Sportas

2020.05.11 12:47

Jordano pasitraukimas į beisbolą – gerbėjus sukrėtęs sprendimas, pagimdęs sąmokslo teoriją

LRT.lt2020.05.11 12:47

Naujausioje dokumentinio filmo, kuriame pasakojama apie NBA legendos Michaelo Jordano karjerą, „The Last Dance“ epizode papasakota apie sąmokslo teoriją, sklandžiusią aplink buvusį krepšininką 1993-aisiais. 

Po 1992–1993 m. sezone iškovoto trečiojo NBA čempiono titulo iš eilės su Čikagos „Bulls“ klubu tuo metu geriausiu krepšininku pasaulyje tituluotas M. Jordanas specialioje spaudos konferencijoje pranešė apie savo sprendimą pasitraukti iš profesionalaus krepšinio.

„Žodžiai „baigiu karjerą“ reiškia, kad dabar galiu daryti, ką noriu“, – didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukusioje spaudos konferencijoje kalbėjo M. Jordanas.

Toks netikėtas M. Jordano karjeros žingsnis pakurstė sąmokslo teoriją apie tai, kad tuometinis NBA komisaras Davidas Sternas skyrė slaptą 18 mėnesių diskvalifikaciją lygos žvaigždei dėl problemų su azartiniais lošimais.

Pertraukos nuo krepšinio metu NBA žvaigždė pradėjo žaisti beisbolą. Toks „Bulls“ lyderio sprendimas buvo simboliškas – M. Jordaną žaidžiantį beisbolą norėjo matyti ir jo tėtis Jamesas Jordanas, kuris buvo nužudytas netrukus po to, kai jo sūnus laimėjo trečiąjį lygos čempiono titulą.

„Nebaigiau karjeros dėl neva lygos skirtos pusantrų metų diskvalifikaciją, – dokumentinio filmo metu pasakojo M. Jordanas. Tai nėra tiesa. – Man reikėjo pertraukos. Buvau netekęs tėčio, todėl pasitraukiau. Pasitraukiau su mintimi, kad daugiau į krepšinį nebegrįšiu.“

Kalbas apie sąmokslo teoriją neigė ir NBA vadovybė. Tuometinis lygos patarėjas komunikacijos klausimais Brianas McIntyre`as, kalbėdamas dokumentiniame filme, buvo lakoniškas.

„Kaip galėčiau apibūdinti tokias kalbas? Visiškas mėšlas. Ar galite naudoti šią frazę?“, – tvirtino vyriškis.

M. Jordanas praleido visą 1993–1994 m. NBA sezoną ir rungtyniavo dukterinės aukščiausios JAV beisbolo lygos (MLB) Čikagos „White Sox“ komandos Birmingamo „Barons“ gretose.

Beisbole M. Jordanas nesužibėjo ir aukščiausio lygio nepasiekė, o ant krepšinio parketo sugrįžo jau 1994–1995 m. sezone ir vėl apsivilko Čikagos „Bulls“ klubo marškinėlius. Krepšininkas su ekipa 1996–1998 m. iškovojo dar tris NBA čempiono titulus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.