Naujienų srautas

Sportas2020.05.07 10:09

Komiška Eurolygos čempiono debiuto NBA istorija – pagirios, marškinėliai be pavardės ir 35 minutės aikštėje

LRT.lt 2020.05.07 10:09

Eurolygos čempionu su Maskvos CSKA klubu tapęs ir 2019–2020 m. sezono eigoje prie Tel Avivo „Maccabi“ ekipos prisijungęs Aaronas Jacksonas prisiminė savo keisto debiuto NBA lygoje istoriją.

2009 m. studijas Duquesne`o universitete baigęs krepšininkas nebuvo pašauktas NBA naujokų biržoje ir profesionalo karjerą pradėjo Europoje. Po karjeros stotelių Turkijoje, Italijoje, Ispanijoje bei Rusijoje žaidėjas 2017–2018 m. sezone praleido Kinijos krepšinio lygos Pekino „Dunks“ ekipoje.

Pasibaigus krepšinio kovoms Kinijoje, žaidėjas grįžo į JAV bei greitai buvo pakviestas į Hjustono „Rockets“ ekipą, kuriai buvo likę sužaisti vienerias reguliariojo sezono rungtynes prieš lygos atkrintamąsias.

Krepšininko prisijungimas prie klubo buvo toks staigus, kad A. Jacksonui rungtynių metu teko vilkėti 55-uoju numeriu pažymėtą iš „Rockets“ klubo atleisto Timo Quartermano aprangą. Negana to, ant marškinėlių, atitekusių A. Jacksonui, nugaros T. Quartermano pavardė buvo uždengta balta medžiaga.

Tiesa, aprangos aspektas nebuvo komiškiausia istorijos dalis. Grįžęs iš Kinijos, krepšininkas vyko stebėti Los Andžele vykusių rungtynių tarp vietos „Lakers“ ir „Rockets“. Po jų krepšininkas linksminosi mieste.

„Visą naktį linksminausi. Geriau, rūkiau – dariau visus dalykus, kurie yra įprasti Los Andžele, – tinklalaidės „Dunc`d On“ metu pasakojo A. Jacksonas. – Kitą rytą man paskambino agentas ir paklausė: „Ar gali rytoj žaisti?“. Tuo metu net nenutuokiau, apie ką jis kalba.“

Pasirodo, amerikietį dieną prieš tai vykusiose rungtynėse pamatė „Rockets“ atstovai ir susidomėjo galimybe pasirašyti sutartį su krepšininku būsimam atkrintamųjų varžybų etapui. A. Jacksonas nedvejodamas sutiko.

Į paskutines „Rockets“ reguliariojo sezono rungtynes, vykusias Sakramente, krepšininkas keliavo asmeniniu klubo savininko lėktuvu.

„Mane kamavo pagirios, trūko skysčių ir net neturėjau sportbačių, su kuriais galėčiau žaisti rungtynėse. Pakeliui į lėktuvą, gėriau kiek įmanoma daugiau skysčių, kad savininkas ir jo šeima nepagalvotų, jog esu pagiringas“, – kalbėjo A. Jacksonas.

Kadangi Sakramente „Rockets“ žaidė paskutines reguliariojo sezono rungtynes, komandos žvaigždės buvo taupomos, o A. Jacksonas aikštėje praleido net 35 minutes bei pelnė 8 taškus.

Tiesa, per likusias 7 rungtynes NBA atkrintamosiose A. Jacksonas iš viso žaidė tik 17 minučių ir surinko 5 taškus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi