Sportas

2015.10.20 15:13

Savo draugę nužudęs O. Pistorius paleistas į laisvę

15min.lt, LRT.lt2015.10.20 15:13

Pietų Afrikos sprinteris Oscaras Pistorius paleistas į laisvę lygtinai, kalėjime atlikęs penktadalį iš jam skirtos penkerių metų laisvės atėmimo bausmės už netyčinį savo draugės Reeva Steenkamp nužudymą.

Kaip skelbia BBC, bausmė jam pakeista į namų areštą. Likusį laiką (ketverius metus), kurį būtų kalėjęs, jis praleis dėdės namuose Pretorijoje.

O. Pistorius savo draugę Reevą Steenkamp nušovė 2013-aisiais. Jis paleido keturis šūvius pro uždarytas tualeto duris ir nušovė R. Steenkamp, kuri tuo metu buvo vonios kambaryje, prabangiuose sportininko namuose Pretorijoje.

Teismas pernai pripažino 28 metų kaltinamąjį abiejų kojų neturintį bėgiką kaltu dėl netyčinės žmogžudystės, o ne tyčinio savo draugės Reevos Steenkamp nužudymo, kaip reikalavo prokurorai.

Po paleidimo lapkričio 3 dieną O. Pistoriaus laukia dar vienas išbandymas – prokurorai pateiks apeliaciją Pietų Afrikos Respublikos Aukščiausiajam teismui, reikalaudami nuteisti jį už tyčinę žmogžudystę ir skirti griežtesnę bausmę.

O. Pistoriaus šeima antradienį džiaugėsi dėl jo paleidimo iš kalėjimo ir sakė, kad griežtai laikysis jo namų arešto režimo, kol jis atliks likusią dalį laisvės atėmimo bausmės.

„Šeima laiminga, kad Oscaras namie, bet nori pabrėžti, kad Oscaro nuosprendžio vykdymas tęsiasi“, – šeimos atstovė Anneliese Burgess sakė prie O. Pistorius dėdės namų, kur atletas buvo atvežtas pirmadienio vakarą.

„Jo nuosprendis nebuvo sutrumpintas arba sušvelnintas – jis toliau atlieka bausmę“, – pabrėžė ji.

O. Pistorius pasaulyje pagarsėjo kaip greičiausias bekojis bėgikas – jam yra amputuotos abi kojos, tad jis naudoja anglies pluošto lanksčius plokščius protezus.

Pravardę „bėgikas ašmenimis“ turintis sportininkas iškovojo net 6 parolimpinių žaidynių aukso medalius. Be to, 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse jis dalyvavo 400 metrų bėgime kartu su sveikais atletais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.