Naujienų srautas

Sportas2020.05.06 11:11

Nuo nemirštančios klasikos iki JAV vėliavos motyvų – 10 gražiausių NBA klubų aprangų

LRT.lt 2020.05.06 11:11

Dėl koronaviruso pandemijos sustabdžius 74-ąjį NBA sezoną, JAV sporto gigantas ESPN nusprendė atsigręžti į praeitį ir pažvelgti į įspūdingiausias lygos komandų aprangas ir jų dizainą.

ESPN žurnalistai įvertino visų NBA lygoje žaidžiančių ir žaidusių komandų namų, išvykos ir alternatyviosios versijos aprangas bei surikiavo jas į pozicijas.

Portale LRT.lt pristatomas dešimties gražiausių aprangų sąrašas:

1. Los Andželo „Lakers“ („Showtime“ eros auksinės spalvos)

Dizainas naudotas: 1978–1999 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Magicas Johnsonas, Kareemas Abdul–Jabbaras, Jamesas Worthy, Byronas Scottas.

1978 metais „Lakers“ pakeitė marškinėlių dizainą ir sukeitė ant marškinėlių buvusio skaičiaus ir krentančio šešėlio spalvas, kurie buvo vaizduojami auksiniame fone. Baltos spalvos skaičiai tapo purpurinės spalvos, o šešėliai – atvirkščiai – iš purpurinių tapo baltais.

Naujasis dizainas sutapo su „Lakers“ klubo NBA naujokų biržoje 1979-aisiais pirmuoju šaukimu pakviesto Magico Johnsono įsiliejimu į komandos gretas. M. Johnsono vedamas Los Andželo klubas pramintas „Showtime“ dėl akiai patrauklaus ir įspūdingo demonstruoto krepšinio stiliaus.

2. Bostono „Celtics“ (klasikinės žalios spalvos)

Dizainas naudotas: 1972 – 2014 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Larry Birdas, Kevinas McHale`as, Robertas Parishas, Paulas Pierce`as.

Žalia spalva ir Bostono „Celtics“ yra du neatsiejami dalykai. Dar prieš 1972 metus ant „Celtics“ marškinėlių puikavosi Bostono miesto pavadinimas, tačiau nuo 1972 iki 2014 m. ant marškinėlių jį pakeitė žodis „Celtics“.

Per daugiau nei keturis dešimtmečius pagrindinių komandos žalių marškinėlių dizainas beveik nesikeitė ir išlaikė savo klasikinę bei žiūrovų pamėgstą stilistiką.

3. Čikagos „Bulls“ (išvykos rungtynių raudonos spalvos)

Dizainas naudotas: nuo 1985 m. iki šių dienų

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Michaelas Jordanas, Scottie Pippenas, Dennisas Rodmanas, Derrickas Rose`as.

Raudoni „Bulls“ išvykų marškinėliai išliko vienais iš įsimintiniausių NBA lygos istorijoje. Prie to labiausiai prisidėjo Michaelo Jordano eros Čikagos klubo pergalės ir iškovoti 6 lygos čempionų titulai 1991–1999 metų laikotarpyje.

Su raudonais išvykos rungtynių marškinėliais M. Jordanas įmetė 63 taškus garsiojoje Bostono „Garden“ arenoje bei pataikė pergalingą metimą į Jutos „Jazz“ krepšį 1998-ųjų NBA finalo serijos rungtynėse, išplėšusiose „Bulls“ pergalę ir titulą.

4. Orlando „Magic“ (mėlynos elektrinio atspalvio spalvos)

Dizainas naudotas: 1994–1998 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Shaquille`as O`Nealas, Anfernee Hardaway, Horace`as Grantas, Nickas Andersonas.

Orlando „Magic“ klubo vadovybė praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio viduryje nusprendė alternatyviosios versijos aprangą paversti į pagrindinę naudojamą rungtynėse.

Su šiais marškinėliais Sh. O`Nealas ir Penny Hardaway`us dominavo lygoje ir pavertė Orlando klubą į vieną iš ryškių ekipų kovoje dėl čempionų titulo.

5. Denverio „Nuggets“ (su vaivorykštės juostos motyvu)

Dizainas naudotas: 1985–1993 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Alexas Englishas, Fatas Leveris, Michaelas Adamsas, Danny Schayesas.

Kai praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje „Nuggets“ pristatė naujas aprangas, komanda žaidė greičiausią krepšinį visoje lygoje. Toks žaidimo stilius bei pristatyti nauji marškinėliai su vaivorykštės motyvu tapo klubo vizitine kortele.

6. San Francisko „Warriors“ („The City“ stiliaus apranga)

Dizainas naudotas: 1966–1971 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Rickas Barry, Alas Attlesas, Nate`as Thurmondas, Jeffas Mullinsas.

„The City“ stiliaus aprangą vilkėjo ir NBA lygoje dominavęs lietuvių kilmės amerikietis Rickas Barry. Tais laikais „Warrios“, kaip ir dabar, buvo klubas, su kuriuo turėjo skaitytis visos komandos. „The City“ stilius kartais naudojamas ir šių dienų „Warriors“ klubo rungtynių metu.

7. Šarlotės „Hornets“ (šviesiai mėlyno atspalvio su juostomis)

Dizainas naudotas: 1989–1996 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Larry Johnsonas, Alonzo Mourningas, Muggsy Boguesas, Dellas Curry.

Per 31 metų komandos istoriją NBA lygoje „Hornets“ tik 10 kartų prasimušė į atkrintamųjų varžybų etapą. Komanda nė karto nežaidė tolesniame nei antrajame atkrintamųjų varžybų etape. Išskirtinio dizaino ir gerbėjų pamiltos aprangos lieka vienu iš didžiausių šio klubo pasiekimų.

8. Majamio „Heat“ („Vice“ stiliaus apranga)

Dizainas naudotas: nuo 2017 m. iki dabar.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Dwyane`as Wade`as, Udonis Haslemas, Goranas Dragičius, Jimmy Butleris.

Praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje rodytas serialas „Miami Vice“ („Majamio policininkai“) tapo popkultūros simboliu, kuris yra nepamirštamas iki šiol. 2017 m. 9-ąjį dešimtmetį primenančia stilistika buvo papuošta ir Majamio „Heat“ klubo apranga, sulaukusi daug simpatijų. Jie tiesiog dvelkia Majamio kultūra.

9. Niudžersio „Nets“ (su juostomis ir žvaigždėmis)

Dizainas naudotas: 1972–1981 metais.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Julius Ervingas, Johnas Williamsonas, Bernardas Kingas, Billy Paultzas.

1967 m. ABA lygoje debiutavo Niudžersio „Americans“ klubas, ant savo aprangos naudojęs iš JAV vėliavos pasiskolintus žvaigždžių ir juostų motyvus. Aprangos stiliaus „Nets“ klubas nekeitė ir 1976-aisiais, kai prisijungė prie NBA lygos.

10. Vašingtono „Bullets“ (raudonos, baltos ir mėlynos spalvos)

Dizainas naudotas: 1974–1987 m.

Garsiausi žaidėjai, vilkėję marškinėlius: Elvinas Hayesas, Wesas Unseldas, Philas Chenieras, Bobas Dandridge`as.

Raudonos, baltos ir mėlynos spalvos juostos bei „Bullets“ komandos užrašamas, kuriame dvi „L“ raidės sudaro rankas kovojančias dėl kamuolio, tapo tokios populiarios, kad komanda, persivadinusi į „Wizards“, bandė išlaikyti kaip įmanoma labiau panašų dizainą į legendinę uniformą. Reikia paminėti, jog NBA taisyklės draudžia kopijuoti seno dizainos aprangas ir jas naudoti kaip pagrindines.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi