Naujienų srautas

Sportas2020.05.11 08:36

„La Liga“ prezidentas: norėčiau, kad futbolo sezonas būtų pratęstas birželio 12-ąją

LRT.lt 2020.05.11 08:36

Ispanijos futbolo „La Liga“ prezidentas Javieras Tebasas sekmadienį vykusioje laidoje „El Partidazo de Movistar“ pasidalino savo mintimis apie 2019–2020 m. sezono pratęsimo planus.

„Nežinau, kada futbolas grįš į stadionus. Nežinau, ar birželio 19-oji yra ta diena. Norėčiau, kad tai būtų birželio 12-oji“, – aiškino „La Liga“ vadovas.

Atnaujinus šalies čempionato kovas, rungtynės vyktų kasdien vieną mėnesį. Ispanas aiškino, kad žaidžiant futbolą egzistuoja sąlyginai mažesnė tikimybė užsikrėsti koronavirusu.

„Jeigu visi laikysimės saugumo priemonių, nematau jokių problemų sezono pratęsimui. Futbolas – sportas, kuriame liga taip greitai neplinta. Koronavirusas plinta per seiles, o ne per prakaitą, todėl rizika bus nedidelė, – kalbėjo J. Tebasas. – 24 valandas prieš rungtynes žaidėjams bus atliekami testai. Rizika susirgti bus didesnė namuose nei rungtynių metu. Manau, kad sezoną galėsime pradėti su visais sveikais ir neužsikrėtusiais futbolininkais.“

Ispanijoje į treniruotes sugrįžtantys futbolo klubai buvo testuojami dėl koronaviruso. Po atliktų pirmųjų testų buvo nustatyti 8 atvejai. Tiesa, J. Tebasas į tokį skaičių žiūri teigiamai.

„Tikėjomės 25 ar 30 koronaviruso atvejų. Naujienos, kad tik 5 žaidėjai ir 3 personalo nariai yra užsikrėtę virusu, yra teigiamos. Iš viso buvo atlikti daugiau nei 2500 testų. Užsikrėtusiems antradienį bus atlikti papildomi testai“, – kalbėjo „La Liga“ prezidentas.

Ispanijoje aukščiausiojo ir antrojo diviziono šalies futbolo čempionatų kovos prasidės tuo pačiu metu. J. Tebasas taip pat patvirtino, kad Čempionų lygos ir Europos lygos turnyrų kovas planuojama atnaujinti rugpjūtį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi