duomenis, pamatėme, kad kiekvieno klubo nepritekliai yra skirtingi. Taip, didžiųjų klubų, kurie dalyvauja Europos turnyruose, nuostoliai yra kur kas didesni, nei Gargždų „Bangos“. Bet Gargždų klubas yra naujas, dalyvaujantis A lygoje. Norisi padėti išlikti ir jiems, kad būtų konkurencingi A lygoje“, – sakė E. Stankevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi