Naujienų srautas

Sportas2020.05.11 12:15

Prieš A lygos sugrįžimą Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams atlikti COVID-19 testai – visi neigiami

Vis artėjant Lietuvos futbolo A lygos pratęsimui Vilniaus „Žalgirio“ klubas nusprendė ištestuoti visus savo futbolininkus dėl koronaviruso. Atlikus testus visiems žaidėjams paaiškėjo, kad susirgimo Lietuvos vicečempionų gretose nėra.

Lietuvos profesionalių futbolininkų (PFA Lietuva) asociacijos prezidentas Arūnas Klimavičius pirmadienį paragino A lygos prezidentą Janą Nevoiną ištirti visų šešių lygos komandų žaidėjus dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.

A lyga į stadionus turėtų sugrįžti jau gegužės mėnesį.

A. Klimavičius rašė, kad vieno Lietuvos futbolo klubo žaidėjai jau testuoti dėl COVID-19 ir visi testai buvo neigiami. LRT.lt žiniomis, šis klubas yra šalies vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“.

PFA Lietuva ragina Lietuvos futbolo federaciją finansuoti testus klubams, mat šių finansinė padėtis dėl pandemijos ir karantino ir taip yra sunki.

„Žalgiris“ nusprendė nelaukti LFF malonės ir pats suorganizavo testus visiems savo pagrindinės komandos žaidėjams bei komandos darbuotojams. Šią informaciją LRT.lt patvirtino du su komanda susiję šaltiniai.

Žaidėjams ir personalui testai buvo atliekami mobiliuosiuose Vilniaus patikros punktuose.

Komandos vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė informacijos LRT TV Naujienų tarnybos žurnalistei Dovilei Šeduikytei patvirtinti negalėjo dėl asmens duomenų apsaugos taisyklių.

„Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas prieš dvi savaites, kai imta kalbėti apie galimą A lygos atnaujinimą, teigė, kad yra už visuotinį visų A lygos žaidėjų testavimą.

„Aš manyčiau, kad prieš pradedant čempionatą, reiktų prasitestuoti visiems žaidėjams. Įsitikinti, kad tikrai neserga. Prieš kiekvienas rungtynes, tai gal nereikėtų. To būtų per daug. Bet prieš čempionatą reiktų išsitirti, kad viduje galėtume būti ramūs ir negalvoti, kad tu čia gal gali būti užsikrėtęs“, – tada kalbėjo vienas labiausiai patyrusių viso čempionato futbolininkų.
Pagal dabartinę informaciją, A lyga į stadionus turėtų sugrįžti gegužės 23–24 arba 30–31 dienomis ir turėtų būti sužaisti visi keturi čempionato ratai.

LRT.lt lygos prezidentas J. Nevoina pirmadienį sakė, kad dar nėra nuspręsta nei dėl tikslios datos, nei dėl apribojimų, kurie bus taikomi rungtynėms. Tai kartu su Vyriausybės ir SAM pagalba turėtų būti padaryta iki trečiadienio.

A lygos klubams į bekontaktes treniruotes išlaikant tam tikrą atstumą tarp žaidėjų buvo leista grįžti nuo balandžio 27 dienos, o jau po kelių dienų sprendimą Aurelijus Veryga pakeitė ir leido profesionaliems sporto klubams grįžti į visavertes treniruotes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi