Naujienų srautas

Sportas2020.05.04 10:50

„Paralimpinis iššūkis“: Liveta Jasiūnaitė prieš Ramūną Verbavičių ieties metime

LRT.lt 2020.05.04 10:50

„Parateam Lietuva“ vaizdo projekte „Paralimpinis iššūkis“ ietis sukryžiavo lengvaatlečiai Liveta Jasiūnaitė ir Ramūnas Verbavičius, skelbiama pranešime spaudai.

Ši dvikova Kauno Ąžuolyno parko treniruočių aikštėje įvyko pagal paralimpines taisykles: Europos lengvosios atletikos čempionato bronzos medalio savininkė L. Jasiūnaitė ir Senojo žemyno neįgaliųjų lengvosios atletikos vicečempionas R. Verbavičius ietį mėtė sėdėdami specialioje kėdutėje. Tokias naudoja judėjimo negalią turintys paraatletai.

„Man tai labai įdomu. Vis tiek neįprasta su sveikaisiais sportininkais pasivaržyti. Pažiūrėsime, kaip jai sekasi. Vis tiek čia viskas visiškai kitaip nei esant sveikam, bėgant kojomis. Bus labai įdomu ir smagu.

Livetai bus labai neįprasta. Vis dėlto galvoju, kad jai nėra ko jaudintis, nes vis tiek ietis turėtų skristi, nors į procesą ir nebus įjungiamos kojos“, – sakė kaunietis R. Verbavičius.

Pirmą kartą specialią kėdutę išbandžiusiai L. Jasiūnaitei šis įrenginys nebuvo staigmena. Viena šalies lengvosios atletikos lyderių prisipažino esanti susipažinusi su neįgaliųjų sportu.

„Esu mačiusi ir varžybas, paralimpines žaidynes. Esu mačiusi, bet nesu bandžiusi. Bus sunku, tačiau iš tikrųjų bus labai įdomu pabandyti“, – sakė L. Jasiūnaitė.

„Vienas iš šio projekto tikslų – supažindinti visuomenę su neįgaliųjų sportu. Šis „Paralimpinio iššūkio“ epizodas – puiki galimybė sužinoti, kaip varžosi judėjimo negalią turintys lengvaatlečiai: ieties ir disko metikai, rutulio stūmikai, kurie nevaldo apatinės kūno dalies.

Džiaugiuosi, kad Liveta ir jos trenerė Teresė Nekrošaitė noriai sutiko dalyvauti šiame projekte. Tai rodo mūsų sportininkų bendrumą, domėjimąsi vieni kitais, visų mūsų Lietuvos pasiekimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi