Sportas

2020.05.05 20:03

Lenkijos policijos iš miško išvarytas Arvydas Novikovas: čempionais norime tapti aikštėje

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.05 20:03

Dėl koronaviruso pandemijos sustabdytoje Lenkijos „Ekstraklasoje“ Arvydo Novikovo Varšuvos „Legia“ užėmė pirmą vietą ir aštuoniais taškais lenkė artimiausią varžovą, bet lietuvis norėtų čempionu tapti aikštėje, o ne futbolo kabinetuose. „Buvo kalbos, kad skelbtų čempioną, jeigu nutrauktų sezoną. Bet aš nenoriu, kad paskelbtų mus čempionais, o tada visi kalbėtų, kad mes tapome čempionais tik dėl koronaviruso“, – šypsosi vienas geriausių Lietuvos futbolininkų.

29-erių krašto puolėjas džiaugiasi, kad praėjusią vasarą priėmė Varšuvos „Legia“ pasiūlymą prisijungti prie komandos, nors dvejonių ir turėjo. Niekam ne paslaptis, kad jo atstovauta Balstogės „Jegiellonia“ ir „Legia“ yra aršūs konkurentai, bet A. Novikovas juokauja, kad Lenkijoje visi klubai nemėgsta „Legia“.

Prieš sustabdant sezoną A. Novikovas spėjo įsivažiuoti naujame klube ir jau įmušė keturis įvarčius, bet dviejų mėnesių pertrauka buvo priverstinė. Šį pirmadienį „Legia“ jau sugrįžo į treniruotes stadione, nors Lenkijoje dar neleidžiamos komandinės treniruotės, tik grupėmis. Komanda jau žino, kam treniruojasi. Gegužės 26 dieną yra numatytos Lenkijos taurės ketvirtfinalio rungtynės su Legnicos „Miedž“ klubu.

Lenkijos policijos iš miško išvarytas Arvydas Novikovas: čempionais norime tapti aikštėje

Varšuvos klubo futbolininkams jau buvo atlikti ir koronaviruso testai – visi buvo neigiami.

Lenkijos čempionato lyderis paskutinis iš šalies klubų pasiekė susitarimą su žaidėjais dėl atlyginimų. Po derybų nuspręsta mažinti žaidėjų atlygį 30 proc.

Lietuvis ir nepuoselėjo vilčių, kad pasaulinė krizė nepaveiks sportininkų: „Mes sprendėme kaip komanda ir suradome kompromisą su klubu. Manau, kad visi liko patenkinti.“

View this post on Instagram

Let's do this💪 @legiawarszawa

A post shared by Arvydas Novikovas (@arvydas1818) on

Turtingiausias šalies klubas prieš sustabdant pirmenybes turėjo aštuonių taškų persvarą prieš artimiausią persekiotoją Glivicių „Piast“, bet Lenkijos čempionate antrą ir aštuntą vietas skiria vos šeši taškai.

Karantinas Lenkijoje buvo griežtas. Šalyje buvo iškart užverti visi parkai ir laisvalaikio erdvės. Tai pajuto ir pabėgioti nusprendęs A. Novikovas: „Vieną kartą pagavo policija ir sakė važiuoti namo, tai išvarė iš miško.“

– Kaip keitėsi jūsų treniruočių procesas karantino metu?

– Nuo pirmadienio pasikeitė taisyklės. Dabar padarė treniruotes grupėmis, nes iki šiol mes treniravomės po vieną ar po du. Ir tai galėjome bėgioti tik miške arba namie per „Zoom“. Tiesiog vaizdo konferencijas darė treneriai ir inidividualiai bėgiodavome miške, o dabar jau galime į aikštę eiti po penkis ar šešis žmones. Vakar buvo tokia pirma, įvadinė treniruotė ir labai džiugu yra grįžti į aikštę. Girdėjau, kad po kelių dienų lyg ir leis jau ir vienuolikai treniruotis.

– Prieš treniruotes yra tikrinama žaidėjų temperatūra?

– Yra sargybinis, kuris mums atidaro vartus ir patikrina temperatūrą. Jeigu viskas gerai, tada eini treniruotis. Prieš savaitę buvo padarytas koronaviruso testas ir šiandien dar ėmė kraujo. Turėtų dar tikrinti prieš varžybų pradžią, iš viso tris ar keturis kartus. Manau, kad tai yra labai svarbu. Nes jeigu vienas komandos draugas susirgs, tai po to visi susirgs. Svarbu to laikytis, kad kuo greičiau galėtume pradėti žaisti.

– Kiek yra džiugu vėl pradėti treniruotis su komandos draugais?

– Aišku, kad labai pasiilgau rūbinės ir komandos draugų. Ir kamuolio pasiilgau! Buvo labai smagu ir visi su didžiuliu noru ėjo į aikštę, visi bendravo – jaučiasi, kad visi yra pasiilgę futbolo.

– Kaip treniravotės karantino metu?

– Iš pradžių buvo net parkai uždaryti, bet vis tiek mes paslapčia eidavome pabėgioti. Net ne į parką, o į mišką ėjome bėgioti. Bet vieną kartą pagavo policija ir sakė važiuoti namo, tai išvarė iš miško. Tai realiai visą karantino mėnesį buvome visiškai be kamuolio, tik kartais pabėgiodavome ir kažkokius pratimus namie padarydavau. Dabar yra toks laikas, kad reikia priprasti prie to kamuolio. Atrodo, kad vyksta vėl pasiruošimas sezonui.

– Prieš sustabdant čempionatą buvote pirmi Lenkijos lygoje ir atitrūkote aštuoniais taškais. Buvote pasiekę gerą formą?

– Viskas buvo labai super – ir komanda, ir atmosfera, ir labai gerai žaidėme. Mes buvome tokiame pakilime ir gaila, kad atėjo tas koronavirusas. Tiesa, mes spėjome atsiplėšti aštuoniais taškais nuo antros vietos. Dabar vėl viskas iš naujo, atrodo. Juokauju, kad pirmą kartą gyvenime trečią kartą ruošiuosi tam pačiam sezonui. Įdomu, kaip mums seksis sugrįžti.

– Praėjusių metų pabaigoje be futbolo praleidote apie mėnesį, kai jums užfiksuoti širdies ritmo sutrikimai ir atlikta speciali procedūra radiodažnuminė abliacija. Ar nejaučiate to pasekmių?

– Aš po to karto jau atsistačiau ir viskas yra gerai. Tada aš gana greitai atsistačiau, gal po dviejų savaičių jau galėjau bėgioti ir viską pilnai daryti. Aišku, tuo metu buvau išsigandęs, bet man tai nebuvo pirmas kartas. Jau antrą kartą darė tą procedūrą. Bet tai yra širdies procedūra – nesvarbu, kiek kartų tau ją daro, visą laiką yra kažkoks jaudulys ir baimė. Manau, kad tai yra normalu, bet kažkokių pasekmių jau seniai nejaučiu, viskas yra gerai.

– Iš Balstogės persikėlėte į stipriausią Lenkijos klubą. Ar jaučiasi kitas klubo lygis?

– Aišku, klubo lygis visai kitas. Manau, kad visi tai supranta ir žino, bet man buvo visai sunku apsispręsti. Aš žinau, kad Balstogės „Jagiellonia“ ir Varšuvos „Legia“ klubai vienas kito nemėgsta. Tiksliau, visi klubai „Legios“ nemėgsta. Buvo sunku apsispręsti, nes turėjau ir kitų pasiūlymų, bet galiausiai nusprendžiau, kad noriu žaisti geriausioje komandoje ir pasirinkau „Legia“. Manau, kad pasirinkau teisingai. Esu čia laimingas ir tikiuosi, kad dar daug metų čia žaisiu.

– Ar tenkina vaidmuo komandoje?

– Viskas tenkina. Čia yra didelis klubas ir aš esu visai kitame vaidmenyje. Iš manęs čia daugiau tikisi, nes matė, kaip aš žaidžiau Balstogėje. Aš manau, kad dar visko neparodžiau. Buvau jau įsibėgėjęs, bet dabar ir vėl buvau sustabdytas. Reiks vėl iš naujo viską įrodinėti, bet gerai, kad čia yra didesnė konkurencija. Niekada negali atsipalaiduoti, turi net treniruotėse būti 100 proc. susikoncentravęs.

Čia viską treneris sprendžia. Kaip tu atrodysi treniruotėse, taip tu atrodysi ir rungtynėse. Visi treniruotėse labai stengiasi, o mano pozicijoje klube yra daugiausia žaidėjų. Tai labai didelė konkurencija, nes yra ir labai gerų jaunų žaidėjų, su kuriais pasirašytos naujos sutartys. Žodžiu, tikrai negaliu atsipalaiduoti.

– Klubas jau paskelbė, kad pasiektas susitarimas su žaidėjais mažinti atlyginimus 30 proc. Kaip vyko derybų procesas ar klubas pateikė kažkokius skaičius, kiek neteko dėl krizės?

– Jie nesakė, kiek jie neteko pajamų dėl šitos krizės, bet aš manau, kad čia viskas yra normalu. Kiekvienas žaidėjas tai turi suprasti. Neabejoju, kad dauguma Europos klubų žaidėjų jau susimažino algas. Kiek girdėjau, toje pačioje „Jagiellonia“ ekipoje žaidėjai susimažino 50 proc. atlyginimus.

Bet ten jiems tiesiog buvo taip pasakyta, jie nieko nesprendė. O mes sprendėme kaip komanda ir suradome kompromisą su klubu. Beje, mes neskubėjome, iš Lenkijos lygos mes patys paskutiniai pasiekėme susitarimą. Norėjome rasti tokį kompromisą, kad visiems būtų gerai ir visi liko laimingi.

– Kada turėtų atsinaujinti varžybos?

– Jie nustatė jau datą – Lenkijos taurės rungtynes jau turėtume žaisti gegužės 26 dieną. Bent jau taip buvo nuspręsta, bet neaišku, ar taip ir bus. Lyg ir kažkokius naujus įstatymus žada. Lenkijoje jau planuojama atidaryti ir prekybos centrus, todėl manau, kad viskas krypsta į gerą pusę.

– Kaip Varšuvos gyventojai laikosi karantino?

– Šiandien ryte buvome nuėję pasivaikščioti į miesto centrą, tai išvis tuščia buvo – nieko nebuvo. Šiaip visi vaikšto su kaukėmis. Tik vienintelis man nesuprantamas dalykas yra mašinų srautas. Kai važiuoju į treniruotę, tai jų pilna. Atrodo, kad nebūtų jokio karantino. Girdėjau, kad ir Vilniuje yra tas pats. Aš nežinau, kur jie visi važiuoja, bet mašinų kaip normaliomis dienomis. Lyg nebūtų jokio koronaviruso.

– Kaip atrodė jūsų karantinas – gal atradote kokių naujų veiklų?

– Aš niekur neidavau – tiesiog treniruodavausi ir būdavau namuose. Kartais, kai geras oras, išeidavome su draugu pasivaikščioti. Iš pradžių bandžiau gaminti, bet šiaip greitai nusibodo, tai paskui tiesiog užsisakinėdavau į namus. Tada sugalvojau nusipirkti sintezatorių, nes draugas nusipirko, tai sugalvojau, kad ir man reikia. Gana sunku, tai dar reikia laiko, kad išmokščiau.

– Kaip atrodys komandos sugrįžusios po karantino?

– Aš manau, kad mūsų fizinis pasiruošimas labai stipriai nenukentėjo, nes gana daug bėgiojome ir sunkios treniruotės buvo. Didžiausia problema, kad be kamuolio buvome mėnesį. Manau, kad susižaidimui užtektų dviejų savaičių. Mes esame profesionalai. Tai tas pats lyg išeitume atostogų. Grįžus užtenka susižaisti dviejų savaičių.

– Ar buvo planų karantino metui sugrįžti į Lietuvą?

– Kai paskelbė karantiną, aš norėjau grįžti namo, nes mano šeima yra Vilniuje. Bet klubas neišleido, nes jie nieko neišleido. O po to jau buvo per vėlu, nes nežinojome, kiek tęsis tas koronavirusas. Paskui jau buvo uždarytos sienos ir nebegalėjau grįžti. Bet jeigu būčiau grįžęs į Vilnių, tai vis tiek ten karantine turėčiau sėdėti dvi savaites ir grįžus čia kiti jau treniruotųsi, o aš sėdėčiau namie. Manau, kad gerai, jog pasilikau čia. Tik gaila, kad šeimos nėra.

– Ar yra kalbama apie scenarijų, jeigu čempionatas neatsinaujintų? Ar „Legia“ būtų skelbiama čempione?

– Kadangi esame pirmoje vietoje, mes nenorime, kad uždarytų čempionato. Aš labai noriu tapti Lenkijos čempionu, tikiuosi, kad greitai pradėsime žaisti. Buvo kalbos, kad skelbtų čempioną, man atrodo. Bet aš nenoriu, kad paskelbtų mus čempionais, o tada visi kalbėtų, kad mes tapome čempionais tik dėl koronaviruso. Noriu normaliai tapti čempionu, o ne dėl koronaviruso. „Legia“ praėjusiais metais nelaimėjo ir jie nori susigrąžinti titulą. Tai dviguba motyvacija. O aš jau dukart buvau antroje vietoje, tai jau nebenoriu.

– Lenkijos lygoje didelė konkurencija, daug komandų yra šalia viena kitos. Aštuoni taškai dar nieko negarantuoja?

– Konkurentai ten visi yra. Pas mus tokia lyga, kad bet kas prieš bet ką gali laimėti ir šokti į viršų. Senbuviai kalba, kad dabar yra labai gera komanda. Labai gerai žaidėme ir tai jautėme rungtynių metu. Aišku, sezono pradžia buvo sunki, nes buvo sudaryta praktiškai nauja komanda, bet įsivažiavome ir pradėjome laimėti viską iš eilės.

– Greičiausiai ir naujas sezonas prasidės be sirgalių. „Legia“ garsėja ypač galinga gerbėjų armija. Ar bus labai keista žaisti tuščiame stadione?

– Labai keista. Kaip į treniruotę ateini ir viską girdi, kas ką šaukia. Aišku, mes esame įpratę prie įspūdingo „Legia“ sirgalių palaikymo. Netgi išvykose jaučiamės kaip namuose. Tai yra fantastika. Aišku, turime prie visko priprasti, bet bus sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt