Sportas

2020.05.07 07:55

Karantinas ir sportas: krepšinio ir futbolo lauke laisvalaikiu vis dar nežaisime

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.05.07 07:55

Gegužės 6 dieną Lietuvos Vyriausybė dar kartą pristatė karantino Lietuvoje palengvinimus, kurie svarbūs ir sportininkams bei sportuojantiems žmonėms.

Karantinas pratęsiamas iki gegužės 31 dienos, tačiau leista lauke organizuoti nedidelius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau 30 žmonių. Tiesa, juose turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Kiek anksčiau buvo leista į normalias treniruotes tiek lauke, tiek vidaus patalpose grįžti profesionaliems sporto klubams (futbolo, krepšinio etc.), o Saulius Skvernelis trečiadienį užsiminė ir apie tai, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) yra pavesta įvertinti galimybę atnaujinti futbolo čempionatą.

Vis dėlto sporto mėgėjams šie palengvinimai dar negalioja. Nors lauke sportuoti galima, tačiau to daryti krepšinio ar futbolo aikštėse, jeigu žaidžiamas kontaktinis sportas, vis dar neleidžiama.

„Mėgėjai gali sportuoti ir viduje, ir lauke, laikydamiesi bendrų visiems gyventojams nustatytų reikalavimų. Jeigu sportuojama individualiai arba fizinio aktyvumo veiklų grupėje iki 10 asmenų, užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių. Tad kontaktiniai žaidimai neturi vykti. Mėgėjai turėtų rinktis saugesnius sportus“, – į LRT.lt klausimą elektroniniu paštu atsakė ŠMSM atstovė Nomeda Barauskienė.

Kol kas dar nėra aišku ir dėl vasarą paprastai kone kas savaitgalį organizuojamų masinių sporto renginių, tokių kaip pavyzdžiui, Velomaratonas, Vilniaus maratonas ar „Vilnius Challenge“ varžybos, sutraukiančios tūkstančius sporto mėgėjų.

LRT.lt jau anksčiau rašė, kad nemažai vasaros pradžios renginių yra nukeliami ar net atšaukiami, tačiau sporto renginių organizatoriai vis dar tikisi, kad liepą, rugpjūtį ir rugsėjį masiniai renginiai lauke galės vykti.

ŠMSM atstovė teigė, kad dar pagerėjus situacijai vasaros sporto renginiai greičiausiai vykti galės.

„Vasaros renginiai priklausys nuo epidemiologinės situacijos. Jeigu mažės susirgimų ir sveikatos specialistai leis būriuotis didesnėmis grupėmis, bus galima organizuoti didesnius renginius.

Esant nepalankiai epidemiologinei padėčiai, galima tuos pačius renginius organizuoti kiek kitaip, be didelio būriavimosi. Pavyzdžiui, maratono dalyviai galėtų startuoti grupėmis, fiksuojant laiką etapuose. Taip būtų užtikrintas ir sąžiningas varžymasis, ir laikomasi saugumo reikalavimų“, – teigiama ŠMSM atstovės N. Barauskienės atsakyme.