Naujienų srautas

Sportas2020.05.04 11:32

Los Andžele apsistojęs Sabonis – apie laisvalaikį su drauge, prasmingus darbus ir tėčio patarimus

LRT.lt 2020.05.04 11:32

Indianos „Pacers“ aukštaūgis Domantas Sabonis dienas be NBA krepšinio ir komandinių treniruočių leidžia Los Andžele, kur gyvena kartu su savo išrinktąja Shashana.

Šį sezoną įspūdingus rodiklius NBA čempionate rinkęs (18,5 taško, 12,4 atk. kam.) rinkęs ir į lygos „Visų žvaigždžių“ rungtynes patekęs krepšininkas apie savo rutiną Los Andžele papasakojo oficialiai lygos svetainei.

Atvykau į Los Andželą tą pačią dieną, kai buvo sustabdytas NBA sezonas. Čia gyvenu su savo drauge Shashana. Netoliese gyvena ir jos šeima, o pats kiekvieną dieną per „FaceTime“ susiskambinu savo šeima, likusia Lietuvoje, todėl galiu mėgautis brangiu laiku su savo artimaisiais. Norėčiau, kad su manimi būtų ir visa šeima, bet negali turėti visko.

Kiekvienoje situacijoje reikia ieškoti pozityvo, todėl stengiuosi išmokti naujų dalykų, kuriems paprastai neturėčiau laiko. Pradėjau groti gitara ir žaisti stalo žaidimus. Kelis žaidimus atsivežiau pats, o kelis – pasiskolinome iš draugės tėvų. Norėčiau pasigirti, kad esu nardų žaidimo čempionas, bet iš tikrųjų taip nėra.

Keista, bet atrodo, kad kaskart dienoje pritrūksta laiko. Užsiimu tiek daug veiklų, todėl visiškai nenuobodžiauju. Pavyzdžiui, šiandien atsikėlęs pagaminau pusryčius. Namuose pasportuoju kokią valandą, o tada pasiėmę dviračius važiuojame iki draugės tėvų namų, kur praleidžiame didžiąją dienos dalį. Jos mama turi bėgimo treniruoklį, kuriuo ir pasinaudoju. Namuose yra ir baseinas, todėl, kai tik būna šilta, paplaukiojame.

Kieme yra ir krepšys, bet visgi tai laiko aikštelė. Kartais pamėtau į krepšį, bet tai galiu daryti ne visada dėl oro sąlygų. Vienas iš mano draugų statosi namus, kuriuose bus ir krepšinio aikštelė po stogu, greitai keliausiu jo aplankyti, pasižiūrėsiu, ar darbai jau baigti. Tiek to tie namai, tiesiog noriu, kad jis pabaigtų krepšinio aikštelę, kad galėčiau joje treniruotis. Būtų smagu, jeigu jis spėtų atlikti visus darbus iki tol, kol sezonas bus pratęstas.

Socialiniuose tinkluose leidžiu nedaug savo laiko. Nelabai naudojuosi „Twitter“. Nepamenu, kada paskutinį kartą ten patalpinau kokį įrašą. Naudojuosi šiuo tinklu kaip kokiu laikraščiu. Nežiūrime ir televizijos, bet „Netflix“ platformoje žiūrėjome serialą „Money Heist“. Šį serialą žiūrėjome ir prieš sezono sustabdymą. Serialas – puikus, o jo veiksmas rutuliojasi Ispanijoje.

View this post on Instagram

😎

A post shared by Domantas Sabonis (@dsabonis11) on

Sekmadienio vakarą žiūrėjau „The Last Dance“ (dokumentika apie Michaelą Jordaną – LRT.lt). Buvo nuostabu. Niekada nežinai visų komandos užkulisių detalių. Mes, žaidėjai, sužaidžiame rungtynes, bet daug dalykų vyksta už aikštės ribų. Galbūt ryte kažkas tave išmušė iš vėžių, galbūt blogai miegojai ar tau skauda pėdą. Toks gyvenimas yra visai kitoks nei jį įsivaizduoja žmonės. Visada yra dramos prieskonis. Smagu, kad gali pasižiūrėti į paprastai akiai nepasiekiamus dalykus.

Daug gaminame. Mėgstu gaminti, tai smagu. Kartais labai aptingstame ir nieko nesinori paruošti, bet įprastai maistą gaminamės patys. Gaminome antį, ėriuką, šonkauliukus, kepsnius, lazaniją... Kepame ir tortus. Pirmąją savaitę pajaučiau, kad priaugau svorio, nes viskas atrodė kaip nedidelės atostogos, bet netrukus pradėjau valgyti sveikiau. Ne tiek sveikiau, kiek mažiau.

Taip pat gaminome sumuštinius su riešutų sviestu, kuriuos išdalinome benamiams. Jie gyvena palapinėse, o visą pastarąją savaitę lijo, todėl išdalinome ir kelias palapines bei antklodes.

Stengiuosi palaikyti sportinę formą. Mūsų namo komplekse yra ir treniruoklių salė, bet šiuo metu ji uždaryta. Vienintelis būdas palaikyti formą – bėgioti, tačiau nenoriu bėgioti ant cementinio paviršiaus, nes galiu pakenkti keliams. Daug laiko praleidžiame važinėdami dviračiais. Kartais rengiame treniruotes, tačiau būna dienų, kai tiesiog 30 minučių dviračiu važiuojame iki mano draugės tėvų namų.

Čia nelabai turiu galimybių kilnoti svarmenis, todėl naudoju tampriąsias gumas treniruotėms. Kalbant apie mano kūną bei kitus raumenis, galiu pasakyti, kad esu geresnėje formoje nei buvau sezono pabaigoje. Visgi mano aerobinė forma nebus tokia gera, nes šiuo metu nežaidžiu krepšinio.

Dar nežiūrėjau mūsų komandos rungtynių. Netrukus žadu pradėti tą daryti. Smagu leisti mintims pailsėti nuo krepšinio. Netrukus viskas sugrįš ir sugrįš pilnu pajėgumu. Tiesa, žiūrėjau daug senesnių rungtynių per NBA TV. Žiūrėjau ir senas savo tėčio rungtynes. Žmonės ištraukia iš archyvų įvairių klipų ir siunčia juos man.

Man labai smagu žiūrėti į tuos klipus. Mano tėtis buvo už mane universalesnis. Šiuo metu NBA yra daug universalių žaidėjų, bet ne visi sugeba daryti tai, ką galėjo jis. Netgi ir man pavyksta ne visi dalykai. Jis galėjo išplėsti puolimą ir veržtis arčiau krepšio. Nuostabu matyti tais laikais taip žaidžiant tokį aukštą vyruką. Nuolat girdžiu kalbas apie tėčio žaidimą, esu matęs ir kelias rungtynes, tačiau būtent dabar turėjau galimybę peržiūrėti daugiau įrašų.

View this post on Instagram

👀🇱🇹

A post shared by Domantas Sabonis (@dsabonis11) on

Dėl šios priežasties noriu dar labiau patobulinti savo žaidimą. Tėtis visada sako: „Turi turėti stabilesnį pataikymą iš vidutinio nuotolio bei trijų taškų zonos. Kai tik pagerinsi šiuos dalykus, tave gerbs varžovai. Žinau, kad gali veržtis arčiau krepšio. Turi visus reikalingus įrankius tam pasiekti. Gali dar labiau pakeisti pagerinti savo žaidimą, o tai padės ir lengviau atlikti perdavimus komandos draugams“.

Man smagu būti čia, bet pasiilgau laiko su komandos draugais. Pasiilgau sirgalių bei pasiruošimo rungtynėms rutinos. Esame labai aistringi, mylime krepšinį ir sezono metu turime nusistovėjusią rutiną. Gyvendamas Los Andžele galiu net nesivesti žadintuvo. Atsikeliu, kada noriu ir pradedu dieną. Kaip bebūtų, pasiilgau rutinos“, – pasakojo D. Sabonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi