Naujienų srautas

Sportas2020.05.09 13:55

Baltijos eTaurės turnyro „Riteriai“: negalime nuvilti žmonių, kurie mumis pasitikėjo

LRT.lt 2020.05.09 13:55

Jau šiandien prasideda Baltijos eTaurės turnyro nacionaliniai etapai, kuriuose „Riteriams“ atstovaus Matas Ramanauskas ir Rokas Filipavičius. Sportininkai savaitgalį sieks užimti vieną iš dviejų pirmųjų vietų bei iškovoti kelialapį į finalinį etapą. Pirmąją varžybų dieną varžysis Matas, antrąją – Rokas, praneša fkriteriai.lt.

„Kažkokios atrankos mūsų komandoje nebuvo. Mes su Matu labiausiai norėjome, abu jaučiamės kažkiek rimčiau pasiruošę šiam žaidimui, pasisiūlėme ir visi sutiko. Tikrai ne tas atvejis, kai komandą slėgė didžiulė konkurencija“, – sakė R. Filipavičius, kurio varžovais sekmadienį bus Eligijus Jankauskas („Sūduva“), Motiejus Burba („Žalgiris“), Pijus Širvys („Kauno Žalgiris“), Ernestas Veliulis („Panevėžys“) ir Ignas Driomovas („Banga“).

„Komanda nusprendė, kad aš turiu dalyvauti, tai per daug ir nesiginčijau“, – savo patekimą į eTaurės turnyrą trumpai nupasakojo M. Ramanauskas. Jau šiandien „Riterių“ saugas kovos prieš Giedrių Matulevičių („Sūduva“), Matą Vareiką („Žalgiris“), Jurijų Bušmaną („Kauno Žalgiris“) ir Tomą Salamanavičių („Panevėžys“).

Turbūt sunku palyginti šias situacijas, tačiau kada didesnė atsakomybė: žengiant realiai į aikštę ar klubui atstovaujant prie kompiuterio?

Matas: Žengiant į aikštę atsakomybė yra didesnė. Tačiau, reikia suprasti, kad ir čia negaliu nuvilti žmonių, kurie manimi pasitikėjo, be to, norisi kuo geriau atstovauti klubui.

Rokas: O man atsakomybė yra panaši abiem atvejais. Jei atstovauji komandai, tai tą turi daryti garbingai ir visada turi norėti laimėti. Neabejoju, kad kol kas dar yra žmonių, kurie galvoja, kad esporte žmonės žaidžia atsipalaidavę, be įtampos, tačiau jie klysta. Noras laimėti ir įrodyti, kad tavo klubas stipriausias, be abejo, egzistuoja. Ir visiškai nesvarbu, kur reikia varžytis.

Ar ilgai žaidžiate kompiuterinį futbolą ir kaip apibūdintumėte savąją patirtį?

Rokas: FIFA serijos žaidimus pradėjau žaisti nuo 2007-ųjų, tuomet nuo 2013 iki 2018 padariau pertrauką, o su FIFA2019 į šį reikalą sugrįžau.

Matas: Tiksliai metų neįvardinsiu, tačiau FIFA žaidimus žaidžiu seniai. Gana dažnai tą darau su draugais arba online. Skambių žodžių apie patirtį kalbėdamas nenaudosiu, bet jos yra.

Kokį tikslą esate užsibrėžę šiam turnyrui?

Matas: Pirmas tikslas – išeiti iš grupės, o pagrindinis tikslas – laimėti turnyrą (šypsosi). Man atrodo, kad ir taip aišku.

Rokas: Labai sudėtinga atsakyti, nes, visų pirma, nežinau, kokio lygio esu aš, o juo labiau – kokio lygio yra mano varžovai. Aišku, dėl patekimo į kitą etapą pakovoti norėtųsi.

Matai, o tu ar žinai varžovų galimybes?

Matas: Daugmaž žinau, kaip kas žaidžia. Drąsiai galiu pasakyti, kad mano grupėje susirinko išties stiprūs varžovai.

Ar tarpusavyje išbandėte galimybes?

Rokas: Kol kas dar ne, bet iki turnyro pradžios turėtumėm pasitikrinti. Laiko nėra daug, bet užteks jo.

Kaip manote, kiek laiko prireiks, kad esportas priartėtų prie realaus futbolo?

Matas: Aš manau, kad tai neįvyks niekada.

Rokas: O aš manau, kad esportas jau dabar yra pakilime. Pandemijos metu nemažai žmonių atrado šią alternatyvią sporto šaką, o tai reiškia, kad auga žaidėjų, žiūrovų ir rėmėjų gretos. Profesionalūs esporto žaidėjai jau dabar turi savo atstovaujamus klubus, turi gerus kontraktus, todėl iš šios veiklos gali pragyventi. Galvoju, kad po poros metų esportas prie realaus futbolo stipriai priartės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi