Sportas

2020.05.11 07:37

Signalai iš Kinijos – CBA lygos vadovybė svarsto tris galimus sezono pratęsimo scenarijus

LRT.lt 2020.05.11 07:37

Buvusi Hjustono „Rockets“ klubo žvaigždė ir dabartinis Kinijos krepšinio lygos (CBA) prezidentas Yao Mingas tvirtina, kad CBA svarsto tris scenarijus galimam 2019–2020 m. sezono pratęsimui.

Kaip skelbia naujienų agentūra AP, nuo vasario 1-osios dėl koronaviruso sustabdytos CBA kovos gali būti atnaujintos komandos sužaidus visas likusias rungtynes, CBA sezonas gali būti sutrumpintas arba komandos gali iškart pradėti atkrintamųjų varžybų etapą pagal pozicijas turnyro lentelėje. Pastaruoju atveju į atkrintamąsias nepretenduotų lietuvio Donato Motiejūno atstovauja Šanchajaus „Sharks“ ekipa, iki sezono sustabdymo žengusi 16-oje pozicijoje tarp 20-ies komandų.

Tarp kitų svarstytų variantų – turnyras, kurios metu komandos užbaigtų sezoną neįvardinu formatu.

Kinijos krepšinio legenda ir CBA vadovas tikisi, kad sezoną pavyks užbaigt sužaidžiant kaip įmanoma daugiau rungtynių, tačiau sveikata bus laikoma didžiausiu prioritetu.

CBA vadovybė jau bandė nesėkmingai atnaujinti 2019–2020 m. sezoną. Kovo mėnesį komandų legionieriams buvo liepta atvykti į Kiniją, tačiau planas sustabdyto sezono kovas pradėti balandžio 15-ąją neišdegė. Dabar kalbama apie sezono pratęsimą liepos mėnesį.

Komandos, atnaujinus sezono kovos, žaistų arenose be žiūrovų bei būtų izoliuotos viešbučiuose.

Formuodama sezono atnaujinimo strategiją, anot Y. Mingo, CBA konsultavosi su neeiliniu specialistu – Zhongui Nashanu, Kinijoje užimančiu vadovaujančias pareigas kovoje su koronavirusu. Specialistas yra vedęs ir buvusią nacionalinės moterų krepšinio rinktinės žaidėją.

„Iš jo išgirdome daug naudingų pasiūlymų, – aiškino Y. Mingas. – Su tokia pagalba esame labiau užtikrinti dėl CBA sezono pratęsimo.“

Kinijoje, kuri tapo pirmąja šalimi pasaulyje dėl koronaviruso sustabdžiusi įvairių sporto šakų varžybas, praėjusią savaitę pasigirdo naujienų apie šalies futbolo čempionato sezono situaciją. Teigiama, kad vietinės lygos komandų žaidėjų buvo prašoma nuo 30 iki 50 procentų susimažinti atlyginimus. Futbolą sezoną tikimąsi pratęsti pagal naujai sudarytą tvarkaraštį.