Sportas

2015.10.20 16:38

LTOK: „Judėjimo savaitėje“ – net 65 tūkst. dalyvių

BNS2015.10.20 16:38

Rugsėjo pabaigoje vykęs kasmetinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinės akademijos projektas (LOA) „Judėjimo savaitė“ sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Sveikatingumą skatinantys renginiai visoje Lietuvoje subūrė daugiau kaip 65 tūkst. dalyvių.

Kartu su vaikais mankštinosi ir mokytojai, ir tėvai, išsijudino bendruomenės.

Pasak LTOK, tokį žmonių skaičių į smagų judėjimą įtraukė aktyvaus gyvenimo būdo entuziastai iš 354 mokymo įstaigų, esančių 52 šalies savivaldybėse. Susumavus projekto rezultatus paaiškėjo, kad „Judėjimo savaitės“ dalyviai nubėgo daugiau kaip 32 tūkst. km ir mankštinosi net 67 valandas.

„Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais „Judėjimo savaitės“ renginiai suburia vis daugiau žmonių. Manau, kad prie šių metų projekto sėkmės prisidėjo ir olimpiečiai, kurie nusifilmavo linksmuose video siužetuose, pasakojo apie fizinio aktyvumo naudą, patys demonstravo, kaip teisingai atlikti pratimus ir kvietė visus kartu pajudėti“, – teigė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 „Judėjimo savaitės“ organizatoriai dalyviams pasiūlė ne tik sportuoti, bet ir užfiksuoti tai video filmukuose ar nuotraukose bei sudalyvauti konkurse. Penkiolika labiausiai pasižymėjusių dalyvių (įstaigų) pelnė prizus. Organizatoriai joms padovanojo sportinio inventoriaus: tinklinio, futbolo, krepšinio ir gimnastikos kamuolių, badmintono rakečių, gimnastikos sienelių, mini futbolo vartų. Iš viso 15-ai įstaigų išdalinta beveik 200 sportinio inventoriaus vienetų.

„Judėjimo savaitė“ – tai nuo 2005 m. kasmet organizuojamas sveikatingumo projektas, kuriuo siekiama paskatinti visus sportuoti, rūpintis savo fizine sveikata ir ugdyti tokius olimpinius idealus kaip solidarumas, draugiškumas ir pagarba.