Naujienų srautas

Sportas2020.05.06 17:46

Sumažėjęs atlygis geriausio Lietuvos futbolininko negąsdina: per karantiną daugiau atradau nei praradau

Geriausias praėjusių metų futbolininkas Ernestas Šetkus dar nežino, ar Izraelio futbolo lyga atsinaujins, jo klubas Ber Ševos „Hapoel“ patiria rimtus finansinius nuotolius ir rėžia žaidėjų atlyginimus, bet vartininkas nesiskundžia. „Iš tikrųjų, tas karantinas, kad ir kiek nemalonus būtų, bet jis duoda ir tam tikros naudos. Grįžti į realesnį gyvenimą ir pamatai tikrus dalykus, o ne kažkokius dirbtinus. Aš nesigailiu, kad kažką praradau, aš tik atradau“, – laimingas kalba E. Šetkus.

34-erių vartininkas negaili komplimentų naujam savo klubui. Praėjusią vasarą jis iš Haifos „Hapoel“ pasuko į Ber Ševos „Hapoel“. Čia E. Šetkus rado puikias treniruočių sąlygas, ambicingą klubą ir kiekvienose rungtynėse susirenkančią 15 tūkst. sirgalių minią.

Sezoną pirma apkartino patirta rankos trauma, o vėliau ir koronaviruso pandemija, kusi sustabdė Izraelio pirmenybes. Ber Ševos klubas čempionate rikiuojasi ketvirtas. E. Šetkus sako, kad ekipa kėlė aukštesnius tikslus: „Galbūt šis sezonas toks kaip ir nusivylimas, bet mes dar esame Izraelio taurės pusfinalyje, tai visos viltys yra dedamos į taurę. Laimėję taurę, galėtume dalyvauti Europos turnyruose kitais metais. Bet jeigu čempionatas neatsinaujins, tai pirmos keturios komandos dalyvaus Europos atrankos turnyruose. Tai automatiškai mums bus suteikta teisė dalyvauti.“

Ernestas Šetkus tikisi Izraelio lygos sugrįžimo: treniruotės jau vyksta, bet lygos sugrįžimą gaubia nežinomybė

Izraelyje masiniai renginiai uždrausti dar bent šešiems mėnesiams, bet tikimasi, kad uždaruose stadionuose futbolo čempionatas galėtų atsinaujinti gegužės pabaigoje. Galutinis sprendimas turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Iš tikrųjų, tas karantinas, kad ir kiek nemalonus būtų, bet jis duoda ir tam tikros naudos. Grįžti į realesnį gyvenimą ir pamatai tikrus dalykus, o ne kažkokius dirbtinus.

Tai gali lemti ir E. Šetkaus ateitį. Jeigu čempionatas neatsinaujintų, „Hapoel“ nuostoliai gali būti per dideli išlaikyti geriausiems žaidėjams.

– Kaip keitėsi jūsų treniruočių procesas ir koks jis yra dabar?

– Gerą mėnesį treniravausi tik namuose. Aišku, tos treniruotės nebuvo visavertės, bet gerai padirbėjau. Sustiprėjau fiziškai. Turėjau rankos traumą, tai atsigavau po traumos. Dabar jau dešimt dienų treniruojamės su komanda. Su tam tikrais apribojimais, kad nebūtų kontakto, bet treniruojasi visa komanda. Vartininkai treniruojasi atskirai, bet kartais prisijungiame ir prie komandos. Treniruotės pakankamai visavertės.

– Ar prieš sugrįžtant į treniruotes žaidėjams buvo atlikti koronaviruso testai?

– Temperatūra yra matuojama, bet testus žada atlikti tada, kai paaiškės, ar atsinaujins čempionatas. Artimiausiomis dienomis turėtų paaiškėti, koks likimas laukia paties čempionato. Tada bus sprendžiama – ar atlikti testus, ar čempionatas tiesiog neįvyks.

– Izraelyje renginiai uždrausti dar šešiems mėnesiams. Kokie šansai, kad futbolas sugrįš?

– Iš tikrųjų, yra tam tikri nesutarimai tarp sporto ministerijos ir sveikatos ministerijos. Tikiuosi, kad sprendimas bus priimtas atnaujinti čempionatą paskutinį gegužės savaitgalį arba birželio pradžioje. Aišku, rungtynės bus be žiūrovų, bet geriau be žiūrovų negu kad nieko. Visi nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad čempionatas atsinaujins.

– Kokia šiuo metu situacija yra Izraelyje? Kaip laisvinamas karantinas?

– Viskas panašiai kaip ir Lietuvoje – kitą savaitę planuojama atidaryti prekybos centrus ir lauko kavines. Galbūt Izraelis kažkur savaite atsilieka nuo Lietuvos. Jie griežčiau žiūri į viską, nes mentalitetas čia žmonių šiek tiek kitoks.

Lietuviai gal nuoširdžiau laikosi to karantino ir apribojimų nei Izraelis. Buvo dienų, kai buvo neleidžiama nuo namų nueiti toliau nei 100 metrų. Aš to ir laikiausi – tik šunį išeini pavedžioti ir vėl namo. Tas truko nepilną mėnesį. Buvo dienų, kai ir miestai buvo uždaryti per šventes.

– Kaip atrodė jūsų treniruotės per karantiną? Kiek įmanoma treniruotis, kai net negali nutolti nuo namų ir pabėgioti?

– Stengiausi judėti namuose, o po to atleido tas karantino sąlygas ir leido lauke pabėgioti. Taip palaipsniui grįžome į ritmą. Mėnesis neturėtų padaryti labai didelės įtakos, nes tarp sezonų panaši pertrauka būna ir per kelias savaites grįžtame į ritmą. Tai didelės įtakos sportinei formai neturės.

Aišku, įtakos turės tai, kad paprastai po pertraukos čempionatai prasideda nuo nulio, o dabar prasidės nuo vidurio ar galo. Juk sezono pradžioje tos rungtynės nėra dar tokios lemiamos, o dabar bus visos tokios rungtynės.

– Jūsų klubas Izraelio čempionate rikiuojasi ketvirtas. Tikslai buvo kelti aukštesni?

– Aišku, visi norėtų būti aukščiau, nes mūsų klubo tikslas visada yra tapti čempionu. Galbūt šis sezonas toks kaip ir nusivylimas, bet mes dar esame Izraelio taurės pusfinalyje, tai visos viltys yra dedamos į taurę. Laimėję taurę, galėtume dalyvauti Europos turnyruose kitais metais.

Bet jeigu čempionatas neatsinaujins, tai pirmos keturios komandos dalyvaus Europos atrankos turnyruose. Tai automatiškai mums bus suteikta teisė dalyvauti, bet geriau jau sportiniu keliu kažką laimėti. Jeigu viską nutrauks ir žiūrovai liks be futbolo, teks laukti kito sezono, o tas kitas sezonas neaišku, kada bus.

Buvo dienų, kai buvo neleidžiama nuo namų nueiti toliau nei 100 metrų. Aš to ir laikiausi – tik šunį išeini pavedžioti ir vėl namo.

– Kaip jus pasitiko naujasis klubas – ar viskas tenkina?

– Be abejo, kad patenkintas, nes klubo struktūra tikrai yra išvystyta, treniruočių sąlygos geros ir naujas stadionas. Lankomumas yra labai geras. Iš tikrųjų, labai patenkintas. Tik planus sujaukė tas nelemtas koronavirusas. Bet tai atsiliepė visiems pasaulio žmonėms. Situacija tokia nemaloni. Ber Ševa yra geras klubas, kovojantis dėl aukščiausių tikslų. Galbūt sezonas galėjo susiklostyti geriau, bet dar galbūt yra laiko jį pataisyti.

– Ar liksite klube ir po šio sezono?

– Šita situacija yra gana paini, nes dėl koronaviruso iš komandos pasitraukė klubo savininkė. Dėl kito sezono dar yra daug klaustukų. Aišku, kad klubas išliks, bet kokio pajėgumo bus dar neaišku. Tai lems ir tai, ar čempionatas atsinaujins ar ne ir kada prasidės naujas sezonas.

– Visame pasaulyje klubai mažina žaidėjų atlyginimus. Koks susitarimas pasiektas jūsų klube?

– Mums teko atlygį susimažinti daugiau nei 30 proc. Už kai kuriuos mėnesius ir 50 proc. Aišku, nėra malonu, bet reikia suprasti ir klubus bei surasti bendrą sprendimą, kad tiek mes, tiek klubas kuo mažiau nukentėtų. Po tam tikrų derybų mums pavyko surasti tam tikrą sprendimą. Klubas konkrečių nuostolių skaičių nepateikė, bet, aišku, kad jei yra nemaži.

Kaip ir minėjau, mūsų klubo lankomumas tikrai yra didelis – į kiekvienas rungtynes ateina apie 15 tūkst. žmonių. Tai tas, aišku, biudžetui atsiliepia.

– Kaip išnaudojote karantiną namuose?

– Stengiausi labiau užsiimti su dukra tais vaikiškais dalykais – knygučių spalvinimu, piešimu, pradėjome skaičius ir raides mokytis. Iš tikrųjų, tas karantinas, kad ir kiek nemalonus būtų, bet jis duoda ir tam tikros naudos. Grįžti į realesnį gyvenimą ir pamatai tikrus dalykus, o ne kažkokius dirbtinus. Aš nesigailiu, kad praradau kažkokį laiką, aš tik atradau.

– Kaip įvertintumėte Izraelio pastangas kovoje su koronavirusu?

– Galvojau, kad padėtis Izraelyje bus daug rimtesnė. Kadangi yra daug turistų ir žmonės čia nelabai mėgsta laikytis taisyklių. Tai galvojau, kad bus blogai, bet iš tikrųjų puikiai susitvarkė. Tikėkimės, kad susitvarkė ir neatsinaujins. Kol kas atrodo, kad visos priemonės pasiteisino. Iš pamažu šalis brenda iš krizės.

– Kaip, jūsų nuomone, ši pandemija paveiks pasaulio futbolą?

– Visų pirma, klubai nukentės finansiškai ir bus pasekmės. Klubai turės pasiimti paskolas, kad galėtų toliau gyvuoti. Čempionatai jau dabar yra stabdomi be nugalėtojų. Padėtis yra nemaloni ir manau, kad mažiausiai metus tai dar atsilieps. Bet tikėkimės, kad sportas sugrįš į tą padėtį, kuri buvo prieš koronavirusą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi