Naujienų srautas

Sportas2020.05.05 22:13

„Serie A“ čempionė iš Anglijos metė karjerą ir tapo ugniagese: pagalvojau, kad be futbolo aš neturiu absoliučiai nieko

LRT.lt 2020.05.05 22:13

Liverpulyje gimusi ir su „Brescia“ moterų komanda prieš keletą metų Italijos čempionatą laimėjusi Paige Williams savo gimtajame mieste prisijungė prie ugniagesių. Ji nusprendė baigti profesionalios futbolininkės karjerą.

„Klaida aikštėje gali lemti įmuštą įvartį. Klaida mano naujame darbe gali lemti prarastas gyvybes. Žinau, kad kasdien turiu būti geriausia savęs versija, kad Marsisaide būtų saugu. Tai mane užveda“, – BBC cituoja P. Williams.

Vos 25 metų sulaukusi žaidėja 2015–2016 m. sezone su „Brescia“ ekipa laimėjo tiek „Serie A“ pirmenybes, tiek Italijos taurę, o pastaruosius du sezonus žaidė „Birmingham City“ gretose.

Vis dėlto mergina nusprendė, kad futbolas skirtas ne jai. Krašto gynėja su galinga kaire koja iš pradžių nesusitarė dėl naujos sutarties su Birmingamo klubu ir paliko jį kartu su 9 žaidėjomis, tarp kurių ir viena didžiausių Anglijos žvaigždžių, Ellen White.

Netrukus ji jau dirbo vieno prekybos centro sandėlyje, buvo netoli sutartis su Madrido „Real“, kol galiausiai nusprendė imtis visiškai naujos veiklos.

„Atrodė, kad visi ženklai mane stūmė nuo futbolo. Vienu metu pagalvojau, kad be futbolo aš neturiu absoliučiai nieko. Niekad iš jo neuždirbau daug pinigų, tad neturėjau santaupų. Neturėjau savo namų, neturėjau daug veiklų, kuriuose būčiau kvalifikuota. Pagalvojau, o kur dar galėčiau būti tinkama? Mano mama pasiūlė ugniagesių tarnybą“, – BBC sakė P. Williams

25-erių futbolininkė dar niekada nežaidė Anglijos moterų rinktinėje, tačiau atstovavo visų amžiaus grupių jaunimo komandoms – nuo U-15 iki U-23.

Per žingsnį nuo sutarties su „Real“

„Jaučiau, kad dėl futbolo darau labai daug ką, bet nieko negaunu atgal. Yra dalykų moterų futbole, apie kuriuos paprastai nerašoma. Mes visi norime, kad moterų futbolas vystytųsi, tad apie tai nekalbame.

Turėjau keletą peržiūrų įvairiose komandose, su „Liverpool“ praleidau nemažą dalį jų pasirengimo naujam sezonui, buvau „Brighton“ ekipoje, paskui atsidūriau Ispanijoje, tikrai galvojau, kad pateksiu į „Real“ ekipą.

Vieną rytą tiesiog prasilenkiau su Marcelo pakeliui į treniruotę. Jis pasakė „Labas rytas“, naudojomės ta pačia baze. Tačiau išėjo taip, kad viena jų žaidėja negalėjo išvykti pagal nuomos sutartį, tad jie neturėjo vietos komandoje man. Tokie maži kvaili dalykai... Atrodė, kad viskas yra tiesiog prieš mane, nes tokie maži trukdžiai niekaip neleido man pasirašyti sutarties“, – apie savo kelią iš futbolo pasakojo žaidėja.

Būtent tai privertė futbolininkę susimąstyti, ar tikrai šis žaidimas ir karjerą futbole yra geriausia jos tolimesniam gyvenimui.

„Pradėjau galvoti, kas bus, kai sulauksiu 30-ies ar 31-erių. Būsiu lygiai tokioje pačioje situacijoje. Tuo metu sulaukiau daug žinučių, klausiančių, kas vyksta. Prasidėjo lyg identiteto krizė – kas aš esu? Kokioje srityje esu gera?

Nenorėjau būti tiesiog vidutinybė. Mama sakė, kad gausiu gerą darbą, įsidarbinau maisto parduotuvės sandėlyje. Ten buvau aš ir dar 50 purvinų vyrų, krovėme kolos dėžes, kurias pakavome ir krovėme į sunkvežimį“, – apie savo patirtį pasakoja dabar jau buvusi futbolininkė.

Ji teigia, kad dėžių krovimas ypač sustiprino jos rankas ir ji nusprendė, kad yra pasirengusi ugniagesiams privalomam fizinio pasirengimo testui.

View this post on Instagram

Welcome to my new team.....MERSEYSIDE FIRE AND RESCUE SERVICE 🚒🚨🧑🏽‍🚒 - - The times come for me to put my boots to the side and take up a career that in such a short time of being involved has gave me so much fulfilment 💙 the process has been a long and tough one, with my application....fitness testing.....assessment centre.....final interview!! I can’t thank my family enough for supporting me over what’s not been an easy 12 months deciding to step away from the only thing I’ve ever known ❤️ I can’t thank Loz Chris and Jimmy enough for all the help they gave me to prepare 💜 I’ve got a hard 15 weeks ahead but I can’t wait!! I feel so lucky to be given this opportunity and can’t wait to experience life as a fire fighter 👨‍🚒🔥 - - I don’t even know where to start in explaining how much football has been the centre of my world since the minute I could walk. Without the experiences I’ve had in football I wouldn’t be the person I am today and I’m so great full for every person I’ve met along the way. From the Liverpool feds, to Everton ladies, Brescia, Verona and finally birmingham, you all helped shape me not only into a better player, but a better person 💙

A post shared by Paige Williams (@paigewilliams10) on

Niekada nesustojantis mokymasis

„Žinojau, kad patekti į ugniagesių tarnybą yra sunku. Tai buvo pašėlęs procesas. Po to, kai pateikiau paraišką, buvau pakviesta į fizinio pajėgumo testą, tačiau tai buvo labai skirtinga nuo to, ką mes vadiname fiziniu pajėgumu futbole.

Mes surinkinėjome dalykus, kopėme kopėčiomis, lipome į konteinerius su kvėpavimo ir kita įranga ant savęs, bandydami surasti kelią tamsiame tunelyje. Tai buvo neįtikėtina. Tada laukė dar viena išbandymų diena, darbas grupėje, informacijos apie save suteikimas ir tada lemiamas pokalbis. Kai buvau matuojama savo darbo aprangai, galvojau vau, tai tikrai vyksta“, – apie savo emocijas pasakoja P. Williams.

Buvusi futbolininkė buvo nusiteikusi nuolat mokytis naujų dalykų, leido laiką dirbdama mokykloje su vaikais, kurie turi specialių mokymosi poreikių. Gegužės ketvirtoji buvo jos pirma diena naujoje tarnyboje.

Tiesa, Paige dar nesako futbolui „atia“ visam gyvenimui, tačiau nežino, ar dar žais profesionaliai.

„Yra kelios buvusios futbolininkės tarp ugniagesių, tad mes galėtume sudaryti neblogą komandą. Nesakau, kad daugiau niekada neapsiausiu futbolo batelių, tačiau aš nebesimėgavau futbolu taip stipriai, kaip būdama jaunesnė. Dar tikrai žaisiu, tačiau nežinau, kokiame lygyje“, – teigė P. Williams.ac

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi