Sportas

2020.05.10 08:17

UFC vakaras Floridoje: įspūdingi nokautai, skelbimai apie karjeros pabaigas ir naujas iššūkis Nurmagomedovui

LRT.lt2020.05.10 08:17

UFC tapo pirmąja sporto organizacija pasaulyje, pasaulinės koronaviruso pandemijos metu surengusi didelį sporto renginį – UFC 249 turnyrą, o jame netrūko nieko.

Pagrindinė vakaro kova buvo dėl laikinojo pasaulio čempiono titulo, kurioje susitiko amerikiečiai Tony Fergusonas ir Justinas Gaethje.

T. Fergusonas įprastomis aplinkybėmis turėjo mesti iššūkį dabartiniam pasaulio čempionui Chabibui Nurmagomedovui, tačiau šis dabar yra įstrigęs Rusijoje, tad teko ieškoti naujo varžovo.

Juo tapo J. Gaethje ir kovoje jis įrodė, kad tokio šanso sulaukė ne veltui. Amerikietis nuo pat pirmųjų minučių jis niekuo nenusileido savo varžovui ir vis didino savo pranašumą. Ketvirtajame ir penktajame raunduose šis oponentą pradėjo varpyti stipriais smūgiais ir penktajame raunde teisėjas priėmė sprendimą nutraukti kovą ir pergalę skirti J.Gaethje.

Šis tapo laikinuoju pasaulio čempionu ir dėl pagrindinio titulo susikaus su Ch. Nurmagomedovu.

Įdomu tai, kad, gavęs laikinąjį pasaulio čempiono diržą, J. Gaethje numetė jį ant žemės sakydamas „aš noriu tikrojo“.

Ne ką mažiau įsimintina kova buvo ir tarp Francio Ngannou bei Jairzinho Rozenstruiko. Tiesa, ši kova labiau įsimintina buvo dėl savo ilgumo – F. Ngannou savo pranašumą įrodė vos per dvidešimt sekundžių pasiųsdamas varžovą į nokautą. J. Rozenstruikui tai buvo pirmasis pralaimėjimas per jo karjerą.

Žiūrovai renginyje taip pat išgirdo ir apie vieną karjeros pabaigą – apie ją paskelbė lengvasvorių pasaulio čempiono titulą apgynęs Henry Cejudo.

33-ejų sportininkas nugalėjo Dominicką Cruzą ir po kovos duodamas interviu pranešė, jog baigia savo sportininko karjerą. Per ją sportininkas iškovojo 16 pergalių ir patyrė 2 nesėkmes.

Iš viso turnyre vyko 11 kovų, renginys taip pat buvo rengiamas be žiūrovų, o sportininkų personalo nariai greta ringo dėvėjo kaukes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.