Sportas

2015.10.23 20:47

UEFA nepasigailėjo Lietuvos futbolo federacijos

ELTA 2015.10.23 20:47

Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Drausmės komitetas penktadienį paskelbė, kokias drausmines baudas dėl žiūrovų elgesio ir sukeltų muštynių skyrė Lietuvos (LFF) ir Anglijos (FA) futbolo federacijoms po atlikto tyrimo neramumų per šių šalių rinktinių rungtynes spalio 12 dieną Vilniuje tyrimo.  

Vilniaus LFF stadione vykusiose 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse tarp Lietuvos ir Anglijos rinktinių du kartus kilo žiūrovų muštynės Pietų tribūnoje tarp lietuvių aistruolių ir į tą tribūną susirinkusių anglų fanų. Įsikišus policijai riaušės greitai buvo numalšintos. Teisėsaugos atstovai panaudojo jėgą ir ašarines dujas.

Anglija susitikimą laimėjo 3:0. LFF kliuvo už tai, kad buvo pažeistos bilietų pardavimo fanams taisyklės ir kad žiūrovai blokavo tribūnų laiptus.

Nors anglams buvo paliktas gyva grandine atskirtas 850 vietų sektorius, akivaizdu, kad daug atvykėlių sugebėjo įsigyti bilietus per lietuvišką platintoją arba iš perpardavinėtojų. Į Vilnių paskui Lietuvoje pirmą kartą viešinčią Anglijos nacionalinę komandą atvyko apie pusantro tūkstančio gerbėjų.

UEFA Lietuvos futbolo federaciją nubaudė 30 tūkst. eurų bauda. Anglijos futbolo asociacijai skirta 15 tūkst. eurų bauda.