Sportas

2020.05.11 15:27

Eurolygos klubų nuostoliai: žala „Maccabi“ siekia dešimtis milijonų, tarp pažeidžiamų klubų – „Žalgiris“

LRT.lt 2020.05.11 15:27

Eurolygos vadovybė sprendimą dėl 2019–2020 m. pratęsimo turi priimti iki gegužės 24-osios, tačiau dalis klubų jau dabar pamažu grįžta į treniruotes bei ruošiasi liepą galinčioms sugrįžti kovoms.

Klubai ne tik ruošiasi sugrįžtančiam krepšiniui, bet ir finansiniams nuostoliams, kurie žada paliesti beveik visus 18 Eurolygos klubų.

Kaip skelbia „Eurohoops“, bendrai sutariama, kad kiekvienas Eurolygos klubas dėl koronaviruso pandemijos padarinių neteks apie 30 procentų viso sezono pajamų. Apskaičiuota, kad didžiausius ekonominius nuostolius patirs Tel Avivo „Maccabi“ ekipa.

„Maccabi“ klubas Eurolygoje pirmauja pagal rungtynių bilietų pardavimus ir kiekvieną sezoną surenka apie 10 milijonų eurų pajamų. Be to, klubas yra sudaręs ypač sutartį dėl transliacijų teisių. Panašia situacija Europoje gali pasigirti tik Ispanijos ir Graikijos klubai, turintys panašius kontraktus su televizijos kanalais.

Pasak Izraelio žiniasklaidos, „Maccabi“ klubo vadovybė šalies iždo departamentui pristatė galimų nuostolių ataskaitą, kurioje tvirtinama, kad koronaviruso pandemijos sukelta žala gali siekti 21 milijoną eurų. Suma gali dar labiau padidėti, jeigu kitą sezoną Tel Avivo ekipai teks varžytis arenoje be žiūrovų.

Anot „Eurohoops“, tarp kitų finansiškai pažeidžiamų klubų – Kauno „Žalgiris“, Vitorijos „Baskonia“, Atėnų „Panathinaikos“ bei Berlyno ALBA. Visos šios ekipos fiksuoja ryškią surenkamo biudžeto dalį iš bilietų pardavimų.

Tarp galimai mažiausiai nuostolių patirsiančių Eurolygos klubų įvardintas Stambulo „Anadolu Efes“, kurį valdo „Anadolu Group“. Turkų ekipa nepranešė apie jokius galimus žaidėjų atlyginimų sumažinimus.

Panašioje situacijoje – „Valencia“ ekipa, valdoma Ispanijos milijardieriaus Juano Roigo Alfonso. Klubas pranešė, kad krepšininkams metiniai atlyginimai bus sumažinti tik 4 procentais.

Madrido „Real“ krepšinio klubo žaidėjai, priklausomi nuo futbolo komandos generuojamų pajamų, praras atitinkamai 10 arba 20 procentų metinių atlyginimų, priklausomai nuo to, ar bus pratęstas Ispanijos futbolo čempionato sezonas.