Sportas

2020.05.12 11:14

Sprendimas priimtas: Lietuvoje turėjęs vykti pasaulio salės futbolo čempionatas nukeltas į 2021-uosius

atnaujinta 12.17
LRT.lt 2020.05.12 11:14

Lietuva oficialiai neteko didžiausio šiais metais šalyje turėjusio vykti sporto renginio – galutinai nuspręsta, jog į kitus metus nukeltas šį rudenį vykti turėjęs pasaulio salės futbolo (futsalo) čempionatas.

Sprendimą dėl turnyro likimo FIFA žadėjo priimti dar iki balandžio pabaigos, tačiau eiga šiek tiek nusitęsė ir nuosprendis buvo priimtas jau įsibėgėjus gegužei.

Lietuvos futbolo federacija jau anksčiau buvo minėjusi, jog sieks, kad čempionatas būtų nukeltas į analogišką kitų metų laikotarpį.

„Aišku, atgarsių ir nuogirdų girdime įvairių, bet manau, kad logiškiausias sprendimas būtų čempionatą perkelti į kitų metų rudenį, panašias datas, kokios ir buvo numatytos“, – kiek anksčiau bendraudamas su LRT.lt teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

2020 metų čempionatas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo numatytas rugsėjo 12 – spalio 4 dienomis.

Jau anksčiau buvo teigta, kad kalbų apie galimą vietos pakeitimą nebuvo – turnyras ir kitais metais turėtų vykti Lietuvoje.

LRT – oficialus pasaulio futsal čempionato transliuotojas Lietuvoje.

Kiek vėliau apie čempionato nukėlimą patvirtino tiek LFF, tiek ir FIFA.

„Dėl COVID-19 pandemijos, visas sporto pasaulio tvarkaraštis šiuo metu yra labai sujauktas. Didžiausi turnyrai bei čempionatai yra arba sustabdyti, arba perkelti į kitus metus. Šiuo metu, atsižvelgus į bendrą vaizdą, vienareikšmiškai kalbėti yra sudėtinga. Pasaulio salės futbolo čempionatas – didelė šventė Lietuvoje. Tai turėjo būti pirmas Lietuvoje organizuojamas pasaulio čempionatas bei apskritai pirmas FIFA turnyras, kurį organizuos Lietuva. Negana to, salės futbolo pasaulio čempionatas po 24 metų pertraukos turėjo grįžti į Europos žemyną ir mes labai džiaugiamės, kad FIFA pasitikėjo mumis.

Tačiau turime išlikti realistais ir vertinti šią situaciją kritiškai. Viruso grėsmė nors ir mažėja, tačiau išlieka labai didelė. FIFA neribotam laikui atidėjo jaunių čempionatus, UEFA perkėlė Europos čempionatą, perkeliamos Olimpinės žaidynės, visas sporto pasaulis sustojo. Gerbiame ir palaikome FIFA sprendimą čempionatą perkelti, šiuo metu sveikata yra svarbiausia.“, - Lietuvos futbolo federacijos pranešime buvo cituojamas E. Stankevičius.