Sportas

2020.05.11 17:44

A lygos čempionai neturi nei trenerio, nei dalies lyderių, bet dėl to nesijaudina: galime žaisti nors rytoj

Paulius Cubera, LRT.lt2020.05.11 17:44

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigiamai įvertino Lietuvos futbolo A lygos norą sugrįžti į stadionus, o čempionatą planuojama pratęsti dar gegužę. Toks sprendimas sunkiausiai atsiliepti gali praėjusių metų čempionei Marijampolės „Sūduvai“, šiuo metu neturinčiai nei trenerio, nei dalies svarbiausių žaidėjų.

Šiuo metu Marijampolėje nuolatinėse treniruotėse su komanda pluša tik 18 futbolininkų. Su komanda treniruotėse kartu dirba ir dublerių ekipos žaidėjai.

Komandos prezidentas Vidmantas Murauskas neatmetė galimybės, kad pratęsus sezoną bent jau pirmajame bei antrajame turuose „Sūduvai“ teks remtis nemažai dublerių.

„Manau, kad pirmuosiuose turuose nemažai kas norės žaisti su „Sūduva“, – kalbėdamas su LRT.lt juokėsi V. Murauskas.
Lietuvoje prasidėjus rimtam koronaviruso plitimui ir paskelbus karantiną, „Sūduva“ buvo vienintelė komanda, paleidusi savo užsienio žaidėjus namo.Pagal komandos oficialią interneto svetainę, iš 22 pirmos komandos žaidėjų net 12 yra užsieniečiai.

Lietuvoje liko tik vartininkas Ivanas Kardumas ir gynėjas Aleksandras Živanovičius, kurių skrydžiai buvo atšaukti, tad jie palikti Lietuvos tiesiog nespėjo.

Nuo gegužės 15 dienos užsieniečiams, Europos sąjungos šalių piliečiams, dirbantiems Lietuvoje, bus leidžiama atvykti į mūsų šalį, tačiau atvykus teks 14 dienų praleisti izoliacijoje. Tai reiškia, kad sportuoti futbolininkai, kurie pastaruosius du mėnesius jau neturėjo tinkamo fizinio krūvio, galės nebent namuose.

V. Murauskas patvirtino, kad užsienyje esantiems komandos futbolininkams jau yra nupirkti bilietai atvykimui į Lietuvą, tačiau jie čia atsidurs ne vienu metu, tad ir į treniruotes bei aikštę grįš ne visi vienu metu.

Iš 10-ies ne Lietuvoje esančių „Sūduvos“ legionierių po gegužės 15 d. į Lietuvą grįžti galės tik 7. Vienas komandos lyderių gynėjas Semiras Kerla yra Bosnijos ir Hercegovinos pilietis, Renanas Oliveira yra brazilas, o Namdi Nagguezas – tunisietis. Pastarasis savo šalyje dar turi ir rimtų problemų su teisėsauga.

Likę legionieriai yra ES piliečiai – Andro Švrljuga, Josipas Tadičius ir Domagojus Pušičius yra kroatai, Thomasas Salamonas, Danielis Offenbacheris ir Mihretas Topčagičius – austrai, o Ivanas Hladikas – slovakas.

„Šiai dienai dar nėra visiškai aišku, kada prasidės čempionatas. Įvairiai gali būti. Jei prasidės gegužės 23 d., bus vienas variantas – komanda 50 prie 50 bus maišyta su dubleriais. Jeigu 30 d. – gal jau bus keli legionieriai. Jeigu dar vėliau – gal dar daugiau bus. Sunku pasakyti, dabar vyksta darbas, kaip tuos žaidėjus sugrąžinti į Lietuvą.

Jie turės savo gyvenamas vietas po vieną. Visi gyvena atskirai, kol kas grįš be žmonų ar šeimų, jeigu vedę. Po vieną“, – apie legionierių grįžimą į Lietuvą kalbėjo V. Murauskas.

„Sūduvos“ varžovai prie atsinaujinusios A lygos starto linijos galės stoti stipriausios sudėties, mat kitų komandų legionieriai liko Lietuvoje. Vis dėlto šio sprendimo V. Murauskas nesigaili.

„Lygiai taip pat pasielgčiau ir šiandien. Žaidėjai buvo su šeimomis, savo valstybėse. Jie yra patenkinti, kad tuos du mėnesius galėjo praleisti savo kraštuose. Atostogomis to nepavadinsi, bet manau, kad sprendimas tikrai geras buvo priimtas. Kad reikėtų vienas ar dvejas rungtynes sužaisti silpnesnės sudėties, nieko čia labai blogo. Mes galime eiti žaisti, kad ir rytoj“, – teigė V. Murauskas.

Antra „Sūduvos“ problema – komanda šiuo metu neturi ir vyriausiojo trenerio. Prieš sezoną Austrijos specialistą Heimo Pfeifenbergerį pristatę marijampoliečiai vos po vienerių A lygos rungtynių jį atleido, tai padaryta balandžio 14-ąją. Šiuo metu marijampoliečiai ne tik neturi vyr. trenerio, bet komandoje nėra ir žmogaus, turinčio UEFA Pro licenciją ir galinčio dirbti A lygos klube. Treniruotes futbolininkas veda Eivinas Černiauskas.

„Kol kas sunkiai, nėra rimtų kandidatų šiai dienai, paieškos tęsiasi. Visus variantus nagrinėjame – ir iš Lietuvos, ir iš užsienio – bet dar tik svarstymo stadija. Kandidatų yra daug, norinčių tikrai netrūksta. Pradedame kalbėti, kažkas nesutampa, kažkur nesusikalbame, galbūt atsakomybės klausimas, sunku pasakyti... Tai atsakingas ir sunkus darbas“, – apie trenerio paieškas sakė V. Murauskas.

„Sūduvos“ vadovas teigė, kad tikisi trenerio situaciją išspręsti per du mėnesius – tiek laiko, pagal A lygos nuostatus, komandai gali vadovauti laikinasis treneris.

Kada į aikštes grįš A lygos čempionatas turėtų paaiškėti iki trečiadienio – taip LRT.lt sakė lygos prezidentas Janas Nevoina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.