Sportas

2020.05.08 23:04

Latviai svarsto futbolo lygos sezoną pratęsti Lietuvoje

LRT.lt2020.05.08 23:04

Latvijos futbolo lygos vykdantysis direktorius Ainaras Dakša prasitarė, kad mūsų kaimynai svarsto savo futbolo sezoną pratęsti kaimyninėje Estijoje arba Lietuvoje, kur jau šio mėnesio pabaigoje turėtų grįžti A lygos sezonas.

Latvijos ministrų kabinetas gegužės 7 dieną pratęsė karantiną šalyje iki birželio 9 dienos, taip neleidžiant vienoje vietoje rinktis daugiau nei 25 žmonėms.

Jokių nuolaidų profesionaliems sporto klubams ir jų treniruotės nėra numatyta, taigi Latvijos futbolo klubai kol kas negali vykdyti normalių treniruočių.

„Susitikime su klubais aptarėme, kad atnaujinti pirmenybes kitą mėnesį mums yra labai svarbu. Kiti atveju situacija bus kritinė. Deja, bet mes esame priversti svarstyti galimybę tęsti čempionatą vienoje iš mūsų kaimynių – Lietuvoje arba Estijoje – kur apribojimai yra kur kas mažesni. Be to, sienos su šiomis valstybėmis yra atidaromos. Mūsų tikslas yra turėti trijų ratų čempionatą“, - optibetvirsliga.com svetainėje cituojamas A. Dakša.

Lietuvos futbolo A lygos klubams jau antra savaitė leista vykdyti normalias treniruotes, o futbolo čempionatas į stadionus turėtų sugrįžti gegužės mėnesio pabaigoje.

Latvijoje prieš prasidedant koronaviruso pandemijai futbolo čempionatas dar nebuvo spėjęs prasidėti. Lietuvoje buvo sužaistos pirmojo turo rungtynės.

Kaip rašoma A lygos svetainėje, tarp siūlomų A lygos atnaujinimo datų prašyme Vyriasybei bus įvardijamos gegužės 23–24 arba gegužės 30–31 dienos. Jeigu Vyriausybė leis tęsti čempionatą esant karantinui, A lyga rungtynes organizuotų be žiūrovų.

Vėliau, iki birželio 15 dienos, bus prašoma Vyriausybės leidimo organizuoti rungtynes su 10 proc. žmonių nuo stadiono talpos, o po birželio 15 d. – su 20 proc. žmonių nuo stadiono talpos, užtikrinant 10 kv. metrų plotą vienam žmogui bei 2 metrų atstumą tarp jų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.