Sportas

2015.10.26 13:32

„Trakų“ auksinės viltys sudužo Utenoje

LRT.lt2015.10.26 13:32

Senosios sostinės riteriams nepavyko iškovoti pergalės Utenoje. „Trakai“ išsiveržė į priekį antrajame kėlinyje, tačiau persvaros neišsaugojo ir į savo taupyklę įsidėjo tik tašką – 1:1 (0:0). Lygiosios beveik užkirto trakiškių kelius link „SMScredit.lt A lygos“ aukso, rašoma pranešime spaudai. 

Jei titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ įveiks Kauno „Stumbrą“ paskutinėje turo dvikovoje, komandas skirs jau septyni taškai, iki čempionato pabaigos likus žaisti po ketverias rungtynes.

Nuo pirmųjų mačo minučių buvo aišku, kad pagrindinė „Utenis“ užduotis buvo apsaugoti savo vartus, todėl aikštės šeimininkai gynėsi didžiulėmis pajėgomis, kone visa komanda dažnai susiburdavo aplink baudos aikštelę, todėl riteriams prasibrauti pro sutankintas gynybines užtvaras nesisekė.

Pirmąją progą įmušti „Trakai“ sukūrė kėlinio viduryje, kai kampinio metu smūgiu galva į skersinį pataikė Vaidotas Šilėnas. Kampinių bei standartinių situacijų po taisyklių pažeidimų prie uteniškių vartų netrūko, tačiau jomis pasinaudoti svečiams taip pat nepavyko.

27-ą minutę Pavelas Leusas aplenkė Davidą Aršakianą ir sugriebė kamuolį, kai po pražangos „Utenio“ baudos aikštelėje kilo nemažas gaisras. Dar po kelių minučių kampinio metu legionierius iš Rusijos atsidūrė kamuolio kelyje po Edvardo Gaurilovo smūgio, jo nepraleido, bet pakeisti jo skriejimo krypties bei nukreipti į vartus taip pat nesugebėjo.

Kėlinio pabaigoje porą pavojingų išpuolių sukūrė ir aikštės šeimininkai. Iš pradžių po gero Lino Savasto perdavimo iš gilumos prieš vartus iššoko gynėją aplenkęs Robertas Freidgeimas, bet smūgiuoti nesugebėjo. Po to standartinės situacijos metu pavojingai į vartus mušė Edgaras Mastianica, kai galva link vartų pasiųstas kamuolys praskriejo šalia virpsto, o netoliese buvęs Julius Aleksandravičius jo nepasiekė.

Netrukus po pertraukos į „Utenio“ vartus buvo skirtas baudinys, kai baudos aikštelėje buvo nugriautas į ją pro varžovus pranėręs Jurijus Mamajevas. Prie kamuolio stojęs D.Aršakianas šaltakraujiškai išvedė svečius į priekį, pelnydamas savo 21-ąjį įvartį čempionate.

Persvara riteriai džiaugėsi vos 8 minutes. Greitos „Utenio“ atakos metu Jevgenijus Zasavickis baudos aikštelėje į nugarą nustūmė Jurijų Vereščiaką. Teisėjas antrąsyk rungtynėse parodė į 11 m. žymą, o R.Freidgeimas stipriu smūgiu į apatinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Senosios sostinės komandos toks rezultatas netenkino. Ji vėl užgulė varžovų vartus. J.Mamajevas baudos aikštelėje gražiai paguldė gynėją ir atliko tikslu perdavimą link vartų, bet D.Aršakianas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Kėlinio viduryje „Trakai“ į aikštę metė Sergejų Ševčiuką ir pakeitė savo išsidėstymą, į puolimą perstumdami Nerijų Valskį. Tai pagyvino svečių puolimą ir jau netrukus puolėjas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, suklaidino jį prižiūrėjusį gynėją, bet į vartus nepataikė.

Senkant laikui, svečiai ėmė vis daugiau pajėgų mesti į priekį, atverdami savo užnugarį. 81-ą minutę tik laiku vartus palikęs Marius Rapalis neleido įmušti prieš jį atsidūrusiam Linui Savastui. Kitos atakos metu atrodė, kad E.Mastianica pabėgs nuo trijų jį prižiūrėjusių varžovų, bet paskutiniu momentu kamuolį iš po uteniškio kojų krisdamas sugebėjo išmušti Linas Klimavičius.

Visos „Trakų“ viltys iškovoti pergalę galutinai sudužo 90-ą minutę, kai už smūgį alkūne Linui Savastui iš aikštės buvo pašalintas riterių kapitonas Deividas Česnauskis. Per teisėjo pridėtą laiką kamuolį kontroliavo „Utenis“, neleisdamas surengti paskutinio šturmo.

Utenos „Utenis“ – Trakų „Trakai“ 1:1 (0:0)

„Utenis“: P. Leusas, A. Tručinskas, L. Artimavičius, J. Aleksandravičius, M. Fridrikas, G. Zagurskas, R. Freidgeimas, T.Dombrauskis, E. Mastianica (90+1 min. D.Kazubovičius), L. Savastas, J. Vereščiakas (80 min. P. Krasnovskis).

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis, E. Gaurilovas, L. Klimavičius, V. Šilėnas, R. Stanulevičius (64 min. S. Ševčiukas), J. Zasavickis, A. Byčenokas, J. Mamajevas (77 min. A. Gurenka), N. Valskis, D. Aršakianas.

Įvarčiai: R.Freidgeimas (58 iš baudinio); D.Aršakianas (50 iš baudinio).

Geltonos kortelės: R.Freidgeimas (36), T.Dombrauskis (63), P.Krasnovskis (87); J.Zasavickis (30), S.Ševčiukas (70), L.Klimavičius (89).

Raudona kortelė: D.Česnauskis (90).

Kitose A lygos rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ net 8:1 sutriuškino namuose žaidusį „Klaipėdos granitą“. 

Šioje dvikovoje labiausiai spindėjo Ernestas Veliulis ir Tomas Radzinevičius. E. Veliulis buvusiai komandai pelnė net keturis įvarčius, o „hetriką“ įforminęs T. Radzinevičius savo sąskaitoje turi jau 26 įvarčius bei greičiausiai taps rezultatyviausiu šio sezono futbolininku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.