Sportas

2020.05.04 12:38

Buvęs „Žalgirio“ krepšininkas Sirtautas – apie Whatley, Mingą Kinijoje ir Ilgauską

LRT.lt2020.05.04 12:38

Trejus metus, nuo 1995-ųjų iki 1998-ųjų, Kauno „Žalgirio“ komandoje rungtyniavęs Darius Sirtautas tapo 18-uoju #ŽalgirisOnAir tinklalaidės svečiu.

Laidos vedėjas Kipras Serpauskas buvusį krepšininką kalbino apie jo karjeros etapą „Žalgirio“ ekipoje, žaidimą Kinijoje bei pažintį su legendiniu šios šalies krepšininku Yao Mingu ir žaidimą su Žydrūnu Ilgausku.

Vilkint žaliai baltus marškinėlius dabartiniam Kauno „Žalgirio“ jaunimo ekipų trenerių štabo nariui labiausiai įsiminė amerikietis Ennisas Whatley.

„Jis apie save mažai kalbėdavo, bet jo žaidimas, požiūris ir darbo etika kalbėdavo už jį patį. Jei kažko paklausdavai, jis paminėdavo geriausius to meto NBA žaidėjus ir taip neįpareigojančiai pasakydavo, kad „tą apžaisdavo, tam tiek įmesdavo“. Atrodydavo kaip „bajeris“, bet grįžęs kiek įmanoma patikrindavai informaciją ir pamatydavai, kad iš tikrųjų“, – pasakojo vasarą 50-metį minėsiantis D.Sirtautas.

2000-aisiais metais krepšininkas persikėlė į Kinijos lygą ir per ten praleistus dvejus metus spėjo susipažinti su šios šalies ir NBA legenda Yao Mingu.

„Vienas komandos draugas su juo artimai palaikė ryšį, tad po rungtynių susitikome prie vakarienės stalo. Jau tada jis buvo išskirtinis žmogus, o už poros metų jis išvyko į Ameriką. Yao buvo kuklus, darbštus. Aišku, išskirtinių fizinių duomenų ir būdamas tokio ūgio aikštelėje buvo pakankamai mobilus“, – apie 229 centimetrų ūgio krepšininką kalbėjo triskart LKL čempionas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt