Sportas

2020.05.04 07:56

Įspūdingose šuolio į aukštį varžybose namų sąlygomis – lygiosios ir didžiulis gerbėjų dėmesys

LRT.lt2020.05.04 07:56

Geriausi pasaulio sportininkai net ir karantino metu randa būdą pasivaržyti su savo kolegomis. Sekmadienį trys pasaulio šuolininkų į aukštį elitui priklausantys sportininkai rungėsi namų sąlygomis tiesioginės vaizdo transliacijos metu.

2012 m. Londono olimpinių žaidynių čempionas Renaudas Lavillenie`as, 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Samas Kendricksas ir 2019 m. pasaulio vicečempionas Armandas Duplantisas, besivaržydami savo namų kiemuose įrengtuose šuolio į aukštį sektoriuose, turėjo per 30 minučių kuo daugiau kartų peršokti į 5 m iškeltą kartelę,

Tiesioginę transliaciją stebėjo dešimtys tūkstančių lengvosios atletikos gerbėjų, o geriausiai pasirodė 33 m. prancūzas R. Lavillenie`as ir 20-metis pasaulio uždarų patalpų varžybų rekordininkas A. Duplantisas, atlikę po 36 sėkmingus šuolius ir po kartą suklydę.

S. Kendricksas improvizuotose varžybose 26 kartus įveikė į 5 m aukštį iškeltą kartelę.

Sportininkai rungėsi dviejų 15 minučių trukmės kėlinių varžybose. Po pirmojo kėlinio A. Duplantisas buvo atlikęs 18 sėkmingų šuolių, R. Lavillenie`as – 17, S. Kendricksas – 13.

Pasibaigus varžybų laikui, R. Lavillenie`as atsisakė galimybės varžytis dėl geriausiojo vardo 3 minučių pratęsime prieš A. Duplantisą.

„Viskas, man gana! Nebenoriu rizikuoti. Pasidalinsiu auksą su Mondo, – šypsodamasis kalbėjo varžybų idėjos autorius R. Lavillenie`as. – Mondo, mes dar galėsime pasivaržyti.“

Tiesioginę transliaciją stebėjo ir moterų šuolio į aukštį žvaigždės, tarp jų – olimpinė čempionė iš Graikijos Katerina Stefanidi, kuri tikėjosi, kad antroje varžybų dalyje sportininkai turės įveikti dar aukščiau pakeltą kartelę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.