Naujienų srautas

Sportas

2020.05.09 15:58

Net ir sugriuvus planams A. Gudžiaus tikslas nepasikeitė: Tokijuje sieks medalio

LRT.lt 2020.05.09 15:58

Pasaulio ir Europos disko metimo čempionas 29-erių Andrius Gudžius galvoja apie kitąmet vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes ir nori joms kuo geriau pasirengti. Karantinas jo neįvarė į neviltį, neatėmė gero ūpo: disko metikas gyvena ramiai, su šeima laikosi karantino, saugo save ir artimuosius, rašo ltok.lt.

„Namie esu įsirengęs štanginę, kartais, bent sykį per savaitę, važiuoju diską pamėtyti į Ąžuolyną. Treniruojuosi pagal trenerio Vaclovo Kidyko planus, karantinas mūsų neišskyrė, dirbame kartu“, – sako Andrius.

Sporto psichologai teigia, kad profesionaliems sportininkams karantinas prilygsta rimtai traumai. Andrius sako, kad neturi kvalifikacijos tokiu kampu vertinti susidariusią padėtį ir šio palyginimo nekomentuoja.

„Man karantinas – tai varžybų atšaukimas ir jų laukimas, sudėtingas laikotarpis. Tačiau treniruojuosi ir viliuosi, kad viskas bus gerai“, – optimizmo nepraranda kaunietis.

Pasaulio ir Europos čempionas pripažįsta, kad koronaviruso pandemija jam, kaip ir viso pasaulio žmonėms, gerokai sujaukė gyvenimą. Tačiau sportininkas džiaugiasi, kad išsigydė kojos traumą, kuri 2019-aisiais sužlugdė visas svajones.

Pernai balandžio mėnesį, neapsikentęs nuolatinių skausmų, jis ryžosi kojos operacijai, per kurią buvo pašalinta prieš trejus metus po dviejų stresinių lūžių pėdoje įstatytą plokštelę. Andrius pamažu atgavo sportinę formą ir liepos mėnesį Palangoje per Lietuvos čempionatą diską nusviedė 67 m 73 cm.

Tačiau prieš pat pasaulio pirmenybes Dohoje užpuolė nauja bėda – įsisiurbė erkė ir Andrius buvo priverstas gydytis Laimo ligą. Be to, disko metikas išgyveno tragiškai žuvusio tėčio netektį. Vienas sukrėtimas po kito. 2019-uosius A. Gudžius pavadino „negyvais metais“.

Trenerio V. Kidyko auklėtinis iki šiol pavasarius dažniausiai praleisdavo treniruočių stovyklose, kartais jėgas išbandydavo sudalyvaudamas pirmose sezono varžybose. Dabar jis priverstas treniruotis namie ir kiekvieną dieną turi tam nusiteikti.

Kaip štanginėje svorius kilnoja, mato ir jo vaikai. „Treniruotės nevyksta taip, kaip turėtų vykti. Nėra kam rengtis, viskas nukelta. Tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis tikrai nesijaučiu nuskriaustas, kad negaliu išvykti į kokią nors treniruočių stovyklą“, – sako Andrius.

Jis su šeima gyvena ne miesto centre ir ne bute, todėl nėra uždarytas tarp keturių sienų. „Niekas mano asmeniniame gyvenime per daug nepasikeitė, treniruojuosi, gal tik į visuomenę neišlendu. Bet galiu išeiti į savo kiemą, mano veiklos nepasikeitė ir yra tokios pat, kaip ir anksčiau“, – patikina disko metikas.

Kiek karantino reikalavimai leidžia, Andrius džiaugiasi, kad Ąžuolyno metimų aikštėje gali paskraidinti diską. „Daug kas priklauso nuo oro. Dar ne vasaros vidurys, orai permainingi, vėsūs. Reikia saugotis“, – sako sportininkas.

Bepigu, tarkime, 2019 m. pasaulio čempionui, Tokijo olimpinių žaidynių favoritui švedui Danieliui Stahliui. Švedija – viena iš nedaugelio Europos valstybių, kuriose nėra paskelbtas karantinas, be to, planetos čempionas turi uždarą angarą, kuriame diską gali mėtyti ištisus metus, nepriklausomai nuo oro.

Į A. Gudžiaus pratybas Ąžuolyne atvažiuoja ir treneris V. Kidykas. Abu laikosi saugaus atstumo. „Esant tokiai situacijai, tikrai esu patenkintas savo metimais“, – džiaugiasi kaunietis.

Gal Andriui išeis į naudą, kad Tokijo olimpinės žaidynės nukeltos metams – per papildomą laiką spės visiškai atsigauti? Atletas sako, kad kaip tik gaila, jog Tokijuje negalės dalyvauti šiemet, nes žaidynėms būtų pasirengęs.

„Viskas buvo sudėliota ir žaidynių nukėlimas sugriovė mūsų planus“, – sako Andrius.

Jis neabejoja, kad visi geriausi pasaulio disko metikai sugebės deramai pasirengti olimpinėms žaidynėms ir 2021 m., tačiau nesiryžta prognozuoti, kokį rezultatą reikės pasiekti olimpiniam čempionui.

„Nesu orakulas ir iš kavos tirščių neburiu“, – nesiima spėlioti.

Kompanija olimpiniame Tokijo stadione turėtų susirinkti įspūdinga: jau minėtas D. Stahlis, jamaikietis Fedrickas Dacresas, austras Lukas Weisshaidingeris, rumunas Alinas Alexandru Firfirica, australas Matthew Denny, ispanas Loisas Maikelis Martinezas, norvegas Ola Stunesas Isene‘as ir, žinoma, A. Gudžius.

Kaunietis žaidynėse rengiasi numesti tiek, kad, kaip pats sako, užtektų medaliui. „Tikslas – iškovoti medalį, garbingai atstovauti Lietuvai“, – nedaugžodžiauja Andrius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi