Sportas

2015.10.26 12:59

E. Krungolcas teisėjaus olimpinėse žaidynėse

ELTA 2015.10.26 12:59

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM) Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai (LŠPF) atsiuntė raštą, kuriuo pranešė, kad vienas geriausių visų laikų Lietuvos penkiakovininkų Edvinas Krungolcas yra paskirtas teisėjauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Tai bus antrosios žaidynės istorijoje, kuriose mūsų šalis turės savo šiuolaikinės penkiakovės arbitrą. Pirmasis ir kol kas vienintelis olimpinėse žaidynėse teisėjavęs Lietuvos atstovas yra šiuolaikinės penkiakovės treneris, dabartinis LŠPF generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas. Jam teko dirbti 1980 metais Maskvos olimpinėse žaidynėse.

Šiuolaikinės penkiakovės varžybos Brazilijoje vyks 2016 metų rugpjūčio 18–20 dienomis. Kol kas teisę dalyvauti žaidynėse tarp šios sporto šakos sportininkų yra iškovojusi tik olimpinės čempionės titulą ginsianti Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

LŠPF tikisi, kad Rio de Žaneire mūsų šaliai atstovaus trys sportininkai – dar viena moteris ir 2013 metų pasaulio čempionas Justinas Kinderis.