Sportas

2020.05.08 14:00

Lietuvoje krepšinio bus ir vasarą – rungtynių išsiilgę LKL žaidėjai kovos naujai kuriamoje lygoje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.05.08 14:00

Kobe Bryantas, LeBronas Jamesas, Kevinas Durantas ar Jamesas Hardenas – visi šie krepšininkai vasaromis yra žaidę „Drew“ lygoje, kuriame nuo 1973 m. JAV rungtyniauja profesionalai ir krepšinio mėgėjai. Panaši subrendo ir Lietuvoje – antroje vasaros pusėje bus organizuojamos „Bucket“ lygos kovos.

Liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis Kėdainių arenoje vyksiančiame turnyre kovos puikiai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) gerbėjams pažįstami krepšininkai: Simas Galdikas, Deividas Gailius (abu Klaipėdos „Neptūnas“), Vaidas Čepukaitis (Prienų „Cbet“), Vytautas Šulskis (Utenos „Juventus“), Arvydas Šikšnius (Pasvalio „Pieno žvaigždės“), Artūras Jomantas (Alytaus „Dzūkija“) ar užsienyje rungtyniavę Steponas Babrauskas ir Vaidas Kariniauskas bei kiti, jau išreiškę norą varžytis komerciniame turnyre.

Idėja suorganizuoti tokį turnyrą Lietuvoje gimė krepšinio agentui Tadui Bulotui bei krepšininkui Arvydui Šikšnius. Mintis apie vasaros krepšinio lygos kovas ėmė rutuliuotis dar gerokai iki pasaulinį sportą suparalyžavusios koronaviruso pandemijos.

„Su Tadu Bulotu jau rudenį kalbėjome apie tokią idėją. Žinoma, tuo metu net minties nebuvo apie jokį karantiną. Prasidėjus karantinui, susiskambinome dar kartą ir nusprendėme, kad toks turnyras turi įvykti, nes žaidėjai tikrai norės žaisti tiek laiko prasėdėję namuose“, – bendraudamas su portalu LRT.lt teigė A. Šikšnius.

Lietuvių vystomame turnyre varžysis aštuonios komandos, kurios bus suskirstytos į dvi grupes po keturias. Sužaidus rungtynes vieno rato principu, atkrintamųjų etape pirmąją vietą vienoje grupėje užėmusi komanda žaist su kitos grupės ketvirta komanda ir t.t.

Į finalą pateksiančios komandos varžysis dėl piniginio prizo, kuris bus surinktas iš rėmėjų piniginės injekcijos ir startinio turnyro dalyvio mokesčio.

Pirminės turnyro žinutės skleidėju krepšininkams tapęs A. Šikšnius tvirtino, kad visi kalbinti žaidėjai pozityviai žiūrėjo į vasaros lygos turnyro projektą.

„Skambinau keliams draugams krepšininkams, papasakojau apie idėją bei paklausiau, ar sugebėtų surinkti komandas. Sulaukiau tik palaikymo, visi labai entuziastingai žiūri į būsimą turnyrą“, – kalbėjo Pasvalio klubo puolėjas.

Kiekvienoje iš aštuonių komandų galės rungtyniauti 8 arba 9 žaidėjai, tačiau egzistuos tam tikri komandos sudėčių būrimo kriterijai. Bandant pakelti turnyro lygį nuspręsta, kad kiekvienoje ekipoje turės rungtyniauti ne mažiau nei po 4 LKL ar kitų šalių aukščiausių lygų krepšininkus. Į komandas galės patekti maksimaliai po keturis krepšininkus iš antrųjų divizionų ir vienas mėgėjų krepšinio atstovas.

LRT.lt žiniomis, turnyras stengsis prisikviesti LKL čempionato teisėjus. Be to, rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos internetu. Dar nežinoma, ar „Bucket“ lygos kovas galės stebėti žiūrovai. Tai paaiškės po Vyriausybės sprendimo dėl leidimo organizuoti masinius renginius.

Kalbėdamas apie tai, kodėl kovoms buvo pasirinkta Kėdainių arena, A. Šikšnius išskyrė kelias priežastis.

„Pirma, tai – patogiausias taškas Lietuvoje suvažiuoti visoms komandoms, mieste ir viešbučių, kuriuose galėtų apsistoti ir krepšininkai iš užsienio. Kitas dalykas, „Nevėžio“ klubas daug prisideda prie turnyro organizavimo bei padėjo pritraukti rėmėjų, – aiškino žaidėjas.

Kaip ir „Drew“ lygoje, kurioje profesionalai siekia parodyti save žaidėjų ieškantiems komandų atstovams, taip ir „Bucket“ lygos įkūrėjai tikisi, kad krepšininkai be kontrakto, žaisdami turnyre Kėdainiuose, turės lygiai tokią pat galimybę atkreipti į save dėmesį prieš 2020–2021 m. sezono kovas.

„Turnyras gali tapti įdomus tiems žaidėjams, kurie nori parodyti save. Rungtynės vyks liepos pabaigoje, o komandos, jeigu leis situacija, jau bus pradėjusios sudėties komplektavimo procesą. Krepšininkai be kontrakto galės parodyti savo fizinę formą bei įgūdžius aikštėje. Kontraktus turintys krepšininkai galės palaikyti sportinę formą. Esame žaidėjai ir mums reikia žaisti“, – aiškino A. Šikšnius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.