Sportas

2020.05.10 09:02

Hamiltonas apie F-1 be žiūrovų: nežinau, ar stebėti tokias lenktynes bus įdomu

LRT.lt2020.05.10 09:02

„Mercedes“ piloto Lewiso Hamiltono teigimu, F-1 lenktynės be žiūrovų Silverstoune bus lyg bolidų bandymų diena. Anot brito, sirgaliai sukuria ypatingą atmosferą. O be jų F-1 pilotai matys tik tuščias tribūnas, rašo f-1.lt.

„Sirgaliai sukuria ypatingą atmosferą. Keliaujant po pasaulį, aplankant įvairias trasas, kuo daugiau sirgalių, tuo labiau ta atmosfera yra ypatinga. Štai kodėl turime tokias vietas kaip Silverstouną ar Monzą. Be sirgalių bus labai tuščia. Mane nustebino žmonių iš viso pasaulio žinutės. Daugelis nepatenkinti, kad negali pažiūrėti jokių lenktynių. Tai parodo kokį vaidmenį jų gyvenimuose vaidina šis sportas“, – kalbėjo L. Hamiltonas.

Kadangi lenktynes ketinama surengti be sirgalių, L. Hamiltonas mano, kad pilotai tokiose varžybose pasijaus taip, lyg dalyvautų bolidų bandymuose, kurie rengiami metų pradžioje Barselonoje.

„Nežinau ar bus labai įdomu stebėti tokias lenktynes per TV, bet tai vis geriau nei nieko. Mums, lenktynininkams, tai bus panašu į bandymų dieną. Galbūt tai bus net prasčiau nei bandymų diena. Turiu omenyje tai, jog kai vyksta bandymai Barselonoje, ten neatvyksta daug žmonių, bet jų vis tiek yra. O lenktynių metu nebus nė vieno žmogaus. Tad važiuodami trasoje matysime visiškai tuščias tribūnas“, – svarstė lenktynininkas.

Pirmosios šių metų lenktynės turėjo įvykti prieš beveik du mėnesius Australijoje. Prieš jas atšaukiant, L. Hamiltonas kritikavo bandymus surengti varžybas Melburno trasoje. Vis dėlto britas prisipažino, jog buvo apmaudu, kad negalėjo startuoti lenktynėse.

„Tai buvo šokas visai šio sporto sistemai. Žinoma, tada, ketvirtadienį, aš išsakiau savo nuomonę apie tai ar pasielgėme teisingai atvykdami į Australiją. Kitą dieną pabudau nusiteikęs sėsti už bolido vairo. O sužinojus, kad nevyksime į trasą apėmė siurrealistinis jausmas. Tuomet nebuvome tikri ar bus surengti važiavimai. Praleidome treniruotes ir kvalifikacinius važiavimus. Bet aš pasilikau ten visam savaitgaliui“, – atviravo britas.

L. Hamiltonas neslepia, jog nekantriai laukia sezono pradžios.

„Nemanau, kad kuri nors komanda turėjo užtektinai laiko pilnai atskleisti tikrąjį bolidų potencialą. Tad nekantriai laukiu sezono pradžios. Pasiilgau tos akimirkos, kai gali vėl sėsti už bolido vairo“, – užbaigė daugkartinis pasaulio čempionas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.