Sportas

2015.10.19 09:23

A lyga: „Trakai“ nepaleidžia į priekio „Žalgirio“, „Sūduva“ sutriuškino „Utenį“

eurofootball.lt2015.10.19 09:23

„Trakų“ futbolininkai užtikrintai žygiuoja pergalingu keliu ir jau beveik užsitikrino sau sidabro medalius. 31-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture Valdo Urbono treniruojama ekipa namuose 3:1 (2:0) nugalėjo Kauno „Stumbrą“.

Tai buvo 24-oji „riterių“ pergalė, kuri leido deficitą nuo Vilniaus „Žalgirio“ vėl sumažinti iki penkių taškų. Kauno klubas pralaimėjo 14 sykį ir turnyro lentelėje vis dar žengia šeštoje pozicijoje.

Šeimininkai rungtynes pradėjo aktyviai ir pateisino favoritų etiketę. „Trakai“ atakavo tiek viduriu, tiek kraštais, o labiausiai pastebimas kurį laiką buvo Aleksandras Byčenokas. Būtent šio saugo smūgį buvo priverstas atremti Giedrius Kvedaras.

Visgi 27-ą minutę „Trakai“ išsiveržė į priekį: Deividas Česnauskis prasiveržė arčiau vartų ir tiksliu smūgiu pažeme į artimąjį vartų kampą nuginklavo oponentų vartininką. Tai buvo antrasis Lietuvos rinktinės gynėjo įvartis šiame sezone.

Po septynių minučių rezultatą padvigubino Nerijus Valskis. Komandoje sėkmingai pritapęs naujokas pasinaudojo komandos draugo perdavimu ir galingu smūgiu privertė dar kartą G. Kvedarą traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

Vis dėlto kauniečiai sugebėjo sugrąžinti intrigą į šias rungtynes. 46-ą minutę po perdavimo iš dešiniojo krašto Deividas Stradalovas įrodė, jog žino, kada reikia atsidurti tinkamoje vietoje ir, sulaukęs savo šanso, tiksliai spyrė iš arti.

Nors svečiams pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau „Trakai“ toliau kontroliavo žaidimą ir neleido varžovams perimti iniciatyvos.

Įvarčio laukti itin ilgai neteko – 71-ą minutę pasižymėjo dar vienas Lietuvos rinktinės atstovas Linas Klimavičius. Gynėjas saulukė A. Byčenkoko perdavimo standartinės padėties metu ir, pabėgęs nuo varžovo, padvigubino rezultatą.

Netrukus progą įforminti dublį turėjo N. Valskis, bet futbolininko spirtą kamuolį atrėmė tinkamai vartus palikęs G. Kvedaras.

„Stumbro“ ekipa dar atsakė tolimu ir pavojingu Rimvydo Sadausko smūgiu, kurį atmušė Marius Rapalis.

„Trakai“ iškovojo pelnytą pergalę, įveikdami „Stumbrą“ ketvirtą kartą šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Marijampolės „Sūduva“ lieka savo likimo kovoje dėl medalių šeimininke „SMScredit.lt A lygoje“. Šiame sezone iki tol nesugebėjusi įveikti „Utenio“ ekipos, Suvalkijos komanda paskutiniojo rato dvikovoje nepaliko varžovams iš Utenos jokių vilčių ir neleido atitrūkti vakar laimėjusiam Klaipėdos „Atlantui“ – 3:0 (2:0). Du įvarčius nugalėtojams pelnė čempionato snaiperių sąrašo viršuje esantis Tomas Radzinevičius. Jo sąskaitoje – jau 23 taiklūs smūgiai.

Nuo pirmųjų minučių „Sūduva“ užgulė svečių vartus ir jau 8-ąją minutę išsiveržė į priekį. Žaibiškos atakos metu Karolis Chvedukas kairėje pusėje surado Ernestą Veliulį, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį link vartų T. Radzinevičiui. Rezultatyviausio lygos futbolininko smūgis galva buvo tikslus.

Netrukus Admiras Kecapas galėjo padvigubinti persvarą. Legionieriui atšoko kamuolys, nesėkmingai jį išmušus „Utenio“ gynėjams po perdavimo iš krašto, bet smūgiu pažeme jis pataikė į virpstą.

Kėliniui įsibėgėjus, aikštės šeimininkų atakos šiek tiek aprimo, Utenos komandai pavyko perkelti žaidimą toliau nuo savo baudos aikštelės, bet puolime pavojaus Džiugo Bartkaus ginamiems vartams sukelti svečiams nesisekė.

39-ą minutę į „Utenio“ vartus krito antrasis įvartis. E. Veliulis nepagailėjo perdavimo į ataką prisijungusiam Vaidui Slavickui. Suklaidinusio varžovą gynėjo tolimas smūgis po nedidelio rikošeto atsidūrė vartų tinkle. Pavelo Leuso šuolis komandos neišgelbėjo.

Kėliniui baigiantis kelis pavojingus išpuolius sukūrė ir svečiai. Iš pradžių prieš vartus iššokęs Robertas Freidgeimas stipriu smūgiu patikrino D.Bartkaus meistriškumą. Vėliau į baudos aikštelę įsiveržęs Edgaras Mastianica gražiai suklaidino jį pasivijusį varžovą ir pabandė įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet sūduviškių vartininkas sužaidė patikimai.

Antrasis kėlinys prasidėjo antrojo scenarijumi ir greitu „Sūduvos“ įvarčiu 52-ąją minutę. A. Kecapas įsiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį be priežiūros paliktam T. Radzinevičiui, kuriam beliko į savo sąskaitą įsirašyti dublį.

Nerasdami kelių link aikštės šeimininkų vartų, „Utenio“ futbolininkai bandė savo laimę tolimais smūgiais. Kartą D. Bartkui teko šuoliu palydėti kamuolį po Povilo Krasnovskio smūgio, į vartininką pataikė Jurijus Vereščiakas.

Ovacijomis iš aikštės išlydėtą T. Radzinevičių pakeitęs Karolis Laukžemis kone pirmuoju prisilietimu prie kamuolio galėjo pasižymėti. Puolėjas atsidūrė prieš vartus po A. Kecapo perdavimo, bet jo smūgį iš aštraus kampo P. Leusas atrėmė.

Po poros minučių už galvos griebėsi K. Chvedukas, įsigudrinęs nepataikyti į vartų stačiakampį iš palankiausios situacijos, kai po Valentino Baranovskio perdavimo visiškai laisvam saugui baudos aikštelėje kamuolį atmušė „Utenio“ gynėjai.

70-ą minutę tuo, kad nepataikė į vartus, negalėjo patikėti ir E. Mastianica. Gynėjų vartininko aikštelėje užmirštas uteniškis galėjo smūgiu galva pelnyti įvartį po R. Freidgeimo perdavimo iš krašto. D. Bartkus komandos išgelbėti nebūtų sugebėjęs.

Atsipalaidavusi „Sūduvos“ gynyba galėjo būti nubausta po šešių minučių, bet puikiai sužaidė aikštės šeimininkų vartininkas, šuoliu už galinės linijos nukreipdamas kamuolį po stipraus Dariaus Kazubovičiaus smūgio

Per likusį laiką Marijampolės komanda ėmė daugiau dėmesio skirti „sausų“ vartų išsaugojimui ir darbo D. Bartkui nebesuteikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.