Sportas

2020.05.04 15:14

Gąsdinanti vidinio „Barcelona“ klubo tyrimo išvada – pratęsus sezoną gali pasipilti futbolininkų traumos

LRT.lt2020.05.04 15:14

Du mėnesiai be futbolo ir intensyvių treniruočių gali reikšti daugybė futbolininkų traumų, pratęsus sezoną. Tokią karčią tiesą atskleidė „Barcelona“ klubo medicininio personalo atliktas vidinis tyrimas, praneša tinklalapis „as.com“.

Teigiama, kad žvelgiant tik į optimistinį scenarijų, pratęsus 2019–2020 m. sezoną, jau pirmąjį mėnesį tarp klubo žaidėjų gali būti užfiksuota nuo 5 iki 10 traumų.

Anot tyrimo, tokį dideliam traumų skaičiui daugiausiai įtakos turėtų du mėnesiai be intensyvių treniruočių, Ispanijos futbolo „La Liga“ čempionato įvesti apribojimai pradiniame treniruočių etape, draugiškų rungtynių nebuvimas, nepakankamas laikas futbolininkams atsigauti po rungtynių – kalbama apie 72 valandų „langus“ tarp dvikovų“ – bei aukšta oro temperatūra.

Tyrimo ataskaitoje akcentuojama, kad futbolininkai pasirengimo sezono pratęsimui metu turės labiausiai akcentuoti darbą ties šlaunies raumenų ir stiprinimu bei pratimais, leisiančiais užkirsti kelią sąnarių traumoms.

Tokios prognozės turėtų kelti nerimą „Barcelona“ klubui, kuris turi vieną iš mažiausių sudėčių „La Liga“ čempionate. Katalonijos klubas yra įregistravęs 19 žaidėjų, iš kurių tik du – Frankie de Jongas ir Antoine Griezmannas neturėjo jokių problemų dėl traumų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt