Sportas

2020.05.04 07:56

Įspūdingose šuolio į aukštį varžybose namų sąlygomis – lygiosios ir didžiulis gerbėjų dėmesys

LRT.lt2020.05.04 07:56

Geriausi pasaulio sportininkai net ir karantino metu randa būdą pasivaržyti su savo kolegomis. Sekmadienį trys pasaulio šuolininkų į aukštį elitui priklausantys sportininkai rungėsi namų sąlygomis tiesioginės vaizdo transliacijos metu.

2012 m. Londono olimpinių žaidynių čempionas Renaudas Lavillenie`as, 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Samas Kendricksas ir 2019 m. pasaulio vicečempionas Armandas Duplantisas, besivaržydami savo namų kiemuose įrengtuose šuolio į aukštį sektoriuose, turėjo per 30 minučių kuo daugiau kartų peršokti į 5 m iškeltą kartelę,

Tiesioginę transliaciją stebėjo dešimtys tūkstančių lengvosios atletikos gerbėjų, o geriausiai pasirodė 33 m. prancūzas R. Lavillenie`as ir 20-metis pasaulio uždarų patalpų varžybų rekordininkas A. Duplantisas, atlikę po 36 sėkmingus šuolius ir po kartą suklydę.

S. Kendricksas improvizuotose varžybose 26 kartus įveikė į 5 m aukštį iškeltą kartelę.

Sportininkai rungėsi dviejų 15 minučių trukmės kėlinių varžybose. Po pirmojo kėlinio A. Duplantisas buvo atlikęs 18 sėkmingų šuolių, R. Lavillenie`as – 17, S. Kendricksas – 13.

Pasibaigus varžybų laikui, R. Lavillenie`as atsisakė galimybės varžytis dėl geriausiojo vardo 3 minučių pratęsime prieš A. Duplantisą.

„Viskas, man gana! Nebenoriu rizikuoti. Pasidalinsiu auksą su Mondo, – šypsodamasis kalbėjo varžybų idėjos autorius R. Lavillenie`as. – Mondo, mes dar galėsime pasivaržyti.“

Tiesioginę transliaciją stebėjo ir moterų šuolio į aukštį žvaigždės, tarp jų – olimpinė čempionė iš Graikijos Katerina Stefanidi, kuri tikėjosi, kad antroje varžybų dalyje sportininkai turės įveikti dar aukščiau pakeltą kartelę.